VIDEO: Spolek shání peníze pro nemocnou Adélku!

Nemocná Adélka

Nemocná holčička

Šestiletá Adélka z Kroměříže trpí velmi vzácnou vrozenou vadou. Bez nepřetržité péče maminky by se neobešla. Maminka je ale na Adélku a jejího zdravého brášku sama, a tak i ona potřebuje pomoc.

Syndromem Phelan-McDermid trpí jen několik tisíc osob na celém světě. Jednou z nich je i Adélka Petříková. Chybějící část chromozómu v mozku způsobuje, že se nemůže fyzicky ani mentálně vyvíjet jako ostatní děti. V šesti letech nemluví, umí ale projevovat emoce.

Paní Bronislava a její dvě děti se před pár lety ocitly v těžké životní situaci a zůstaly bez střechy nad hlavou. V tu chvíli ale nabídli pomoc lidé ze spolku Srdce na pravém místě. A podařilo se jim téměř nemožné. Sehnali pro ně byt. A nejen to. Koupili ho a zrekonstruovali pro potřeby malé Adélky! Před měsícem se Petříkovi nastěhovali.

A tak pokud se chcete do pomoci Adélce zapojit i vy, můžete na podzim například navštívit vinařský degustační večer nebo koncert se zlínskými filharmoniky. Na Adélku můžete přispět také přímo finanční částkou prostřednictvím transparentního bankovního účtu, který spravuje spolek Srdce na pravém místě. Číslo účtu je 2800727944/2010.

Tagy: