pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc“

Cestování a vaše žíly: Rizika při letu či na sluníčku, o kterých možná nevíte. Jak se chránit?

Strávit hodiny na cestách v nehybné pozici není jen nepříjemné, ale také zdraví nebezpečné. Pokud nemají nohy pohyb, tok krve se zpomalí a o slovo se hlásí potíže: pocit těžkých nohou, bolesti či otoky. Jedná se o typické projevy chronického žilního onemocnění, v horších případech však může vzniknout také krevní sraženina. Tu si lidé při cestování nejvíce spojují s letem, riziko však roste týdny po něm. Vzniklé obtíže navíc letní počasí jen zhoršuje. Jak se na cesty připravit?

„Jedinečnému“ Kubíkovi dochází čas. Poslední naděje stojí miliony, rodina prosí o pomoc

Kubík je teprve tříletý chlapeček, který bojuje o život. Při běžné preventivní prohlídce lékař odhalil, že má extrémně vysoký krevní tlak. Následná vyšetření přinesla nečekanou diagnózu: syndrom střední aorty (mid-aortic syndrome, MAS). Jedná se o vzácné a závažné cévní onemocnění, s nímž se v Česku jiné dítě neléčí. Všechny dosavadní snahy o pomoc Kubíkovi selhaly a čas hraje neúprosně proti němu. Existuje však „desetimilionová naděje“ v USA. Rodina proto založila sbírku a prosí druhé o pomoc.

Pozor na led, ale i kávu z džezvy. Lékaři radí, jak se v létě vyvarovat problémů s trávením

Cestovat znamená poznávání vzdálených zemí, kultur a zvyků, ale také hrozbu infikace cizími bakteriemi či viry, na které, na rozdíl od místních obyvatel, nejsou Češi zvyklí. Právě kontakt s neznámou „mikroflórou“ bývá často příčinou zažívacích potíží a průjmů. Jak jim předejít, případně jak si s nimi poradit i daleko od domova, radí s nastupující sezónou dovolených odborníci z České gastroenterologické společnosti (ČGS).

MAPA zubních pohotovostí: Podívejte se, kde najdete nejbližší a kdy vás ošetří

Najít zubaře poblíž bydliště, který by přijímal nové pacienty a na druhé straně nenabízel dlouhé čekací doby, je pro řadu Čechů oříšek. I z toho důvodu pak může dojít k situaci jako v Havlíčkově Brodě, kde o pacienty pečoval falešný zubař. Co ale dělat, když vás postihne akutní problém? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehlednou mapu zubních pohotovostí napříč Českem.

Ničitel spánku, který má i překvapivé výhody. Jak modré světlo ovlivňuje tělo a mysl?

Pojem modré světlo v poslední době slýcháme ze všech koutů. Mnohými je vnímáno jako strašák, který narušuje spánek a negativně ovlivňuje zdraví očí. Lidé se s ním setkávají denně skrze displeje chytrých zařízení, umělé osvětlení či sluneční paprsky. Víte, co modré světlo skutečně je, jak ovlivňuje zdraví a kdy dokáže být dokonce prospěšné?

Těžký boj Amálky s Crouzonovým syndromem. Péče je náročná, rodina prosí o pomoc

Amálka je nejmladším členem pětičlenné rodiny, už od narození však bojuje o život. Jak se po jejím příchodu na svět ukázalo, trpí Crouzonovým syndromem v nejtěžší formě. Dosud podstoupila několik náročných operací a narkóz, navíc má tracheostomii a vývojové zpoždění. Rodina o ni pečuje, aby její dětství bylo co nejvíce radostné, jedná se však o náročný úkol. Nyní ve sbírce na platformě Znesnáze prosí druhé o pomoc.

Odešla, zatímco manžel spal. Po ženě z Prahy-západ pátrala policie, našla ji v nedaleké obci

Policisté od nedělního rána pátrali po pětasedmdesátileté ženě z Prahy-západ, její zmizení nahlásila rodina. Seniorka odešla ze svého bydliště ve Statenicích-Černém Volu v době, kdy její manžel ještě spal. Vzhledem ke špatnému psychickému stavu v poslední době měli blízcí strach o její život a zdraví. Nakonec se ženu podařilo nalézt v nedaleké obci, je v pořádku.

Adopce „letenských koníků“ vynesla přes milion. Přispěje i na nadějný výzkum rakoviny mozku

Nadační fond Nina slaví významný milník. Kampaň na adopci koníků z historického letenského kolotoče, která vyvrcholila začátkem června benefiční akcí Kolotoč pro Ninu, vynesla více než milion korun. Výtěžek poputuje na podporu rodin dětských pacientů a výzkumu nádorových onemocnění mozku u dětí se zaměřením na nejtěžší formu rakoviny mozku, takzvaný DIPG – difuzní gliom mozkového kmene. Právě této nemoci malá bojovnice, po níž fond nese jméno, podlehla.

Krutá rána pro rodinu malého Dominika: Rakovina se vrátila. V těžké situaci potřebuje nový domov

Příběh malého Dominika není čtenářům CNN Prima NEWS cizí. Rodině chlapečka, kterému byla ve čtyřech měsících diagnostikována leukémie, mnozí v létě minulého roku pomohli. Tehdy Dominika čekala důležitá transplantace kostní dřeně. Po měsících slibných vyhlídek se však nemoc vrátila, tentokrát ve větší síle. Sedmičlenná rodina si navíc musí zajistit nové bydlení. Druhé tak ve sbírce na platformě Donio prosí o pomoc.

Školní výlet skončil bojem o život. Deset let po tragédii přeživší „stezku smrti“ pokořili

Výstup na horu Kinabalu v Malajsii absolvovalo 5. června 2015 celkem 29 studentů a osm učitelů singapurské základní školy – domů se jich vrátilo o devět méně. Školní výlet zasáhlo před deseti lety zemětřesení o síle 6,0 stupně Richterovy škály, spustilo sesuv půdy a část expedice pohřbilo. Tehdy 11letý Prajesh Dhimant Patel vděčí za život horskému průvodci, kterého k němu přivedly jeho zářivě oranžové boty. Na tragické výročí se se svým tehdejším spolužákem rozhodl zemřelé uctít, výstup dokončit a zároveň se „uzdravit“.

Léto, horko a baterie: Jak vhodně pečovat o chytrá zařízení? Experti varují před výbuchem

Letní měsíce s sebou přinášejí mnohými vytoužené tropické teploty, ale také riziko týkající se elektronických zařízení s lithiovými bateriemi: telefonů, tabletů, notebooků, fotoaparátů či elektronických cigaret. Pokud dojde k jejich poškození či přehřátí, mohou začít hořet, případně i vybuchnout. Jak s nimi zacházet tak, aby k tomu nedošlo? To přiblížila Kateřina Vránková z neziskové společnosti Ecobat.