pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc“

Nejhorší dny mého života, popisuje boj s encefalitidou Martin. Podcenil prevenci, teď lituje

Lékaři v Česku hlásí až 60procentní nárůst případů klíšťové encefalitidy. Může za to vyšší výskyt nakažených klíšťat, kterých je v tuzemsku nejvíce v Evropě. Podle odborníků jde o vážné onemocnění, které může postihnout jak děti, tak dospělé a vést i k doživotním následkům. Lék navíc neexistuje a jedinou účinnou prevencí je očkování.

CNN: Jako bychom o končetinu nikdy nepřišli. Nová bionická noha vrací pacientům svobodu

V důsledku zranění či nemoci přijdou o končetinu – nohu či ruku – statisíce lidí. Díky nejrůznějším protézám mají možnost alespoň částečně získat zpět určitou samostatnost, nikdy se však rozsah schopností nemůže rovnat zdravé končetině. Co když se však protéza, v tomto případě nová bionická noha, propojí s mozkem? „Jako bych nikdy o končetinu nepřišla. Byl to nejšťastnější okamžik v mém životě,“ svěřila se CNN 47letá Amy, která před šesti lety přišla o nohu v důsledku popálenin.

Stačilo deset dní, děkuje dojatá rodina. Vilík vybral 20 milionů, léčba v Austrálii je realitou

Od spuštění sbírky na platformě Znesnáze uplynulo pouhých deset dní a rodina ročního Vilíka může slavit. Během této krátké doby se celé Česko v čele s celebritami spojilo a vybralo potřebných 20 milionů korun na genovou terapii v Austrálii. „Díky vám všem za úžasnou podporu. Vaše štědrost a láska nás naprosto ohromily,“ reaguje dojatá rodina.

Pomozme bombarďákovi z Brna, prosí Švancara. Miliony pro Vilíka shání i další celebrity

Od zveřejnění sbírky na pomoc ročnímu Vilíkovi uplynul více než týden a rodina nevěří svým očím. Z dříve nemyslitelné cílové částky 20 milionů se stává realita. Lidé z celého Česka denně posílají miliony, k pátečnímu dopoledni jich sbírka pro nemocného chlapečka na platformě Znesnáze hlásí již celkem sedmnáct. V čele stojí – stejně jako v případě „stamilionového“ Martínka – celebrity. V tomto případě bývalý fotbalista Petr Švancara, který je zároveň patronem sbírky, či Nikol Leitgeb.

ANKETA: Riskovali vlastní život, aby pomohli. Darujte Srdce pro hrdinu a hlasujte

Často riskovali, aby pomohli někomu jinému a zachránili to nejcennější: život. Druhý ročník seriálu Srdce pro hrdinu, který CNN Prima NEWS představuje v rámci Krimi zpráv, odkrývá příběhy šesti zachránců. Ať už se jedná o jednotlivce, dvojice či celé týmy. Právě jim mohou diváci a čtenáři prostřednictvím ankety darovat pomyslné srdce. Vítěze následně redakce Krimi zpráv štědře odmění.

S vzácnou nemocí se Daniel pokusil zdolat Mont Blanc. Vrcholu nedosáhl, pomohl však druhým

Přestože trpí těžkou poruchou srážlivosti krve, snažil se zdolat horu, na kterou by si netroufl leckterý zdravý člověk. Třiadvacetiletý Daniel se o výstup na Mont Blanc pokusil společně s osmi hemofiliky z celého světa. Cílem expedice byla podpora mezinárodního projektu Save One Life, který pomáhá pacientům se špatnou srážlivostí krve v méně rozvinutých zemích světa. Ačkoliv expedice vrcholu kvůli počasí nedosáhla, odnáší si zkušenosti na celý život.

Včela, vosa nebo sršeň: Která z nich nejčastěji vyvolává alergickou reakci? Odborníci radí

S bodnutím včely, vosy či sršně se lidské tělo ve většině případů hravě vypořádá, zpravidla dochází pouze k lokální reakci. Jiné je to však v případě alergie na hmyzí jed. Alergici mohou být po bodnutí v krajním případě ohroženi na životě, hmyzí jed totiž patří mezi tři nejčastější spouštěče anafylaktického šoku. Kdy vyhledat lékaře, jak se chránit a co mít v případě potřeby po ruce?