reklama

pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc“

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

7. prosince 2021 07:25

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

7. prosince 2021 00:25

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Tálibán chce mírové vztahy se světem, uvedl afghánský premiér v prvním projevu

28. listopadu 2021 11:29

Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy se zbytkem světa, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na půlhodinový zvukový projev premiéra zveřejněný stanicí RTA.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

28. listopadu 2021 07:32

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Zuřivý pes v Malajsii prokousl českému chlapci lebku. Pětiletému Sašovi šlo o život

23. listopadu 2021 16:08

Teprve pětiletý Saša procestoval s rodiči více než 40 zemí. V Malajsii ho však potkalo velké neštěstí. Zničehonic na něj na ulici zaútočil pes. Chlapec má rozdrcené některé kosti a prokousnutou lebku za uchem. Majitel psa spolu se zvířetem z místa činu utekl. Saša teď leží v nemocnici a následující dny rozhodnou, co bude dál. Jeho rodiče prosí o pomoc.

Beatě dávali rok života, bourala s ní sanita. Bojuje od 15 let, teď přišla další rána

20. listopadu 2021 07:02

Od 15 let Beáta jezdí po lékařích. Důvod zjistila v 9. třídě – má nádor v hlavě. Od roku 2018 podstoupila už pět operací mozku, přičemž po té poslední přišla řada komplikací. Beáta se však nevzdává a žádá o pomoc. Při poslední cestě sanitkou bourali, od té doby má strach a nevěří nikomu jinému než svému otci. Ráda by proto měla auto, které by jí bezpečně dopravilo k lékařům. Nyní navíc čelí další výzvě.

Soud EU: Maďarsko trestáním organizací pomáhajících migrantům porušilo právo

16. listopadu 2021 10:31

Trestáním organizací pomáhajících cizincům s azylovým řízením porušilo Maďarsko právo Evropské unie. Rozhodl o tom Soudní dvůr EU, který tak dal za pravdu Evropské komisi v další ze série žalob vůči zákonům iniciovaným protiimigrační maďarskou vládou. Podle soudu se Budapešť provinila proti unijním normám i tím, že odmítá přiznat právo na azyl lidem, kteří k maďarským hranicím dorazili přes bezpečnou třetí zemi.

reklama