VIDEO: Spoluzakladatel Boltu se jménem firmy omluvil za chování pražského řidiče

Spoluzakladatel firmy Bolt se vyjádřil k incidentu s nevidomou ženou

Spoluzakladatel Boltu se v estonském sídle firmy vyjádřil k pondělnímu incidentu a za nepřijatelné chování pražského řidiče se omluvil. Společnost podle něj dělá vše potřebné pro to, aby se podobný incident neopakoval.

Video, kde řidič násilně vytáhl nevidomou zákaznici z auta, protože nechtěl odvézt jejího vodícího psa, šokovalo celé Česko. „Řidič může cestujícího se psem odmítnout, pokud k tomu má důvod. Ale samozřejmě řidiči musí s cestujícími jednat slušně, nemohou nic řešit násilím“ řekl novinářům spoluzakladatel firmy Martin Villig. Zároveň je ubezpečil, že takové chování řidičům netolerují.

Sídlo společnosti Bolt v Estonsku navštívil i český premiér Andrej Babiš v rámci své pracovní návštěvy. Video zachycující celou událost viděl a incident označil za absolutně nepřijatelný. „Nechápu, co to bylo za člověka. Doufám, že dostal okamžitě padáka,“ poznamenal.

Villig potvrdil, že tento řidič byl zablokovaný a že společnost dělá vše pro to, aby se podobné incidenty neopakovaly. „Když jde o lidský faktor, stávají se nehody a jsou konflikty, ale podle statistik je takových případů velmi málo“. Podle něj je cestování s Boltem obecně velmi bezpečné.

O případu, který policie vyšetřuje jako přestupek, informoval jako první Deník N. Firma už s taxikářem ukončila spolupráci a ženě se omluvila.

Tagy: