VIDEO: Světový úspěch zlínské zoo: Na svět přišla čtyři mláďata rejnoků!

VELKÉ ZPRÁVY: Mláďata rejnoků

Zlínské zoo se podařilo jako první v Evropě odchovat rejnoky druhu siba ománská. Před několika dny se tady narodila hned čtyři mláďata. Podle mluvčí zoo Romany Bujáčkové vše nasvědčuje tomu, že odchov bude úspěšný.

Tajné přání se vyplnilo chovatelům ve zlínské zoologické zahradě, kterým se podařilo odchovat čtyři mláďata rejnoků. Jedná se o obrovský úspěch - také díky tomu, že je zlínská zoo první v Evropě, kde se odchov rejnoků podařil.

Nejstarší z mláďat je samička, která přišla na svět 22. května. Ostatní tři rejnoci jsou kluci, kteří se narodili zhruba před týdnem.

Když přišla mláďata na svět, měla rozpětí ploutví mezi 38 a 42 centimetry. Váha se pohybovala od 1,2 do 1,5 kilogramu. Dospělé siby ve zdejší skupině váží až 16 kilogramů. Březost trvá 11 měsíců a jelikož se mláďata vyvíjí už v těle matky, na svět přijdou plně samostatná.

Zajímavostí je, že všechna mláďata byla svým způsobem překvapením. U samiček totiž nebylo patrné, že by byly březí. A to i přes důkladnou kontrolu zdravotního stavu od pracovníků zoo.

Siby ománské chovají pouze čtyři evropské zoologické zahrady, ale jen v té zlínské se podařilo malé rejnoky odchovat.

Tagy: