VIDEO: Zlínská zoo slaví! Narodila se tři mláďata kriticky ohroženého druhu tygra

Mláďata tygra ussurijského

Velký chovatelský úspěch zlínské zoo

Zlínská zoo hlásí velký chovatelský úspěch. Narodila se jim tři mláďata kriticky ohroženého tygra ussurijského. Podle ředitele zoo Romana Horského jsou koťata zdravá a matka se o ně vzorně stará.

Obrovskou radost mají všichni milovníci zvířat. Ve zlínské zoologické zahradě se totiž v noci na dnešek narodila tři mláďata tygra ussurijského. Na svět je přivedla čtrnáctiletá tygřice Tanja. Ředitel zoo Roman Horský potvrdil, že jsou malí tygříci zdraví, aktivní a jejich matka je pravidelně kojí. Pracovníci zoo zatím mláďata jen pozorují skrze kamerový systém v porodním boxu, aby Tanje i jejím potomkům poskytli maximální klid. Pohlaví koťat zatím neznají.

Opatrnost je namístě. Narození zdravých mláďat tygra ussurijského je považováno za obrovský chovatelský úspěch. Ačkoliv se jedná o největší známou kočkovitou šelmu (dospělí samci mohou dorůstat délky i tří metrů a vážit přes 300 kilogramů) a kromě člověka nemá přirozeného nepřítele, ve volné přírodě je tento druh tygra na pokraji vyhynutí. V současnosti se volně vyskytuje jen na Dálném východě, v Severní Koreji a na severu Číny. I v důsledku pytláctví se populace tohoto druhu tygra, který dostal jméno po ruské řece Ussuri, pohybuje v řádu stovek jedinců.

Tagy: