VIDEO:Plánovaná silniční uzávěra u Jablonce nad Nisou bude kratší!

Rádelský mlýn - křižovatka před rekonstrukcí

Plánovaná silniční uzávěra u Jablonce nad Nisou bude výrazně kratší!

Napojení na Jablonec nad Nisou stavbaři zcela uzavřou 29. března. Původní termín dokončení oprav křižovatky Rádelský mlýn měl být červenec 2022. Krajský úřad Libereckého kraje ale nařídil, aby práce na dané silnici I/35 mezi Turnovem a Libercem skončili o sedm měsíců dříve.

Hotovo má být do listopadu příštího roku. Už na konci tohoto měsíce, od 29. 3. ale musejí řidiči počítat s objížďkami. Pro ty, kteří se budou chtít do Jablonce nebo dál do Jizerských hor dostat třeba od Prahy, budou možné tři náhradní trasy. Situaci totiž navíc zkomplikuje v samotném Jablonci ještě rekonstrukce kanalizace.

Ve stejném termínu rozkopou i centrum Jablonce nad Nisou

Rozsáhlé opravy kanalizace město fakticky rozdělí na tři části. Proto je třeba dopředu plánovat, kam se chcete autem v Jablonci dostat a podle toho objížďku zvolit. Řidiči jedoucí od Prahy mají možnost odbočit už v Turnově a na Jablonec zamířit přes Železný Brod. Tranzitní kamiony mají k dispozici okliku přes Tanvald. Třetí alternativou je pokračovat zúženým úsekem až do Liberce a teprve tam odbočit na Jablonec.

Nehody na objížďkách mohou znamenat dopravní kolaps

Každá nehoda na objízdných trasách může způsobit kolaps. Mosty na průtahu Libercem, kudy vede jedna z objízdných tras, jsou navíc v havarijním stavu. Na sedmistupňové škále mají ohodnocení šest a to už je velmi vážné. Už teď je tam omezený provoz.

Samotná křižovatka Rádleský mlýn je už pět desítek let stará a současnému provozu nevyhovuje, jsou tam nebezpečná místa, kde se často stávají dopravní nehody. I proto teď projde kompletní rekonstrukcí, ze dvoupatrové se změní dokonce na třípatrovou.

Tagy: