CNN Prima News automobilová doprava

automobilová doprava

Výpis příspěvků ke štítku „automobilová doprava“

Velká dálniční revoluce: Papírovou známku střídá elektronická. Jak si ji opatřit?

Vyberete délku a začátek platnosti, zadáte registrační značku vozu, zaplatíte a můžete vyrazit na některou z českých dálnic či rychlostních silnic. Po čtvrtstoletí tak končí trable s nalepováním a zejména sundáváním papírových dálničních známek z čelního skla vozidel v Česku. Elektronickou dálniční známku pořídíte z pohodlí domova přes internet.

Magistrála zůstane nadále dálnicí přes centrum Prahy, k dramatickému zklidnění nedojde

Pražská magistrála se zřejmě v příštích letech nezklidní. Vládnoucí koalice se sice snaží v dílčích případech automobilovou dopravu v metropoli omezovat, uznává však, že magistrála musí nadále zůstat dopravní tepnou Prahy. Kvůli své trase přes samotné centrum města je pro mnohé kontroverzní. Těžko si lze představit, co by její výrazné omezení udělalo s automobilovou dopravou v Praze, zvlášť když se bude ještě roky čekat na dokončení okruhů kolem metropole.

O prázdninách zemřelo při nehodách nejméně lidí od roku 1990, je za tím koronavirus

Aktualizováno

O letošních letních prázdninách zemřelo na českých silnicích 98 lidí. Počet obětí dopravních nehod je tento rok nejnižší od roku 1990. Oproti loňskému červenci a srpnu si kolize vyžádaly o 20 mrtvých méně, oproti předloňsku o 17. Policejní statistiky nehodovosti dnes představil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Za mírnější následky dopravních kolizí podle něj může zejména to, že lidé v důsledku koronavirové pandemie zůstali častěji v Česku. Na hlavních tazích byl proto hustější provoz a rychlost byla pomalejší.

VIDEO: Česko zasypává sníh. Hrozí komplikace na silnicích!

SLEDUJEME ONLINE: První výraznější sněžení, které Česko zasáhlo večer, se týká Jablonecka, Semilska, Frýdlantska či Železnobrodska. Sněžilo i ve středních Čechách! Mokrý a těžký sníh začal padat po 18. hodině i v jihovýchodní a východní polovině Čech v polohách nad 400 metrů nad mořem. Napadnout by mělo kolem pěti centimetrů sněhu, ojediněle až deset centimetrů. Sněžení ustane dnes ráno a znovu začne padat v poledne.