CNN Prima News komplikace

komplikace

Výpis příspěvků ke štítku „komplikace“

Hodinové kolony, zpožděné autobusy, nehody. Sníh způsobil v Česku dopravní kolaps

12. prosince 2022 08:24

Mrazivé počasí a sněžení způsobilo v pondělí na mnoha místech v Česku dopravní kolaps. U příjezdu do Prahy se tvořily hodinové kolony, hlášeny byly také četné nehody. V Libereckém kraji došlo k uzavření některých silnic pro kamiony, ve Středočeském kraji pak ani nevyjely některé linky autobusové dopravy. Na Kroměřížsku došlo k tragické nehodě. Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením na severovýchodě Česka až do večerních hodin.

Do Evropy dorazil „Troll z Trondheimu“. Jev z Grónska přinesl tuhý mráz i řadu výstrah

8. prosince 2022 16:17

V posledních dnech se Velká Británie připravovala na příchod „Trolla z Trondheimu“. Jev, který vznikl nad Grónském a v oblasti Skandinávie, s sebou do Spojeného království přinesl nejen mrazivé teploty. V platnosti je řada výstrah, a to jak pro řidiče, tak chodce. Na některých místech mohou v noci na pátek teploměry naměřit až -20 °C, dorazit by měly i sněhové kalamity. Britská média „arktickému obrovi“ přičítají i smrt tří lidí při autonehodách.

Tisíce lidí jsou stále bez proudu. Sníh komplikuje život v jižních Čechách a na Vysočině

6. prosince 2022 08:24
Aktualizováno

Na jihu Čech a části Vysočiny zůstávalo ještě v půl šesté večer kvůli následkům silného sněžení bez elektřiny 4 600 odběrných míst. Energetici postupně odstraňují poruchy, v poledne bylo bez elektřiny 28 tisíc domácností, řekl mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák. Mokrý sníh v úterý od rána komplikoval dopravu i na silnicích a železnici. Největší problémy byly na jihu Čech a na Vysočině. Dopoledne policie uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy, kvůli uvízlým kamionům se tam vytvořily dlouhé kolony. V Libereckém kraji byla kvůli sněžení zavřená pro nákladní vozy silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska.

Česko zasype těžký a mokrý sníh, očekávejte komplikace v dopravě. Kde platí výstraha?

5. prosince 2022 13:38

V pásu od jihu Čech přes Českomoravskou vrchovinu po Orlické hory v úterý od noci do dopoledne napadne pět až deset centimetrů sněhu, který bude mokrý a těžký. Při teplotách nad nulou může sníh lámat větve a komplikovat dopravu, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal výstrahu. Podle jeho předpovědi by v noci na úterý měly nejnižší teploty v Česku zůstat nad nulou, přes den bude maximálně jeden až pět stupňů.

Rusové se na Donbasu nadechují a postupují ke klíčovému městu. Hlavní roli hrají vagnerovci

14. října 2022 11:56

Proruské síly a ruská armáda postupují pomalu ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu na východní Ukrajině. Do bojů se pravděpodobně zapojily i oddíly žoldnéřské Wagnerovy (v přepisu z ruštiny Vagnerovy) skupiny, uvedlo v pátek ráno britské ministerstvo obrany. O zapojení skupiny do bojů v Doněcké oblasti hovoří v páteční zprávě i americký Institut pro studium války (ISW). Postup ruských vojsk podle Londýna komplikují ukrajinské útoky i nedostatek munice a vojáků. Horší morálka, disciplína a bojové schopnosti ruských jednotek na Ukrajině mohou v některých oblastech vést k zastavení ruské ofenzivy, píše ISW.

Vedro v Česku nemá slitování. Seniorka zkolabovala na túře, experti varují i před frontami

21. července 2022 08:19

Je známou pravdou, že extrémní teploty nejvíce ohrožují malé děti a seniory. Lidé už jsou ale poučenější a většinou se snaží dodržovat alespoň pitný režim. V ojedinělých případech přesto může mít přehřátí i fatální následky. Že turistika v těchto dnech skutečně není rozumný nápad, potvrzuje případ 86leté seniorky, která si vyšla s kamarádkou na túru a zkolabovala.