CNN Prima News komplikace

komplikace

Výpis příspěvků ke štítku „komplikace“

V kalifornské Sierra Nevadě řádí sněhová bouře. Napadnout může pokrývka přes tři metry

Kalifornské pohoří Sierra Nevada zasáhla silná sněhová bouře a meteorologové varují, že ve vyšších polohách může sněhová pokrývka přesáhnout tři metry. Kvůli vichru a vydatnému dešti v nižších polohách zůstaly desítky tisíc domácností bez dodávek proudu. Část transkontinentální dálnice I-80 je uzavřena, informují americká média.

Na problémovém systému přijímaček pracoval i syn ředitele Cermatu. Peníze nedostane, říká otec

Do zakázek Cermatu se měl zapojit i nezletilý syn ředitele instituce. S informací přišel Deník N. Konkrétně se měl syn Miroslava Krejčího podílet na aplikaci TAU, která slouží k procvičování testů, a pracovat měl podle deníku i na kritizovaném systému přijímaček. Ten měl při spuštění rozsáhlé výpadky v nahrávání příloh. Ředitel na zapojení svého syna nevidí nic zvláštního a zdůvodňuje ho úsporami. Cermat spadá pod stát a řídí ho ministerstvo školství.

VÝSTRAHA: Česko paralyzuje nebezpečná ledovka. Podívejte se, kde způsobí největší problémy

Před vznikem velmi silné ledovky varovali odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výskyt nebezpečného jevu by se měl týkat především východní poloviny Česka, přičemž nejhorší situaci experti očekávají na východě Pardubického kraje. Předpokládají se komplikace v dopravě, ale i energetice. Výstraha v krajích je v platnosti od pondělních 6:00 do úterní 1:00. Ústav informaci zveřejnil na svém webu.

Problémy s aplikací eDoklady se nedaří vyřešit. Kvůli přetížení se lidé nemohou přihlásit

Problémy s přihlášením do nové aplikace eDoklady prostřednictvím Identity občana přetrvávají i v neděli, tedy druhý den fungování. Důvodem je přetížení infrastruktury Národní identitní autority (NIA), na které Identita občana pracuje. Vyplývá to z informace na webu Identity občana a reakcí uživatelů na síti X. V sobotu si aplikaci, která umožňuje vytvoření elektronické varianty občanského průkazu v mobilním telefonu, stáhlo přes 70 tisíc lidí.

Aplikace eDoklady hlásí problémy. Identita občana neustála enormní zájem uživatelů

Aplikace eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty kartičky občanského průkazu v mobilním telefonu, čelí už od pátečního večera velkému zájmu uživatelů. Kvůli náporu se objevují problémy s přihlášením, vyplývá mimo jiné i z ohlasů na sociálních sítích. Digitální a informační agentura (DIA), která má aplikaci na starosti, kolem poledne na síti X uvedla, že kvůli náporu má výpadek Identita občana, která je potřebná k přihlášení.