reklama
CNN Prima News komplikace

komplikace

Výpis příspěvků ke štítku „komplikace“

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

4. prosince 2021 09:19
Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

28. listopadu 2021 07:32

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Beatě dávali rok života, bourala s ní sanita. Bojuje od 15 let, teď přišla další rána

20. listopadu 2021 07:02

Od 15 let Beáta jezdí po lékařích. Důvod zjistila v 9. třídě – má nádor v hlavě. Od roku 2018 podstoupila už pět operací mozku, přičemž po té poslední přišla řada komplikací. Beáta se však nevzdává a žádá o pomoc. Při poslední cestě sanitkou bourali, od té doby má strach a nevěří nikomu jinému než svému otci. Ráda by proto měla auto, které by jí bezpečně dopravilo k lékařům. Nyní navíc čelí další výzvě.

Německo zařadí Česko na červený seznam. Neočkovaní budou muset do karantény

11. listopadu 2021 15:49

Německo v pátek s účinností od neděle zařadí Českou republiku na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí. Informoval o tom český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka. O zapsání na seznam společně rozhodují německá ministerstva zahraničí, vnitra a zdravotnictví s ohledem na situaci kolem šíření nemoci COVID-19, správcem seznamu je Institut Roberta Kocha (RKI), který je hlavním německým úřadem pro potírání infekcí.

Ministerští kandidáti s vroubkem u Zemana. S kým může mít prezident problém?

8. listopadu 2021 21:05

Prezident Miloš Zeman bude podle odborníků do jmenného seznamu kandidátů na šéfy resortů aktivně promlouvat. Sociolog Jan Herzmann si myslí, že by mohl Zeman na předsedu ODS Petra Fialu vyvíjet nátlak. „A to tím způsobem, že bude čekat, až mu přinese jména, která mu budou vyhovovat, a teprve potom ho jmenuje premiérem.“ Petr Fiala označuje takové obavy za předčasné.

reklama