Víno, pivo, extáze: Deváťáci slavili konec školy, bujarý večírek ukončili policisté

Nečekané hosty v podobě policistů a kriminalistů měli na víkendové oslavě konce školního roku deváťáci z Blanenska. Mládež se rozhodla pro zábavu s táborákem a pořádnou zásobou alkoholu. Jenže akce skončila dřív, než se pořádně rozjela. Když policisté na místo dorazili, nestačili se divit. Našli několik litrů tvrdého alkoholu, vína a sud jedenáctistupňového piva. A to ještě nebylo všechno! 

„Pro ty, kterým by alkohol nestačil, měli připraven do zásoby pervitin, tabletky extáze a několik krabiček cigaret,“ upozornila policejní mluvčí Lenka Koryťáková s tím, že někteří účastníci akce se snažili spasit útěkem.

Vyšetřování se teď soustředí na to, kdo akci organizoval a kdo omladině alkohol a drogy dodal. „Děti jsme předali rodičům. Případem se bude zabývat také orgán sociálně-právní ochrany dětí,“ dodala policistka.

Předčasné ukončení „párty“ bylo součástí celorepublikové preventivní akce HAD (hazard, alkohol, děti). Na Blanensku se do něj zapojily téměř dvě desítky policistů a strážníci. Během pátečního večera bylo zkontrolováno minimálně 15 klubů a restaurací a 70 osob, z toho 60 osob nezletilých.

Zjistili celkem 6 přestupků, z toho 4 v souvislosti s alkoholem a dalších 16 v souvislosti s tabákem.

Tagy:
policista alkohol