CNN Prima News zprávy

zprávy

Výpis příspěvků ke štítku „zprávy“

Královská rodina o nemocné Kate: Camilla prolomila mlčení, Sarah poslala dojemný vzkaz

Britská královna Camilla poprvé promluvila o nemocné Kate. Princezna z Walesu před týdnem oznámila, že má rakovinu a podstupuje chemoterapii. Od té doby se Camilla ke smutné zprávě na veřejnosti nevyjádřila. Ve středu však příznivcům sdělila, že se Kate „drží“, píše BBC. Dojemný vzkaz princezně poslala Sarah Fergusonová, vévodkyně z Yorku.

Slováci zastřelili medvěda, který zranil několik lidí. Nebyl to on, tvrdí opoziční politik

Aktualizováno

Na Slovensku byl v úterý zastřelen medvěd, který před více než týdnem zranil několik lidí ve městě Liptovský Mikuláš. Na sociální síti to ve středu napsal slovenský ministr životního prostředí Tomáš Taraba. Slovenský europoslanec za opoziční hnutí Progresivní Slovensko (PS) a ekolog Michal Wiezik ale tvrdí, že zásahový tým zastřelil jinou šelmu. Na internetu se v této souvislosti objevily spekulace, že úřady ve snaze uklidnit veřejnost nařídily usmrtit jakéhokoli medvěda, který se bude podobat tomu hledanému.

Dovolená v Chorvatsku se letos prodraží. Češi si připlatí i v jiných oblíbených destinacích

Česká koruna proti hlavním světovým měnám meziročně oslabila. Češi tak před letními dovolenými dostanou za koruny méně eur a dolarů než před rokem. Vyplývá to z analýzy společnosti Purple Trading. K euru koruna klesla o sedm procent, k dolaru o desetinu. Naopak proti egyptské libře posílila o 50 procent a k turecké liře o 15 procent. Kam se tedy letos vyplatí vyrazit?

Bouře kvůli reklamě supermarketu s protinacistickým heslem. Němci vyhrožovali bojkotem

Reklamní leták maloobchodního řetězce Simmel, který je součástí skupiny supermarketů Edeka, vyvolal rozruch. „Za demokracii, proti nacistům,“ zněla část titulku. To se nelíbilo zákazníkům, kteří na sociálních sítích vyzývali k bojkotu poboček. Peter Simmel, majitel dvou desítek prodejen v Sasku a Durynsku, se na Facebooku omluvil a slogan se snažil vysvětlit.

Diváci Nového dne se mohou těšit na nové tváře. Ránem je provede dvojice zkušených novinářů

Diváci pořadu Nový den na CNN Prima NEWS se mohou už od pondělí 4. prosince těšit na novou moderátorskou dvojici. Ranní relaci budou uvádět Daniela Habešová a Marek Kafka. Oba za sebou mají reportérskou dráhu i zkušenosti před kamerou, a skvěle tudíž podpoří inovace v rámci ranní relace, která má za cíl divákům co nejlépe nastartovat všední den ještě větším množstvím aktuálních zpráv a servisních informací.