CNN Prima News zprávy

zprávy

Výpis příspěvků ke štítku „zprávy“

SOUTĚŽ o nejkrásnější vánoční strom v Česku: Hlasujte pro svého favorita

18. prosince 2022 18:50

Rozhodněte, který vánoční strom v České republice je ten nejkrásnější. Pro jednoho z deseti favoritů můžete v rámci ankety hlasovat od pondělí 19. prosince do pátku 23. prosince, kdy bude hlasování ukončeno. Vítěze se dozvíte ve vysílání Zpráv z regionů na CNN Prima NEWS od 16:55 v předvečer Štědrého dne. Vyhraje právě ten z vaší obce?

Radikální krok Googlu: V Česku ruší náhledy článků. Nešťastné řešení, brání se vydavatelé

16. prosince 2022 20:42

Společnost Google přestala v České republice zobrazovat náhledy zpravodajského obsahu ve výsledcích vyhledávání. Uživatelům se tak zobrazí jen titulky článků bez dalších podrobností. Google tímto krokem reagoval na přijetí české novely autorského zákona. Unie vydavatelů, Asociace on-line vydavatelů a Sdružení pro internetový rozvoj označily odstranění náhledů (tzv. snippetů) za jednostranný a nešťastný krok s minimální snahou o dialog.

V Bratislavě najelo auto do lidí na zastávce MHD. Pět osob zemřelo, tři bojují o život

2. října 2022 23:44

Nedělní nehoda na zastávce městské hromadné dopravy (MHD) v centru Bratislavy má pět obětí. Čtyři lidé zemřeli na místě a podle pondělních informací policie v nemocnici později zraněním podlehla 21letá dívka. Řidiči vozidla, které ve velké rychlosti narazilo do skupiny lidí, policisté naměřili 1,6 promile alkoholu, řekl novinářům policejní prezident Štefan Hamran. Policisté v pondělí informovali, že v případu zahájili stíhání kvůli usmrcení; pachateli hrozí až 12 let vězení.

Nové informace o Vrběticích? Ruští zpravodajci jsou v Česku stále zakořeněni, říká Šedivý

30. května 2022 20:49

Jsem přesvědčen, že v Česku je stále zakořeněná ruská zpravodajská skupina, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Reagoval tak na vývoj kauzy Vrbětice, vyšetřovatelé totiž nejspíše podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na českém území. Šedivého nová zjištění nepřekvapila.

Hrad zprávu o Vrběticích skartoval omylem, tvrdí Národní bezpečnostní úřad

21. března 2022 20:32

Kancelář prezidenta republiky skartovala tajnou zprávu o výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku omylem a porušila předpisy při práci s dalšími tajnými dokumenty. V pondělí to uvedl portál Aktuálně.cz na základě vyjádření ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jaromíra Kadlece. NBÚ, který na Hradě spolu s ministerstvem vnitra prováděl prověrku, bude jako přestupek řešit chyby dvou pracovníků Hradu při evidenci a předávání utajovaných dokumentů.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Mělo by se Česko připravit na cestu do normálu?

26. ledna 2022 18:16

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) už ví, jak restrikce rozvolní. Přesné detaily chce ale projednat až v březnu, jiné země přitom už opatření povolují. Bude takový návrat do normálu dostačující? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55 s poslankyní za hnutí SPD Karlou Maříkovou.