CNN Prima News Zuzana Čaputová

Zuzana Čaputová

Výpis příspěvků ke štítku „Zuzana Čaputová“

U Čaputové se risk vyplatil. Vzdají se slabší prezidentští kandidáti ve prospěch favoritů?

19. listopadu 2022 18:58

Slovensko si v roce 2019 zvolilo za prezidentku Zuzanu Čaputovou. Té se vyplatila dohoda s Róbertem Mistríkem, který byl dlouho hlavním favoritem. Krátce před prvním kolem volby, když ho v průzkumech přeskočila Čaputová, však oznámil, že z klání ustupuje, aby jeho soupeřka měla větší šanci proti kandidátovi Směru-SD a krajní pravice. Může taková situace nastat i v Česku?

Babiš v tělocvičně a Pavel na motorce. Jak se prezidentští kandidáti udržují ve formě?

19. listopadu 2022 08:03

O generálu Petru Pavlovi se mezi lidmi říká, že je i díky vousům podobný prezidentu Masarykovi. Andrej Babiš (ANO) se prý zase snaží působit mile a klidně a Danuše Nerudová mnohým připomíná slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. To, že se chtějí někomu podobat, ale nejžhavější kandidáti na hlavu státu odmítají. A aby veřejnost neměla pochyby o jejich zdraví, snaží se mimo jiné ukázat, že jsou ve formě.

Čaputová: Demokracie není dokonalá, ale díky občanské společnosti překonáme všechny krize

17. listopadu 2022 14:24

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová při příležitosti výročí událostí 17. listopadu 1989 promluvila o důležitosti občanské společnosti pro demokracii. Zdůraznila, že právě občanská společnost stála před 33 lety za pádem komunistického režimu. Podle ní nám nyní pomůže překonat veškeré krize, které naši společnost v současné době trápí.

Na mítinku Nerudové: Nepotřebujeme na Hradě dalšího starce. Líbí se nám vstřícnost k LGBT

13. listopadu 2022 10:31

Názory ekonomky Danuše Nerudové většina lidí donedávna neznala. Přesto bývalá rektorka Mendelovy univerzity podle průzkumů i bookmakerů patří do trojice favoritů prezidentské volby. Jak umí mluvit s voliči a opravdu lidem imponuje coby „česká Čaputová“? CNN Prima NEWS to zjišťovala mezi účastníky besedy v Rakovníku.

GLOSA: Panoptikum divných prezidentských kandidátů. Vyberte si, koho zvolit!

3. listopadu 2022 19:14

Připravte se na leden. Bude regulérní občanská válka. Blíží se další přímá volba prezidenta, která paralyzuje a rozhádá Česko. Z panoptika naprosto divných kandidátů vybíráme deset největších favoritů dle kurzů sázkových kanceláří. Koho z nich zvolit? Odpověď je naprosto jednoduchá: NEVÍME. Proč? Protože je to jeden úlet vedle druhého.

Expert: Od Čaputové se bude Nerudová záměrně distancovat. Kampaň musí dělat „hezky česky“

3. listopadu 2022 15:46

Do trojice největší favoritů na post hlavy státu patří expremiér Andrej Babiš (ANO), generál ve výslužbě Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová. Právě ji mnozí lidé označují za možnou českou Zuzanu Čaputovou. Podle politologa Jana Kubáčka se však Nerudová bude od slovenské prezidentky ve vlastním zájmu distancovat. Následně popsal, čím by se u ní mohla bývalá rektorka částečně inspirovat.

Nahradí Babiše Stropnický? Má větší šanci uspět ve volbách než Schillerová, vysvětluje expert

29. října 2022 16:21

Poslední den možnosti odevzdat kandidátní listiny se blíží, hnutí ANO v pondělí oznámí svého kandidáta do prezidentských voleb. Podle marketingového experta Jakuba Horáka by ANO udělalo lépe, kdyby v případě, že se Andrej Babiš rozhodne nekandidovat, do volebního klání vyslalo spíše Martina Stropnického než Alenu Schillerovou.

Slovensko se rozloučilo s oběťmi střelby v gaybaru. Čestnou stráž drželi i vojáci

26. října 2022 17:03

V Bratislavě a v Žilině se ve středu podle slovenských médií konala poslední rozloučení se dvěma oběťmi homofobní vraždy u bratislavského gaybaru Tepláreň (Teplárna). Před dvěma týdny tam střílel devatenáctiletý mladík, který později podle dosavadních informací spáchal sebevraždu. Případ vyšetřuje policie jako teroristický útok.

Slovenští politici homosexuály uráží už léta. Přispěly výroky k masakru v Bratislavě?

22. října 2022 16:01

Tragická střelba v Bratislavě, při které zahynuli dva gayové, zvedla na Slovensku velkou vlnu solidarity s LGBTI+ komunitou. Konal se mimořádný pochod na jejich podporu centrem hlavního města, kterého se účastnila i prezidentka Zuzana Čaputová a o tématu práv homosexuálů se mnohem více hovoří. Přesto se najdou jedinci, kteří dvojnásobnou vraždu z nenávisti schvalují. Některá slovenská média dodávají, že velkou roli hrají i nejvýše postavení politici.

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

19. října 2022 16:29

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.