CNN Prima News Adam Scheinherr

Adam Scheinherr

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Scheinherr“

Pražané, připravte se. Od května do srpna bude opět omezen provoz na Barrandovském mostě

10. ledna 2023 15:33

Práce na Barrandovském mostě, které vyžadují omezení dopravy, jsou podle náměstka primátora Adama Scheinherra (Praha sobě) plánované na květen a skončí v srpnu. Zahájení další fáze rekonstrukce budou předcházet opravy některých dalších komunikací. Práce jsou rozložené do několika let a mají trvat vždy jen část roku. Za celé období vyjdou na 594,5 milionu korun. Soumostí z roku 1983 tvořené dvěma částmi, severní a jižní, se dosud nikdy neopravovalo.

OBRAZEM: Nová podoba pražského železničního mostu budí emoce. To je vtip? ptají se lidé

26. listopadu 2022 06:29

Železniční most pod Vyšehradem se těší značné oblibě Pražanů, jeho zveřejněná budoucí podoba proto vyvolala velké emoce jak mezi odbornou, tak laickou veřejností. Institut pro plánování a rozvoje Prahy (IPR) přitom ještě před několika lety prezentoval návrh, který zachovával historickou podobu současného mostu. Vítězný projekt se proto nesetkal s přílišným pochopením.

Doprava v Praze kolabuje, stěžují si řidiči. Podzim bývá nejhorší období, říká Scheinherr

15. listopadu 2022 06:09

Pražští řidiči se v posledních dnech musí znovu potýkat s neprůjezdnou Prahou, a to především ve špičkách. Důkazem bylo pondělní dopoledne, kdy se tvořily kolony kvůli kombinaci oprav a dopravních nehod. V kolonách lidé stáli například na dálnici D6 při příjezdu od Karlových Varů či v okolí Pražského okruhu, Jižní spojky či na dálnici D1 při příjezdu do Prahy. Podobné problémy však nejsou v Praze podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) v současné době výjimkou.

Méně aut, více cyklistů a kruhový objezd Těšnova. Magistrálu čeká velká změna

20. října 2022 13:27

Pražskou magistrálu čekají v příštích letech revoluční změny, které mají vést ke zklidnění automobilové dopravy. Tepnu podle návrhů doplní cyklopruhy a větší prostor dostanou i chodci. Vzniknout by měl také kruhový objezd kolem Těšnova, a to na úkor současné estakády. Projekt představili architekti v rámci urbanistického workshopu Florenc + Těšnov 21, který pořádal Institut plánování a rozvoje (IPR). Jelikož návrhy počítají s redukcí dopravy o polovinu, čeká se kolem nich bouřlivá diskuse.

Řidič pražského magistrátu: Nejsem žádný papaláš. Parkuji, kde radní Scheinherr řekne

22. září 2022 15:21

Redakci CNN Prima NEWS se ozval jeden z řidičů pražského magistrátu a ohradil se proti nařčení radního pro dopravu Adama Scheinherra z papalášských manýrů zaměstnanců radnice. Mediální humbuk odstartoval minulý týden snímek magistrátního vozu užívaného radním, jak stojí na chodníku ve Veletržní ulici v Holešovicích. Scheinherr se poté hájil tvrzením, že netušil, kde řidič zaparkoval. A dodal, že šofér tím „připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit“.

Spor mezi motoristy a cyklisty je nesmysl, říká náměstek primátora. Zavede Praha mýto?

18. září 2022 06:10

Náměstek primátora pro územní rozvoj Petr Hlaváček (za STAN) se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozmluvil o svých představách, jak by se mohla Praha do budoucna vypořádat s dopravní situací. Jako jednu z priorit označil například dostavbu okruhů. Po ní by podle náměstka mohlo být v centru metropole zavedené sofistikované mýto pro vjezd vozidel.