reklama
CNN Prima News Adam Scheinherr

Adam Scheinherr

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Scheinherr“

Dopravní peklo v Praze jen tak neskončí. Podle náměstka je kapacita silnic o pětinu nižší

3. listopadu 2021 05:43

Ucpané a rozkopané silnice, hodinové popojíždění a naštvaní řidiči. Zlepšení dopravní situace se Pražané zřejmě jen tak nedočkají. Podle pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě) silnice v hlavním městě nemohou všechna auta pojmout, protože kapacita komunikací je až o pětinu nižší, než by bylo třeba. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Dále mluvil o tom, kdy se musí obyvatelé Prahy připravit na komplikace spojené s opravou Barrandovského mostu.

Scheinherr: U Karlova mostu chceme o třetinu méně aut. Mýto přijde, až se dostaví okruh

9. srpna 2021 16:01

V historických částech Prahy by mělo jezdit až o 30 procent méně aut. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Vyjádřil se také k plánovanému mýtnému a zdražení MHD, ke kterému došlo od srpna. „Zdražení nastalo po dvaceti letech. Musíme si uvědomit, jaké výplaty tehdy byly. Rostly i ceny energií, díky kterým spoje jezdí. Zvyšování ceny se neubráníme,“ prohlásil Scheinherr.

Mýto v Praze: Kolik zaplatíte za vjezd do metropole a kde se poplatkům vyhnete?

27. května 2021 05:51

Za průjezd Prahou si od roku 2025 zaplatí každý. Alespoň s tím počítá studie schválená současným vedením Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Základní sazba má činit 120 korun, rezidenti by měli mít poplatek snížený a vůbec by se netýkal MHD a motorkářů. Více si naopak připlatí lidé s auty vyrobenými před rokem 2014, soukromé autobusy nebo velká nákladní auta.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

19. dubna 2021 11:53

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Omezování spojů a přeplněná MHD? I proto lidé ztrácí důvěru v opatření, tvrdí odborníci

18. března 2021 10:13

V pražské hromadné dopravě platí od minulého týdne další omezení spojů. Přestože kvůli epidemii znatelně ubylo cestujících a vedení města tvrdí, že nepozoruje žádné problémy, odborníci před tímto rozhodnutím varují. Je to podle nich bezohledné a občany občasné jízdy v přeplněné MHD demotivují od všeobecného dodržování pravidel.

Přecpané metro, vlaky i tramvaje. Už jsme posílili, změny nechystáme, vzkazuje Praha

8. prosince 2020 15:52

Přeplněné tramvaje, nacpané vlaky a dlouhé intervaly jsou realitou v dopravě napříč Českem. A to vše ve chvíli, kdy by od sebe lidé měli dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy. I přesto dopravní podniky, především v Praze a Brně, tvrdí, že spoje posílily a intervaly zkrátily. K tomu, aby situaci okamžitě řešily, je už vyzývá i vláda.

Pražská tramvajová absurdita: Na novou trať na Pankrác tramvaje jen tak nevyjedou

1. prosince 2020 11:47

Vedení Prahy v minulém týdnu s velkou slávou představilo prodloužení tramvajové tratě ke stanici metra Pankrác. Cestující si však budou muset na svezení po nově nainstalovaných kolejích počkat. Přestože ROPID počítal s brzkým zavedením tramvajové linky 19, proti se postavila městská část Praha 4, které vadí, že by zavedení nové linky zároveň znamenalo konec autobusové linky 193.

Magistrála zůstane nadále dálnicí přes centrum Prahy, k dramatickému zklidnění nedojde

22. listopadu 2020 08:31

Pražská magistrála se zřejmě v příštích letech nezklidní. Vládnoucí koalice se sice snaží v dílčích případech automobilovou dopravu v metropoli omezovat, uznává však, že magistrála musí nadále zůstat dopravní tepnou Prahy. Kvůli své trase přes samotné centrum města je pro mnohé kontroverzní. Těžko si lze představit, co by její výrazné omezení udělalo s automobilovou dopravou v Praze, zvlášť když se bude ještě roky čekat na dokončení okruhů kolem metropole.

reklama