CNN Prima News Adam Scheinherr

Adam Scheinherr

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Scheinherr“

Kvůli Hřibovi může Praha přijít o stamiliony, tvrdí Scheinherr. Vadí mu obrat v projektu

Náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) bez jakékoli diskuze vydal pokyn k ukončení projektu Nové Holešovice a Praze tak hrozí, že jí vznikne škoda v řádu stovek milionů korun. Na svém facebookovém profilu to napsal někdejší náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Hřiba kritizoval, že chce od projektu odstoupit jen kvůli novinovému článku o kauze Dozimetr. Vyjádření Zdeňka Hřiba redakce CNN Prima NEWS zjišťuje.

Máte jízdenku a přesto dostanete pokutu? Praha nás okrádá, zlobí se lidé, Hřib chystá změnu

Koupit si jízdenku na pražskou MHD na poslední chvíli může být skrze aplikaci nebo SMS zrádné. Lístek totiž vejde v platnost až s dvouminutovým zpožděním od aktivace a během této doby můžete dostat pokutu, jako byste za přepravu vůbec nezaplatili. Toto opatření má zamezit, aby si lidé nepořizovali jízdenku až v momentě, kdy spatří ve voze revizora. Přesto po stížnostech cestujících, kteří tímto způsobem dostali pokutu, plánuje náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) alespoň zkrácení validační lhůty na jednu minutu.

Průšvih za miliardy? Stavba metra D se může protáhnout o celé roky, politici se přou o vině

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil v tomto týdnu rozhodnutí o výběru vítěze tendru na stavbu další části metra D. Podle bývalého ředitele české Transparency International Davida Ondráčky tak může dojít k prodloužení výstavby i o několik let. Dopravní podnik (DPP) přesto upozorňuje, že je rozhodnutí nepravomocné. Pražští politici se zase přou, kdo za to může.

Uzavřený Libeňský most? Nový mohl dávno stát, Hřib se vyžívá v kolapsech dopravy, zní z ANO

Současné uzavření Libeňského mostu kvůli jeho špatnému stavu působí trochu jako déjà vu. Ze stejného důvodu se po něm nejezdilo ani v lednu 2018. Od té doby se vedou debaty a tahanice, zda historický most rekonstruovat, či zbourat a postavit nový. V prosinci loňského roku se pražská rada rozhodla postavit místo něj repliku a zachovat některé architektonicky cenné prvky. Opoziční ANO se kvůli tomu opřelo do náměstka pro dopravu a bývalého primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Ten se hájí, že rekonstrukci mostu nikdo neřešil prakticky už od jeho postavení.

Hřib přišel s okružním metrem E. K podobnému projektu Prahy sobě se přitom stavěl vlažně

Pražský náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) přišel s nápadem na výstavbu okružního metra E. Obdobný návrh na metro O přitom v minulosti představil také jeho předchůdce Adam Scheinherr (Praha sobě). Tehdejší primátor Hřib se tehdy k němu stavěl spíše vlažně a jako prioritu označoval tramvajový okruh. Dnes proto opoziční Praha sobě Hřibovi připomíná, kdo projekt původně vymyslel.

Poslední šance na záchranu ikonického pražského mostu. Změní britští inženýři Kupkův názor?

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) se má do konce roku rozhodnout, zda bude zbourán, či zachován proslulý železniční most pod Vyšehradem. Do Prahy přicestovali britští inženýři, kteří chtějí dokázat, že lze most navzdory špatnému technickému stavu zachránit. Pokud však chtějí ministrovo rozhodnutí ovlivnit, musí jej nejdříve přesvědčit, aby finální verdikt o několik měsíců odložil.

Čára přes rozpočet pro „nový hlavák“? Bourání budu bránit, říká nositelka autorských práv

Plán na radikální přestavbu Hlavního nádraží v Praze naráží na zásadní problém. Jedna z nositelek autorských práv na současnou brutalistní odbavovací halu Daniela Bočanová totiž pro Lidové noviny uvedla, že bude bránit jakémukoliv zásahu do budovy. Návrh kodaňského studia Henning Larsen Architects přitom počítá s částečným zbouráním stavby.

Čekání v zimě a dešti, kritizuje Scheinherr nový „hlavák“. Musíme být odvážní, oponuje Hřib

Dřevěné zastřešení pražského hlavního nádraží, s nímž počítá vítězný návrh na úpravu odbavovací haly a jejího okolí, nepřinese cestujícím v zimě a dešti příliš komfortu. Prostor bude navíc čelit náporu klimatu a holubů, kritizuje návrh dánských architektů bývalý náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Naopak jeho nástupce Zdeněk Hřib (Piráti) koncept brání a tvrdí, že se cestující zimy bát nemusí. Zmínil rovněž nutnost budovat odvážné stavby.

Okruhy nebudou stačit, ukazuje studie. Musíme se na dopravu dívat jako celek, varují politici

Pokud nezačnou pražští plánovači brát dopravu ve městě jako celek a budou nadále řešit pouze jednotlivé projekty, které nenavazují na další, nastane v příštích letech ve městě problém, jemuž nezabrání ani dokončení okruhů. Shodují se na tom pražští politici s ohledem na novou studii vypracovanou pro Ředitelství silnic a dálnic. Analýza varuje, že se i přes dokončení okruhů doprava v některých místech v centru zintenzivní, například na magistrále.