CNN Prima News Aero Vodochody

Aero Vodochody

Výpis příspěvků ke štítku „Aero Vodochody“

Pryč se sovětskými plechy. Česko vyzbrojí Vietnam, ten má zájem o letadla, obrněnce i pušky

26. dubna 2023 20:32

Vietnam chce nahradit svůj dosavadní arzenál českou vojenskou technikou a zbraněmi. Jihoasijská země vyjednává nejen o dodávkách lehkých bojových letounů a radarů, ale také útočných pušek. Společně s nimi by mohlo dojít na modernizaci či rovnou odkoupení obrněnců i raketometů československé výroby. Ačkoliv obě strany ještě čeká několik kol schůzek a jednání, Vietnam tím vysílá jasný signál – přišel čas se zbavit zastaralé vojenské techniky z éry Sovětského svazu a naznačit Číně, aby v regionu držela své ambice na uzdě.

Soutěž MANAŽER ROKU slaví 30 let. Představí téma inovace a upozorní na důležitou roli manažerů

9. března 2023 17:28

Hlavním tématem letošního 30. ročníku soutěže MANAŽER ROKU jsou inovace – digitalizace, moderní technologie, trvale udržitelný rozvoj a trendy v managementu. Jubilejní ročník prestižního ocenění zároveň upozorní na význam manažerů pro prosperitu regionů i ekonomiky země. Nominovat MANAŽERKU/MANAŽERA ROKU je možné do 30. června 2023.

Pilot zemřel při nehodě letounu československé výroby. Záběry se objevily na internetu

19. září 2022 06:26

Na leteckých závodech na západě USA zemřel v neděli odpoledne při nehodě vojenského proudového letounu československé výroby pilot. Letadlo se zřítilo ve vysoké rychlosti během letecké show v Renu v Nevadě a začalo hořet, informovala stanice NBC News. Stejné závody se v roce 2011 staly dějištěm obrovského neštěstí, při němž zahynulo 11 osob a desítky dalších lidí utrpěly zranění.

Vraždě úřednice se nedalo předejít, rozhodla GIBS. Obviněný muž jí hrozil před lety

7. září 2021 16:07

Útoku, při kterém koncem června zemřela pracovnice úřadu práce v Praze 2, nebylo možné předejít, uvedla v úterý na webu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Postup policie byl podle ní správný a v souladu s předpisy. Ze zastřelení zaměstnankyně úřadu práce je obviněn šestašedesátiletý muž. Podle policistů krátce předtím poleptal kyselinou ženu v Odoleně Vodě a nastražil výbušné zařízení, které zranilo policistu.

Chtěl, aby trpěla, protože ji nemohl mít. Odborníci analyzují dopisy vraha s kyselinou

4. července 2021 06:12

Vražda nebyla náhoda. Jiří D. si všechno dlouho a pečlivě plánoval a pak překročil čáru. Alespoň to si myslí psychiatrička Džamila Stehlíková, která analyzovala milostné dopisy vraha své kolegyni z firmy Aero Vodochody z roku 2014, kterou poleptal kyselinou. Stejný muž v úterý zastřelil zaměstnankyni pracovního úřadu na Praze 2. Podle psychologa Jeronýma Klimeše trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezadrželi, stal by se z něj sériový vrah. Odborníci se shodli, že byl při příčetný a uvědomoval si, co dělá.

Vrazilas mi kudlu do zad. Jiří D. psal své oběti dopisy, ze kterých mrazí

3. července 2021 19:47

„O tomto mailu nebude nikdy nikdo vědět, v zájmu své vlastní bezpečnosti jej nikomu neposílej,“ psal před sedmi lety útočník Jiří D. své bývalé kolegyni z firmy Aero Vodochody, kterou poleptal kyselinou. Tyto dopisy má CNN Prima NEWS k dispozici. Plyne z nich, že do ženy byl zamilovaný. V úterý zastřelil pracovnici úřadu práce na Praze 2 a vedl si seznam dalších obětí, kterým se chtěl pomstít. Podle psychologa Jeronýma Klimeše útočník trpí paranoidní poruchou osobnosti, a kdyby jej policisté nezatkli, stal by se z něj sériový vrah.

Justice je zkorumpovaná. Vytřela si se mnou otvor, prohlásil u soudu střelec Jiří D.

2. července 2021 12:44

Šestašedesátiletému Jiřímu D., který v Praze zastřelil úřednici z úřadu práce, bývalou kolegyni poleptal kyselinou a pomocí nástražného systému zranil policistu, byl v pondělí nařízen trest vězení za jiný trestný čin. Podle střelce je česká justice zkorumpovaná a „vytřela si s ním otvor“. Svých činů nelituje. Muži hrozí i desítky let za mřížemi.

Chcípni, ty ropucho. Střelec svých činů nelituje, vykázali ho od soudu

2. července 2021 08:42
Aktualizováno

Pražský soud poslal v pátek do vazby šestašedesátiletého Jiřího D., kterého policie viní z vraždy zaměstnankyně úřadu práce a z dalších trestných činů. Panují obavy, že by muž na svobodě pokračoval v trestné činnosti nebo že by utekl. Ze soudní síně byl obžalovaný kvůli zvlášť hrubému a arogantnímu chování vykázán. Při odchodu se otočil na státní zástupkyni se slovy „chcípni, ty ropucho“.

Nové detaily v případu střelby v Praze. Jiří D. měl v autě brokovnici, chtěl se mstít dál

30. června 2021 13:04
Aktualizováno

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to ve středu uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.