Chcípni, ty ropucho. Obžalovaný Dvořák před soudem nešetřil nadávkami ani sprostými gesty

Soud se v pondělí zabýval případem Jiřího Dvořáka – obžaloba ho vinila z loňské vraždy úřednice a také z pokusu o další vraždu. Soud mu za to udělil doživotí, rozsudek ovšem není pravomocný. Jednání se neobešlo bez emocí. Dvořák jej často narušoval nadávkami a soudce ho musel nechat i vyvést.

„Táhni do p*dele, ty zku***syne,“ křičel Dvořák. Obžalovaný ale rozhodně není za svůj nevybíravý slovník. Je to muž, kterého kvůli jeho běsnění hledal snad každý policista v Praze. Sestavil si totiž seznam lidí, se kterými si chce vyřídit své účty.

Na začátku byla neopětovaná láska, kterou vystřídala série e-mailů. Nakonec ale Dvořák vzal kyselinu, kterou podle svých slov chrstnul do obličeje své bývalé kolegyni v areálu Aero Vodochody.

Vše důkladně plánoval

Od té doby po něm pátrali policisté, jenomže pachatel měl plán. Do svého bytu nastražil nálož, která zranila policistu. Pak vzal zbraň a šel na úřad práce, kde popravil úřednici. „Neuznala mu dávku, byla jeho referentka. Šel na jistotu přímo za ní,“ popsala pro CNN Prima NEWS její kolegyně.

Prahu po vraždě zaplavili policisté a vzlétl i vrtulník, nejprve našli jeho auto, ke kterému přijel pro jistotu robot pyrotechniků. Pyrotechnik poté ve vozidle našel podomácku vyrobenou zbraň typu brokovnice.

O něco později našli policisté sklad, ve kterém měl také výbušniny. Detektivové zjistili, že si po vraždě koupil jiné. Do vazby už vezli Jiřího Dvořáka po zuby ozbrojení policisté.

Dvořák přiznával, že vyřizovat účty si chtěl podle svého seznamu dál. U soudu mu po celou dobu líčení nesundali na žádost vězeňské služby pouta

Obžalovaný se u soudu choval hrubě. Státní zástupkyni řekl: „Chcípni, ty ropucho.“ Protože nebyl schopen zkrotit své emoce, soudce ho během pondělního hlavního líčení nechal vyvést eskortou celkem třikrát.

Tagy:
vražda soud krimi soudy Aero Vodochody Praha nadávky Úřad práce České republiky gesta Vězeňská služba České republiky

Hlavní zprávy

Lednice za tisícovku, konvice za polovinu. Jaké spotřebiče jsou největší „žrouti“ energie?
Energetika

Lednice za tisícovku, konvice za polovinu. Jaké spotřebiče jsou největší „žrouti“ energie?

Energetická krize s sebou přináší i potřebu úspor. Domácnosti v posledních letech těžily z relativně levné energie a nemusely tak nad její cenou přemýšlet tolik jako nyní. Kvůli vysoké ceně elektřiny i plynu se začínají Češi čím dál tím více zajímat o nadměrné výdaje spojené s elektřinou a plynem. Kolik však stojí provoz jednotlivých spotřebičů a jak jejich spotřebu vypočítat?

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:18

VIDEO: Aktuální informace z Ukrajiny

10:52

Od rusko-estonské hranice zmizela tisícovka ukrajinských uprchlíků

10:23

BBC: Jako by nás vrhli o 35 let zpět, říkají Ukrajinci na okupovaných územích

09:58

Summitem v Praze vysíláme signál Rusku, sankcemi ho izolujeme, uvedl Borrell

Živě
ON-LINE: Rusové přišli o stovky obrněnců a tanků. Prohráli jste, vzkazuje Zelenskyj

Ukrajinská armáda dál postupuje na jižní i východní frontě a zabírá Ruskem dříve okupovaná území. Obzvlášť se jí v poslední době daří v Chersonské oblasti. Zároveň od prchajících okupantů získali stovky kusů ruské obrněné techniky. Prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že je jedno, jaké zbraně Rusové seženou – už prohráli. Šéf Kremlu Vladimir Putin zase nařídil moskevské vládě převést do ruského vlastnictví Záporožskou jadernou elektrárnu.

Cimický znásilnil a vydíral ženy v 28 případech, tvrdí policie. Navrhuje obžalobu

Kriminalisté podali návrh na obžalobu psychiatra a spisovatele Jana Cimického ze znásilnění a vydírání pacientek. Lékař se jich podle nich dopustil v 28 případech. Policie o tom ve čtvrtek informovala na Twitteru. Konkrétní jméno obviněného sice neuvedla, ale z kontextu vyplývá, že jde o Cimického. Podle dřívějších policejních informací je psychiatr podezřelý, že znásilňoval ženy od roku 1980 do roku 2016.

Hamilton se po roce mistrovské náplasti nedočká. Red Bull podváděl jen trochu, nebo vůbec

I když ve víkendové Velké ceně Singapuru skončil Max Verstappen až sedmý a mistrovské oslavy musí prozatím odložit, je zřejmě jen otázkou času, kdy bude oficiálně dvojnásobným mistrem světa formule 1. Poslední dny ale přinesly i absurdní hrozbu, že nizozemský pilot se bude muset podruhé stát premiérovým šampionem. Obvinění, že jeho tým Red Bull loni výrazně překročil rozpočtový strop, se ale ukazují jako přehnaná.

Ukrajinský tlak sílí. Rusové v obrněnci kapitulují bez boje, video oblétlo internet

Válka na Ukrajině je plná zvláštních momentů. Jeden z nich se šíří po sociálních sítích. Video má údajně zachycovat kapitulaci celé ruské posádky v bojovém vozidle. Záběry by měly pocházet z okolí Chersonu, odkud Rusové prchají. Právě v této oblasti se Ukrajincům v poslední době nejvíce daří. Povedlo se jim získat zpět desítky obcí. Sílící ukrajinský tlak je vidět i na chování ruské armády.

Domácí zpravodajství

Peníze ti nepošlu, Láďo. Organizátoři protivládních protestů se rozhádali kvůli financím

Dříve spolupracovali na velkých protivládních demonstracích, nyní si jdou po krku. Organizátoři protestů na Václavském náměstí se pohádali kvůli penězům od svých podporovatelů. Exekucemi zatížený Ladislav Vrabel požadoval od svého kolegy Jiřího Havla, aby mu poslal finanční prostředky z transparentního účtu, těch se ale nakonec nedočkal. Havel argumentoval tím, že Vrabel několikrát porušil jejich dohodu. Rozchod dvou svolavatelů protivládních protestů pak jejich podporovatele viditelně rozčaroval.

Kauza přidělování bytů v Brně: Žalobkyně žádá vazbu pro dva stíhané, šest bylo propuštěno

Žalobkyně po úterní razii v Brně žádá vazbu pro dva z osmi obviněných, ostatní byli propuštěni na svobodu. Policie vyslechla 30 lidí, provedla 28 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Dozorující Vrchní státní zastupitelství v Olomouci o tom ve čtvrtek informovalo na webu. Kauza se týká radnice Brno-střed a přidělování městských bytů.