reklama

Agresor ve Dvoře Králové zbil mladého muže. Pak nožem hrozil teenagerům

Zajímavé vyústění mělo loupežné přepadení ve Dvoře Králové nad Labem a potyčka mezi agresivním mužem s nožem a mladíky nedaleko. Ukázalo se, že pachatel je stejný, vždy vyhrožoval pobodáním. Navíc šlo o odsouzeného, který se od policistů dozvěděl, že měl nastoupit na 14měsíční trest za krádeže. Teď si zřejmě odsedí trest vyšší. Oloupeného teenagera zmlátil tak, že musel být převezen do nemocnice.

reklama

26letý agresor má podle policie na kontě loupežné přepadení a vyhrožování teenagerům ve Dvoře Králové. Nejzávažnější obvinění souvisí s fyzickým útokem. Přepadení se stalo ve Sladkovského ulici.

„Pachatel měl v časných sobotních hodinách napadnout 19letého mladíka s nožem v ruce. Požadoval vydání peněz a mobilního telefonu. Mladíkovi způsobil zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci,“ sdělila mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

Zbitého mladíka měl lupič podle policie obrat o peněženku, platební kartu a mobil. O dvě hodiny později už ale měl na rukou pouta a vezl se v policejním autě, hlídky ho vypátraly. Nejednalo se však o jeho jediný prohřešek. Předcházela mu jiná potyčka, ve které opět figuroval nůž a k němu ještě žena v nesnázích.

Agresor podal stížnost

„Na náměstí Republiky vyhrožoval 15letému chlapci pobodáním za to, že se zastal plačící na zemi sedící ženy, na kterou obviněný křičel a vulgárně jí nadával. Přestal, až když chlapci přiběhli další lidé na pomoc,“ doplnila Kormošová. Od soudce si v pondělí odpoledne za své činy vysloužil transport do hradecké vazební věznice.

„Obviněný byl vzat do vazby, protože hrozí, že by pokračoval v trestné činnosti, pro kterou je stíhán. Reagoval tak, že si podal stížnost proti usnesení o vzetí do vazby,“ řekl soudce Marek Řezníček.

Za loupežné přepadení si může obviněný vysloužit až 10 let za mřížemi. Policisté mu navíc při zadržení předali výzvu od soudu k nástupu do výkonu trestu, kde si měl odpykat 14 měsíců za krádeže.

Tagy:
zranění policie nůž zadržení teenager mladík agresor loupež Dvůr Králové nad Labem vazební věznice

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Fenomenální Schick. Při debaklu Fürthu nasázel čtyři góly, tři z toho během sedmi minut

Nejlepší zápas profesionální kariéry má za sebou fotbalový útočník Patrik Schick. Minimálně po gólové stránce. Ve 14. kole německé bundesligy byl hlavním zdrojem destrukce posledního Fürthu. Bayeru Leverkusen pomohl český reprezentant k výhře 7:1 asistencí a hlavně čtyřmi góly, z nichž tři vstřelil v rozmezí 69. a 76. minuty. Díky své kanonádě se v tabulce střelců soutěže dostal na průběžné druhé místo před norský postrach Erlinga Haalanda.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama