CNN Prima News akvizice

akvizice

Výpis příspěvků ke štítku „akvizice“

Obří únik dat odhalil plány Microsoftu a Xboxu. Historický obchod v herním byznysu ale neohrozí

Takový únik dat herní byznys nezažil. Na veřejnost se dostaly důvěrné dokumenty ze soudního řízení mezi technologickým gigantem Microsoft a americkou Federální obchodní komisí. Uniklé e-maily přinesly mnoho žhavých témat. Prozradily, kdy lze očekávat novou verzi herní konzole Xbox nebo pokračování známých videoher The Elder Scrolls či Dishonored. A také, že v hlavách šéfů kolovaly myšlenky na nákup konkurenčních společností Nintendo nebo Valve.

Akvizice roku: Future Farming se spojila s Rybí zahradou. Společným cílem je udržitelné a efektivní zemědělství

Spojení, jaké jeho aktéři neváhají označit jako akvizici roku. To je partnerství brněnské technologické firmy Future Farming a aquaponické farmy Rybí zahrada. To přináší nejen na český zemědělský trh výrazný posun v oblasti inovace a udržitelnosti, která je v posledních letech jedním z hlavním témat napříč celou planetou. A podle zástupců obou společností je nejvyšší čas začít podle toho jednat. Tedy začít produkovat zemědělské komodity s co nejmenším dopadem na životní prostředí a přitom efektivněji.

Prima posiluje v on-line světě. Získala 80 procent mediálního zastupitelství Impression Media

Skupina Prima dokončila akvizici s mediální skupinou Media Bohemia a nově drží 80procentní podíl v on-line mediálním zastupitelství Impression Media. Jedná se o strategický krok, kterým významně posílí Media Club na poli on-line a programatické reklamy. Impression Media zastupuje více než 153 webů ze všech segmentů, které měsíčně osloví přes 6,6 milionu uživatelů na českém trhu. Řadí se tak mezi tři nejsilnější hráče v segmentu on-line reklamy. Do on-line redakce skupiny Prima se nově zařadí několik dalších populárních webů.

Skupina Prima vstoupila do online mediálního zastupitelství Impression Media

Skupina Prima dokončila akvizici s mediální skupinou Media Bohemia. Nově drží 80% podíl v online mediálním zastupitelství Impression Media. Jedná se o strategický krok, kterým významně posilní Media Club na poli online a programatické reklamy. Impression Media zastupuje více než 153 webů ze všech segmentů, které měsíčně osloví přes 6,6 mil. uživatelů na českém trhu, a řadí se tak mezi TOP 3 hráče v segmentu online reklamy. Díky akvizici se portfolio skupiny Prima rozšíří i o marketingovou agenturu Programmatic Media, která nabízí programatické plánování, tvorbu webů a webovou analytiku, marketing na sociálních sítích, PR komunikaci, produkci nebo brand employment. Součástí dealu jsou také oblíbené weby Femina.cz, Autoweb.cz, Magazinzahrada.cz, Living.cz, které se nově začlení do online redakce skupiny Prima.

Největší esportová akvizice. Saúdská Arábie kupuje turnajové firmy ESL Gaming a FACEIT

Esportovým světem se prohnala nečekaná zpráva. Dvojice klíčových firem na poli profesionálního hraní, ESL Gaming a FACEIT, kývla na rekordní akvizici a spojí se do jedné skupiny. Transakci v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (v přepočtu 33 miliard korun) má na svědomí saúdskoarabská společnost Savvy Gaming Group (SSG), která spadá pod tamější státní investiční fond.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Bezos bude vlastnit Bonda i Rockyho. Amazon koupí studia MGM za 8,45 miliardy dolarů

Společnost Amazon Jeffa Bezose je před dokončením své druhé největší akvizice v historii. Tento týden by měla společnost oznámit převzetí slavných filmových studií Metro-Goldwyn-Mayer. Internetový gigant by měl za studia zaplatit 8,45 miliardy dolarů (asi 175 miliard korun). Akvizicí MGM Amazon výrazně posílí svou streamovací platformu Prime Video. Dohoda je zároveň pokračující součástí konsolidace filmového průmyslu.