CNN Prima News akvizice

akvizice

Výpis příspěvků ke štítku „akvizice“

Největší esportová akvizice. Saúdská Arábie kupuje turnajové firmy ESL Gaming a FACEIT

15. února 2022 09:15

Esportovým světem se prohnala nečekaná zpráva. Dvojice klíčových firem na poli profesionálního hraní, ESL Gaming a FACEIT, kývla na rekordní akvizici a spojí se do jedné skupiny. Transakci v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (v přepočtu 33 miliard korun) má na svědomí saúdskoarabská společnost Savvy Gaming Group (SSG), která spadá pod tamější státní investiční fond.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

18. ledna 2022 16:40

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Bezos bude vlastnit Bonda i Rockyho. Amazon koupí studia MGM za 8,45 miliardy dolarů

26. května 2021 17:22

Společnost Amazon Jeffa Bezose je před dokončením své druhé největší akvizice v historii. Tento týden by měla společnost oznámit převzetí slavných filmových studií Metro-Goldwyn-Mayer. Internetový gigant by měl za studia zaplatit 8,45 miliardy dolarů (asi 175 miliard korun). Akvizicí MGM Amazon výrazně posílí svou streamovací platformu Prime Video. Dohoda je zároveň pokračující součástí konsolidace filmového průmyslu.