reklama
CNN Prima News Al-Káida

Al-Káida

Výpis příspěvků ke štítku „Al-Káida“

Světla do nebe a nová Dvojčata. K uctění památky obětí 11. září dorazil i DiCaprio

12. září 2021 09:29

Výročí 20 let od teroristických útoků z 11. září 2001 si Američané připomněli sérií pietních akcí v New Yorku, u budovy Pentagonu ve Washingtonu, D.C., ve městě Shanksville, ale i na mnoha dalších místech, kde teroristé v onen osudový den nezasáhli. Smutné jubileum zakončila v sobotu večer světelná show právě ve zmíněném New Yorku. Právě tam teroristé Al-Káidy narazili letadly do dvou věží Světového obchodního centra. Světla tak na noční obloze amerického velkoměsta vytvořila alespoň dočasná nová Dvojčata.

Děti obětí 11. září vypráví: Táta zachránil Bílý dům, když se vzbouřil teroristům

11. září 2021 18:55

Při teroristických útocích 11. září 2001 v USA zemřely téměř tři tisíce lidí. Mnoho lidí z celého světa před 20 lety ztratilo své blízké a příbuzné. Řada dětí již znovu neviděla své rodiče. Právě o těch, kteří 11. září zažili jako nejmenší a přišli o své tatínky či maminky, vychází nyní kniha. V ní děti zemřelých popisují, jak se s jejich smrtí posléze vyrovnávaly.

Tisíce lidí si připomínají oběti teroru. Čtou se jména zemřelých, Biden volá po jednotě

11. září 2021 16:12

Celý svět si v sobotu připomíná 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V americkém New Yorku –⁠ přímo v místě, kde stálo Světové obchodní centrum zvané Dvojčata, jsou přítomny tisíce lidí. Na vzpomínkové akci se čtou jména všech obětí, kterých celkově byly téměř tři tisíce. Události se mimo jiné účastní i americký prezident Joe Biden. Ten Američany již před tím vyzval k jednotě.

Byla v nejhorším místě, nic se z ní nenašlo. Synovec vzpomíná na Češku zesnulou 11. září

11. září 2021 12:56

Mezi téměř třemi tisíci obětí teroristických útoků z 11. září byli lidé ze 77 zemí celého světa. Dva z nich měli český původ – Lukáš Rambousek a Alena Sešínová. CNN Prima NEWS získala exkluzivní rozhovor se synovcem Aleny Sešínové, vyučené telefonní mechaničky, která emigrovala po roce 1968. Ve Spojených státech si dodělala školu a získala práci v oblasti informačních technologií.

Živě
ON-LINE: USA si připomínají 11. září. Naše hodnoty byly zničeny, Bůh mlčel, řekl Bush

11. září 2021 09:45

Zpočátku to byl obyčejný pracovní den, během několika hodin se proměnil v noční můru. Při teroristickém útoku islámského hnutí al-Káida zemřely téměř tři tisíce obětí. Byli mezi nimi civilisté, ale i několik stovek záchranářů, kteří pro jiné položili život. Připomeňte si toto smutné výročí s redakcí CNN Prima NEWS.

reklama