reklama
CNN Prima News Albánie

Albánie

Výpis příspěvků ke štítku „Albánie“

Šest dní a 1600 km albánskými horami při jednom z nejtěžších terénních závodů

3. října 2021 18:06

Dnešní doba plná změn, omezení a nečekaných zvratů není z těch, která by většině lidí poskytovala zrovna dostatek klidu na duši. Mnohem spíš jej člověku paradoxně poskytnou tak trochu extrémní zážitky, během kterých musí přestat myslet na denní strasti ve jménu vyváznutí se zdravou kůží. Coby cestovatelé a nadšenci do starosvětského motorismu jsme se proto vypravili na brutální dobrodružství v tajemné Albánii.

Čeští fotbalisté v generálce na Euro porazili Albánii 3:1. Blýskl se Masopust

8. června 2021 22:16

Čeští fotbalisté zvítězili v generálce na mistrovství Evropy nad Albánií 3:1 a částečně napravili porážku 0:4 z pátečního přípravného zápasu v Itálii. Domácí poslal v Praze na Letné do vedení v 18. minutě Patrik Schick, ve 42. minutě srovnal Sokol Cikalleshi, ale v polovině druhé půle rozhodl Lukáš Masopust. V 89. minutě přidal pojistku Ondřej Čelůstka.

Kulhánek o roli ministra: Moc nespím, je to stres. Kolegové mi říkali, ať zpomalím

26. května 2021 22:46

Moc nespím, je to obrovský stres, řekl CNN Prima NEWS o roli ministra zahraničí šestatřicetiletý Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten je šéfem české diplomacie přes měsíc. Během něj vyjel na 10 zahraničních cest a navštívil 11 zemí. V rozhovoru popsal, jak jeho pracovní zátěž zvládá rodina, zda lituje, že místo ve vládě přijal, a jaká tam v současné době panuje atmosféra.

Tiskovku narušila želva. Vstup zemí Balkánu do EU nesmí mít její tempo, varuje Kulhánek

23. května 2021 22:06

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) o víkendu navštívil Severní Makedonii a Albánii. Spolu se šéfy diplomacie Rakouska Alexanderem Schallenbergem a Slovinska Anže Logarem jednali s tamními prezidenty, premiéry i svými protějšky. Návštěva se týkala především podpory vstupu zemí západního Balkánu do Evropské unie. Na tiskové konferenci v Tiraně ale ministry překvapila želva.

Medvěd Napa přežil utrpení v cirkuse Korona, po zotavení však podlehl epilepsii

6. listopadu 2020 23:33

Roky „sloužil“ ve vyhlášeném srbském cirkuse Korona. Po jeho rozpadu však skončil v malé zrezivělé kleci, v níž se nemohl ani postavit. Našel ho tam záchranný tým z organizace Čtyři tlapky, který ho před dvěma roky dopravil do nově vznikajícího zařízení ve švýcarské Arose. Tam však medvěd Napa, kterému diagnostikovali epilepsii, tento týden umřel.

Ilegální obchod s divokými zvířaty se v Albánii vymyká kontrole, ochránci varují před další pandemií

24. června 2020 14:30

Nezisková organizace Four Paws International odhalila v Albánii nelegální prodej chráněných zvířat na internetu i v restauracích. Zároveň upozorňuje, že nelegální obchodování se zvířaty ohrožuje celou albánskou přírodu a její již tak křehké ekosystémy. Podle ochránců za to mohou nedostatečné zákony na ochranu zvířat a neexistence jejich vynucování. V souvislosti s probíhající pandemií tak může hrozit vznik ohniska nové nemoci, a to přímo v Evropě.

reklama