CNN Prima News Albánie

Albánie

Výpis příspěvků ke štítku „Albánie“

Albánie zatkla čtyři Čechy za fotografování u zbrojovky. Jsme turisté, hájí se zadržení

21. srpna 2022 15:31

V Albánii byli v neděli zatčeni čtyři Češi, kteří fotografovali u zbrojovky ve městě Poliçan. S odvoláním na místní úřady o tom informovala albánská média. Podle nich zadržení uvedli, že jsou turisté. České ministerstvo zahraničí bylo podle mluvčí Lenky Do o případu informováno, na zastupitelský úřad se zatím nikdo ze zadržených Čechů neobrátil.

Rozšíření EU na dosah: Albánie a Severní Makedonie zahajují přístupová jednání

19. července 2022 09:36

Evropská unie oficiálně zahajuje přístupové rozhovory s Albánií a Severní Makedonií. Po jednání s premiéry obou zemí a předsedou české vlády Petrem Fialou to v úterý řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž začnou obě strany ihned pracovat na adaptaci balkánských států na unijní pravidla. Podle Fialy mají Tirana i Skopje evropskou budoucnost na dosah a jejich integrace posílí i samotnou EU. Česko v tomto pololetí evropskému bloku předsedá.

Dovolená zvířecí záchranářky na Balkáně: Všechny peníze jsem utratila za granule

27. června 2022 15:30

Vyřídit potřebné dokumenty, letenky nebo dálniční známky, zabalit nejnutnější a vyrazit vstříc odpočinku a zážitkům – tak nějak by se dala popsat dovolená, na kterou se každý rok těší řada z nás. Co když ale ani na dovolené nedokážete přestat pracovat? A jak taková dovolená pak vypadá, když je vaší prací záchrana zvířat?

Vakcíny nás vyhubí, věří mnozí Slováci. U českých hranic je jich proočkována jen třetina

10. ledna 2022 07:02

Zedník Jaroslav Šamaj z Klokočova na slovenské straně Beskyd má jasno. „Očkování je k ničemu! Do lidí píchají obyčejnou vodu s nějakým marastem,“ je přesvědčen. V pohraniční obci žije 2 300 lidí, dvě dávky vakcíny proti covidu ale přijalo jen 33 procent domorodců. Nedůvěru horalů k vakcíně se bratislavské vládě nedaří zlomit, injekci už dokonce přestávají věřit i očkovaní. „Napřed jsem k tomu měla důvěru, teď se bojím. Po vakcíně umírají i mladí lidé,“ tvrdí prodavačka Eva Boťanská. Třetí dávku prý nepřijme za žádných okolností.

Šest dní a 1600 km albánskými horami při jednom z nejtěžších terénních závodů

3. října 2021 18:06

Dnešní doba plná změn, omezení a nečekaných zvratů není z těch, která by většině lidí poskytovala zrovna dostatek klidu na duši. Mnohem spíš jej člověku paradoxně poskytnou tak trochu extrémní zážitky, během kterých musí přestat myslet na denní strasti ve jménu vyváznutí se zdravou kůží. Coby cestovatelé a nadšenci do starosvětského motorismu jsme se proto vypravili na brutální dobrodružství v tajemné Albánii.