CNN Prima News Albánie

Albánie

Výpis příspěvků ke štítku „Albánie“

Kde je dnes pro Židy nejbezpečněji? Nejvíce „srdíček“ získalo na sítích Česko

Česko je pro Židy v době celosvětového nárůstu antisemitismu nejbezpečnější zemí. Vyplývá to z ankety na sociální síti X, kterou spustil zpravodajský projekt Visegrád 24. Příspěvek s Českem uživatelé ohodnotili nejvíce „srdíčky“. Za bezpečný přístav pro Židy lidé považují překvapivě muslimskou Albánii, Indii, ale také samotný Izrael.

Nedostat se na Euro? Průšvih, má jasno Limberský. Prozradil, kým by nahradil Šilhavého

Výkony reprezentace v kvalifikaci na Euro nejsou žádná sláva, ohodnotil pro CNN Prima NEWS bývalý fotbalista David Limberský. Po ostudné porážce 0:3 v Albánii národní tým vydřel v neděli těsné vítězství 1:0 nad outsiderem z Faerských ostrovů. Plzeňská ikona by zatím trenéra Jaroslava Šilhavého neodvolávala, kdyby ale následovaly další špatné výsledky, byl by pro, aby ho nahradil Martin Svědík ze Slovácka.

Hrůza v řeznictví: Ženu před zraky mladé dcery vtáhl mlýnek na maso za vlasy a rozdrtil

Padesátiletá Lumiana-Anna Batsevaniová přišla o život v řeckém městě Messolonghi při hororové nehodě v řeznictví. Čistila mlýnek na maso, když se jí do něj zapletly vlasy. Před zraky 18leté dcery, která v obchodě též pracovala jako uklízečka, ji stroj vtáhl dovnitř a usmrtil. Majitele obchodu kvůli incidentu zadržela policie. Informovala o tom tamní média.

Stává se ME ve fotbale jen snem? Čeští fotbalisté prohráli v Albánii vysoko 0:3

Čeští fotbalisté v pátém z osmi utkání kvalifikace mistrovství Evropy prohráli v Albánii v oslabení vysoko 0:3 a ještě více si zkomplikovali boj o postup na šampionát v příštím roce v Německu. Domácí tým na vyprodaném stadionu v Tiraně poslal v přímém duelu o první místo ve skupině E do vedení v deváté minutě Jasir Asani a po pauze se dvakrát trefil Taulant Seferi už v přesilovce poté, co byl na konci první půle vyloučen po druhé žluté kartě za ruku Mojmír Chytil.

S Hyundai na pánské jízdě: Českým venkovem až za národním fotbalem

Co si takhle vyrazit na pánskou jízdu? Dámy prominou, ale někdy je zkrátka třeba dopřát chlapům trochu času jen pro sebe. Možná si myslíte, že ke štěstí potřebujeme jenom fotbal. To ale není tak docela pravda. Právě fotbalové utkání je sice hlavním cílem dnešní akce, avšak to neznamená, že si nenajdeme čas i na trochu kultury a poznání. Tak vyrážíme na cestu!

Rekordní nárůst cestujících pro letiště v Ostravě. Čedok 17 destinací včetně Egypta a Kanárů

Ostravské letiště čeká v letní sezóně 2024 rekordní nárůst cestujících i nové destinace, do kterých se zatím nelétalo. Cestovní kancelář Čedok, která se ve své strategii dlouhodobě zaměřuje na rozvoj provozu regionálních letišť, nabídne příští léto rekordních 17 destinací, z toho sedm novinek. Bez podpory kraje tak plánuje otevřít například lety na Fuerteventuru, která je součástí Kanárských ostrovů, do Tuniska nebo také do Itálie na letiště Lamezia Terme. Mezi novinky se zařadí i Marsa Matrouh, která se stala bestsellerem uplynulých dvou sezón a přezdívá se „egyptským Karibikem.“ Hitem budou i přímé lety do Albánie, u které se letos zvedl zájem až sedminásobně oproti roku 2022 a je tak jednoznačným skokanem roku. Letištěm v Mošnově projde jen díky expanzi Čedoku přibližně 120 tisíc cestujících. Nové destinace budou v prodeji už během letošního srpna.