reklama
CNN Prima News Albánie

Albánie

Výpis příspěvků ke štítku „Albánie“

Kulhánek o roli ministra: Moc nespím, je to stres. Kolegové mi říkali, ať zpomalím

Moc nespím, je to obrovský stres, řekl CNN Prima NEWS o roli ministra zahraničí šestatřicetiletý Jakub Kulhánek (ČSSD). Ten je šéfem české diplomacie přes měsíc. Během něj vyjel na 10 zahraničních cest a navštívil 11 zemí. V rozhovoru popsal, jak jeho pracovní zátěž zvládá rodina, zda lituje, že místo ve vládě přijal, a jaká tam v současné době panuje atmosféra.

Tiskovku narušila želva. Vstup zemí Balkánu do EU nesmí mít její tempo, varuje Kulhánek

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) o víkendu navštívil Severní Makedonii a Albánii. Spolu se šéfy diplomacie Rakouska Alexanderem Schallenbergem a Slovinska Anže Logarem jednali s tamními prezidenty, premiéry i svými protějšky. Návštěva se týkala především podpory vstupu zemí západního Balkánu do Evropské unie. Na tiskové konferenci v Tiraně ale ministry překvapila želva.

Ilegální obchod s divokými zvířaty se v Albánii vymyká kontrole, ochránci varují před další pandemií

Nezisková organizace Four Paws International odhalila v Albánii nelegální prodej chráněných zvířat na internetu i v restauracích. Zároveň upozorňuje, že nelegální obchodování se zvířaty ohrožuje celou albánskou přírodu a její již tak křehké ekosystémy. Podle ochránců za to mohou nedostatečné zákony na ochranu zvířat a neexistence jejich vynucování. V souvislosti s probíhající pandemií tak může hrozit vznik ohniska nové nemoci, a to přímo v Evropě.

reklama