reklama

Velké stěhování v ústecké zoo: Aligátoři Libor a Adéla jsou v novém výběhu

V zoologické zahradě v Ústí nad Labem v úterý proběhlo tradiční stěhování aligátorů. Ze zimoviště byli Adéla a Libor přesunuti do venkovního výběhu a návštěvníci je tak poprvé uvidí pohromadě.

reklama

Aligátor Libor patří v Zoo Ústí nad Labem k velkým lákadlům pro návštěvníky. V zahradě je chován už od roku 1974. „Je to taková místní legenda,“ říká mluvčí Matěj Kynšt. Ve venkovním výběhu ho budou moci návštěvníci nově vidět společně s aligátorkou Adélou.

„Jedinci jsou spolu spojováni už od konce minulého roku a reagovali na sebe velmi dobře. Nebyly proto obavy je dát do společného venkovního výběhu,“ upřesňuje Kynšt. Ten byl pro ně nově rekonstruován.

K tématu

Zima jim neprospívá

„Jsou to zvířata, která preferují poněkud vyšší teploty, než v Česku bývají. Jelikož se jedná o plazy, se zimou se jejich aktivita snižuje,“ vysvětluje Kynšt. To se odráží na jejich stravovacích návycích a pohyblivosti. Hýbají se i jí méně.

Návštěvníci často nevěří, že je aligátor Libor skutečný. „Hází po něm různé předměty a snaží se ho vyprovokovat. To mělo bohužel i za následek ztrátu oka aligátora Libora,“ říká Kynšt. Nad výběhem je proto nainstalovaná kamera, která vše snímá.

Na celou reportáž se můžete podívat v úvodním videu článku.

Dnes proběhl tradiční přesun aligátorů do venkovní expozice. Návštěvníci mohou kromě samce Libora obdivovat také samičku...

Posted by Zoo Ústí nad Labem on Tuesday, June 9, 2020

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama