CNN Prima News Denisa Korityáková
Denisa Korityáková

Denisa Korityáková

redaktorka FTV Prima

Denisa v rámci CNN Prima NEWS zajišťuje zpravodajství jak z domácího, tak zahraničního dění. (Denisa.Korityakova@iprima.cz)

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Fiala k předsednictví v EU: Velkým úkolem je energetická krize. Leyenová připomněla Havla

Český premiér Petr Fiala (ODS) po setkání k zahájení českého předsednictví Evropské unii (EU) ocenil předešlou práci Francie. Podařilo se jí podle něj udržet jednotu členských států v podpoře Ukrajiny a sankcích. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová připomněla i v souvislosti s mottem českého předsednictví Evropa jako úkol také slova bývalého prezidenta Václava Havla.

Češi už se nehrnou do pomoci ukrajinským uprchlíkům. Bojí se, že se sami budou mít hůř

Češi jsou méně ochotní pomáhat ukrajinským uprchlíkům, ukazuje nový průzkum agentury STEM. Jedním z důvodů je strach ze zhoršení životní úrovně. Z výsledků ovšem také vyplývá, že podpora válčících stran mezi Čechy zůstává v podstatě neměnná. Analýza porovnala nálady společnosti ve vztahu k ruské invazi na Ukrajině od konce března do poloviny června.

Vystrčil: Sabotáž během Zemanovy nemoci? Absurdní, leda ze strany prezidentské kanceláře

Plnili jsme ústavní povinnost. Tak odůvodnil své loňské pochybnosti o zdraví hlavy státu Miloš Vystrčil (ODS). Prezident totiž ve středu předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření toho, že se v souvislosti s jeho onemocněním mohl stát trestný čin sabotáže. Podle šéfa Senátu k tomu však mohlo dojít leda v prezidentské kanceláři. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se pozastavil nad tím, kolik takové konspirace asi stojí peněz.

Finsko a Švédsko v NATO? Na nasazení jednotek zrcadlově odpovíme, hrozí Putin

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záběry, které ukazují ruský útok na obchodní centrum v Kremenčuku. Při něm zemřelo nejméně 20 lidí. Další raketový útok Rusové podnikli na Dnipro, Sumy, Charkov i Mykolajiv. Podle českého premiéra Petra Fialy musí být postup Západu vůči Rusku naprosto zřetelný. Americký prezident Joe Biden zase oznámil posílení armády USA v Evropě. Přislíbil stíhačky F-35 v Británii, torpédoborce ve Španělsku a armádní velitelství v Polsku.