léto

Výpis příspěvků ke štítku „léto“

PŘEHLEDNĚ: Nové zálohy za energie či dražší pošta. Co se od listopadu pro Čechy mění?

1. listopadu 2022 15:02

S nástupem listopadu přichází pro české občany řada změn. Od dodavatelů energií by měli někteří z nich obdržet nové zálohy, které budou zohledňovat zastropování cen. V jiných případech si však lidé za některé sužby připlatí. Týká se to například některých služeb České pošty. Dlužníci mají také poslední možnost využít milostivého léta.

Tereziánské léto vtrhlo do Česka. Kde se vzalo a liší se nějak od toho babího?

5. října 2022 17:20

V posledních dnech panuje v České republice proměnlivé počasí. Nyní se ale začíná oteplovat, a proto se mluví o takzvaném babím létě. Objevují se ale i další pojmy jako například tereziánské a indiánské léto nebo šimonská chladna. Názvů, většinou odvozených od kalendářních jmen, je celkem hodně. Jaké povětrnostní podmínky skrývají?

S touto cestovkou už nikam. Zdravotní trable a návrat domů byly noční můra, líčí klientka

24. září 2022 09:58

Vidina exotické dovolené pro rodinu s dětmi se změnila v noční můru. Zdravotní problémy, které ji během pobytu v Tunisku postihly, ji nakonec donutily vrátit se domů o několik dní dříve. Přestože v dřívějším letadle byla volná místa, museli znovu zaplatit plnou cenu letenek. Navíc za poměrně dramatických okolností, které člověk ve 21. století u prestižní cestovní kanceláře nečeká. „Chtěla bych důrazně lidem doporučit, aby při výběru dovolené také pečlivě zvažovali, se kterou cestovní kanceláří do světa vyrazí,“ začala redakci CNN Prima NEWS popisovat svůj příběh paní Karolína.

Aqualand Moravia hodnotí letní sezónu, do aquaparku dorazilo více než 250 tisíc lidí

19. září 2022 10:30

Jihomoravský aquapark Aqualand Moravia se začátkem školního roku ukončil letošní letní sezónu. Celková návštěvnost během července a srpna přesáhla 250 tisíc návštěvníků. Čísla jsou srovnatelná s předchozím rokem. Oba poslední roky tak během léta překonaly všechny roky před začátkem pandemie. Téměř plnou obsazenost během léta hlásí také hotel Aqualand Inn, který je hned vedle. Aktuálně aquapark přechází na start wellness sezóny. Vstupuje do ní s propojením obou wellness pater a s levnějším vstupným. Oproti předchozímu roku lidé ušetří i více než 250 korun na jednom lístku.

Pomoc! Kolega se ve vedru potí, nepříjemný pach zamořil kancelář. Co s tím?

7. srpna 2022 15:30

Léto. Období, kdy většina z nás pookřeje. Těšíme se na dovolenou, venku je krásně a sluníčko nám pomáhá udržet si dobrou náladu. Jsou ale místa, kde to platit nemusí. Třeba v kanceláři. I přes vymoženosti 21. století je v ní k padnutí, protože se nedokážete shodnout na nastavení klimatizace. Všichni se potí, někteří víc než ostatní. Říct kolegovi, že by jeho podpaží potřebovalo okamžitou sprchu, není nic příjemného ani pro jednu stranu.