Areál, který nám bude závidět celý svět: Z Pražské tržnice vznikne kulturní centrum

Zanedbaný a památkově chráněný areál by se měl změnit ve funkční mix s rozmístěnými aktivitami v jeho prostorech.

Areál, který nám bude závidět celý svět: Pražská tržnice se má změnit v kulturní centrum

Praha představila plány, co zamýšlí s pražskou holešovickou tržnicí. Na atraktivním místě by měl vyrůst kulturní areál, který bude město stát až tři miliardy korun. Architektonická firma, která na projektu pracuje, hlásá, že toto místo nám bude závidět celý svět.

Pražská tržnice by se podle náměstka primátora hlavního města Prahy Pavla Vyhnánka měla stát symbolem moderního a přátelského města 21. století a cílí na dlouhodobý úspěch projektu. „Nepůjdeme proto cestou revoluce, ale evoluce areálu,“ napsal ve svém facebookovém příspěvku.

Zanedbaný a památkově chráněný areál by se měl změnit ve funkční mix s rozmístěnými aktivitami v jeho prostorech. Atraktivní místo v srdci Prahy by mělo nabídnout obchody, kavárny a restaurace, kulturní vyžití, prostor pro volnočasové aktivity i kanceláře.

Důraz by měl být kladen také na historickou hodnotu staveb, zeleň a na hospodaření s vodou. Praha si od projektu slibuje místo, které bude dostupné všem věkovým a příjmovým skupinám, které nám bude závidět celý svět.

„Urbanisticko-architektonická studie vypracovaná ve spolupráci s firmou CMC architects definuje budoucí přístup města k podobě areálu, historickým budovám, veřejným prostranstvím a vstupům do areálu,“ vysvětlil v příspěvku náměstek.

Tagy: