CNN Prima News nákupy

nákupy

Výpis příspěvků ke štítku „nákupy“

Češi letos za dárky utratí více, i když se polovina výrazně uskromní. Jak nenaletět akcím?

5. prosince 2022 09:43

Blížící se Vánoce a nákup dárků představují v současné krizi pro řadu lidí problematické období. Růst cen zboží dopadá téměř na každého a většina nakupujících se bude muset v obdarovávání blízkých podstatně omezit. I tak ale české domácnosti utratí na dárcích průměrně zhruba o tisícovku více než loni. Oproti minulému roku však za tuto cenu dostanou méně zboží. Jak k situaci došlo a jak svátky finančně přestát poradil divákům CNN Prima NEWS hlavní ekonom skupiny Roklen Pavel Peterka.

Nesledujte slevy, ale cenu zboží: Expert radí, jak ušetřit v e-shopu. Prozradil i hit Vánoc

24. listopadu 2022 21:53

Následující dny budou zákazníci na internetu i v kamenných prodejnách nakupovat v akci Black Friday. Obchodní zástupce on-line srovnávače Heureka Michal Vodák v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS radil, jak pořídit produkty skutečně výhodně a nenaletět podvodníkům. Spolu s obchodní zástupkyní firmy Hamleys Janou Vychodilovou prozradil, jaké dárky se letos stanou hitem Vánoc.

Po nájezdu Čechů nám zbydou jen prázdné regály, bědují Poláci. Vyzývají k omezení nákupů

18. listopadu 2022 20:12

Češi, nenakupujte po kartónech, ať na nás taky něco zbyde. Takový vzkaz teď posílají obyvatelé polského pohraničí tisícovkám Čechů, kteří každý den už od brzkého rána míří do tamních supermarketů za levnými nákupy. Na Poláky, kteří se odpoledne vracejí z práce, často zbývají jen prázdné regály a mrazáky.

Letos budou chudší Vánoce. Až dvě pětiny Čechů utratí za dárky méně než loni

13. listopadu 2022 10:09

Téměř dvě pětiny Čechů plánují utratit za letošní Vánoce méně než před rokem, naopak devět procent plánuje svůj rozpočet navýšit. Přibližně 74 procent lidí se vejde do částky 10 tisíc korun. Vyplývá to z listopadového průzkumu společnosti Ipsos pro investiční platformu Portu mezi tisícovkou respondentů. Občany k šetření vede všudypřítomné zdražování, letos si připlatí i za vánoční strom.

Dárek, s nímž nešlápnete vedle. Nadělte pod stromeček Pomožky, výtěžek jde samoživitelům

8. listopadu 2022 18:47

Vánoční svátky se blíží a mnozí již začínají přemýšlet nad tím, co svým blízkým, přátelům či zaměstnancům pod stromeček nadělí. Řešením může být charitativní projekt Pomožky, za kterým stojí dárcovská on-line platforma Znesnáze21. Koupí limitované edice ponožek, které pomáhají, podpoříte samoživitele v nouzi. Výtěžek poputuje na nákup potravin a zaplacení účtů za energie. Šlápnete letos do dobra?

Šetří se všude, v obchodních centrech čekejte 18 stupňů. V zimě to může být i méně

29. října 2022 23:05

Nákupní centra v Česku se zapojují do úsporného režimu. Šetří se na osvětlení, provozu eskalátorů, a hlavně na vytápění. Některá centra stáhla teplotu až na 18 stupňů, jiná to teprve čeká. To by se ale mohlo podepsat na nižších tržbách obchodů. Lidé by totiž v chladnějších prostorách nechtěli trávit tolik času, a tím by tu i méně utráceli.