CNN Prima News nákupy

nákupy

Výpis příspěvků ke štítku „nákupy“

Výborný: Neúčast v eurozóně škodí zemědělcům. Balaštíková varuje před slovenským scénářem

Česká neúčast v eurozóně má negativní dopady na tuzemské zemědělce a farmáře, tvrdí ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil, že evropská podpora vyplácená v eurech tratí při převodu kurzem až čtyři miliardy korun. Šéf resortu mimo jiné dodal, že debata o přijetí měny je zkreslená. Poslankyně Margita Balaštíková (ANO) namítla, že by se Česko muselo podílet na dluzích jiných států, a připomněla i slovenský scénář.

Smutné detaily ohnivé tragédie: Pět dětí uvězněných v patře uhořelo, otec jim sháněl dárky

Pětice dětí, které uvěznil požár v horním patře domu v arizonském Bullhead City, přišla o život v době, kdy byl otec čtyř z nich na vánočních nákupech. Oheň se podle kriminalistů rozšířil z přízemí, tudíž zablokoval jedinou cestu k útěku. Sousedé sice ihned přispěchali na pomoc, ale o dětech nahoře prý neměli nejmenší tušení. Podrobnosti o tragédii přinesl web BBC.

Češi berou útokem předvánoční Polsko. Jak po vybrakování, stěžují si zákazníci obchodů

České nájezdy na polské obchody pokračují. Oproti domácím cenám tam totiž ušetří nejen při nákupu surovin na cukroví, ale také vánočních dárků či ozdob na stromeček. Před obchodními domy i tržišti se tak shromažďují stovky aut s českými poznávacími značkami. „Je to tu jak po vybrakování,“ konstatovali Češi oslovení televizním štábem CNN Prima NEWS, který zmapoval nákupní horečku těsně za hranicemi České republiky.

Fiala ostře k řetězcům: Porušují slib, s tím se smířit nehodlám. Reagoval i na vtipy o Nutelle

Obchodníci porušili veřejný slib. Nemíním se s tím smířit, vzkázal řetězcům premiér Petr Fiala (ODS) ve vysílání CNN Prima NEWS. Reagoval tím na zprávy, že i přes snížení DPH má dojít ke zdražení potravin. Jako argument zmiňují například vládní konsolidační balíček či rostoucí ceny energií, podle ministerského předsedy se ale vymlouvají. V pořadu Co na to premiér? se také vyjádřil ke vtipům, které se vynořily po zveřejnění videa, v němž Fiala vystoupil s Nutellou. „Uznávám, že přijetí u veřejnosti nebylo dobré, to akceptuji. Vzal jsem si z toho poučení,“ řekl moderátorce Terezii Tománkové.

Peněženky, alkohol, ale i máslo. O adventu mají zloději žně a vymýšlejí nové triky

Každoroční nákupy v období adventu lákají kapesní zloděje. Ti se v předvánočním shonu zaměřují na nepozorné zákazníky v obchodech a na adventních trzích. Počet drobných krádeží v tomto období vzroste zhruba o 25 procent. Policie proto zvyšuje v rámci prevence kriminality skrytý i viditelný dohled. K zločinu se navíc neuchylují jen jednotlivci, ale i organizované skupiny, kterých pozvolna přibývá.