reklama
CNN Prima News nákupy

nákupy

Výpis příspěvků ke štítku „nákupy“

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Britové se děsí prázdných regálů, skoupili vánoční pudinky. Zmizelo jich půl milionu

23. října 2021 22:37

Velká Británie se ještě neoklepala z logistické krize, kvůli které došly v zemi zásoby pohonných hmot, a občané se už se strachem zabývají otázkou, zda bude dost zboží na Vánoce. Někteří se proto před další krizí chtěli pojistit. A tak ve velkém skoupili dárková balení, hračky, ale hlavně – v Británii tradiční – vánoční pudinky.

Tvrdá opatření v Německu: Před vstupem do obchodu povinně zkontrolují očkování

17. října 2021 07:04

Volné nakupování v šestimilionovém Hesensku v Německu skončí. Tamní zemská vláda vydala nové nařízení, podle kterého musí obchody kontrolovat zákazníky stejně, jak to už dělají restaurace a hotely. A při rozhodování, koho dovnitř pustí, mají právo zvolit tzv. variantu  2G – geimpft und genesen, tedy očkovaný a uzdravený. Nikdo jiný by se v takovém případě do obchodu nedostal. Nutně se však 2G držet nemusí.

Babiš půjčil sám sobě. Dělal něco nepochopitelného a nechce to vysvětlit, říká novinářka

4. října 2021 19:01

Do objasňování kauzy Pandora Papers, ve které figuruje i premiér Andrej Babiš (ANO), jsou celosvětově zapojeny stovky novinářů. „Víme, že dělal něco nepochopitelného, a zároveň víme, že se mu to nechce vysvětlovat,“ řekla o Babišovi novinářka Hana Čápová z webu Investigace.cz, který se na případu za Českou republiku podílí. Premiér popírá, že by vlastnil nějaký offshore či se dopustil praní peněz. Také se důrazně ohradil vůči podezřením, že by porušil zákon.

Za drobné zásilky z čínských e-shopů si připlatíme. Zdraží zřejmě už od října

23. září 2021 13:33

Za doručované balíčky ze zemí mimo Evropskou unii (EU) s hodnotou do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, se začne platit DPH pravděpodobně od října. Typicky půjde o drobné zboží z čínských e-shopů, které dosud dani nepodléhalo. Opatření mělo původně platit už od července, novely zákona o DPH a celního zákona se však zdržely v legislativním procesu a po vrácení Senátem je poslanci schválili až v polovině září.

reklama