CNN Prima News gastronomie

gastronomie

Výpis příspěvků ke štítku „gastronomie“

Přísná, ale úžasná. Žáci oplakávají učitelku, která zahynula při hrůzné nehodě v Liberci

21. října 2022 06:19

Ženu, která zemřela ve středu ráno při děsivé nehodě na průtahu Libercem, oplakávají kolegové i žáci liberecké Střední školy gastronomie a služeb. Před školou vzniklo pietní místo. Dvaašedesátiletá mistrová odborného výcviku mířila ráno do práce, na vjezdu do Libercem se ale střetla s řidičem v protisměru. Vážným zraněním po čelní strážce v nemocnici podlehla, stejně jako viník nehody, dvaasedmdesátiletý senior z Ústecka.

Rakouské pohostinství nemá personál, protože ho špatně platí. Vláda shání lidi v zahraničí

8. července 2022 23:27

Pohostinství v sousedním Rakousku se ocitá mezi mlýnskými kameny. Tamní vláda na jedné straně zmírňuje překážky pro zaměstnávání servírek a číšníků z tzv. třetích zemí, komora práce však varuje před zhoršujícími se podmínkami personálu v gastronomii a poukazuje na výrazný nárůst případů porušování pracovního práva.

Zákaz plastových obalů způsobí další zdražení, varují restauratéři. Kdy nastane?

8. července 2022 21:28

Konec plastových kelímků, příborů, brček a talířů v restauracích, bistrech a fast foodech. Omezení plastů v gastronomii odsouhlasila už před časem vláda Andreje Babiše. V pátek měli poslanci zákaz plastových pomůcek, které zákazníci využívají při stravování, definitivně stvrdit, došlo však k týdennímu odkladu. Podle zástupců gastronomie v Česku se takové omezení prodraží.

Cena 180 korun za oběd není tolik. Za benzín jste také ochotni platit, říká Pohlreich

12. června 2022 05:11

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se ve světě gastra pohybuje téměř 50 let a zatím tento byznys neplánuje opustit. Do konce roku chce otevřít v Praze cukrárnu a vydává také vlastní biografii. S redakcí CNN Prima NEWS mimo jiné mluvil o cenách v restauracích anebo o nedostatku pracovních sil. „Přeci není normální, abychom my podnikatelé prosili lidi, zda by si s námi nechtěli dát schůzku na pohovor,“ říká.

V Česku startuje turecký festival. Velvyslanec Ankary láká na jídlo, golf i divadlo

6. června 2022 16:53

Turecké velvyslanectví v Praze organizuje v Česku již druhý ročník festivalu, který má občanům tuzemska přiblížit tureckou kulturu a gastronomii. Právě jídlo je ústředním motivem letošních oslav, které startují v sobotu v Berouně golfovým turnajem. Turecký velvyslanec v Česku Egemen Bagis ale pro CNN Prima NEWS přiblížil, že akce budou probíhat po celé zemi.

OBRAZEM: Přišly o domov. Nyní kuchařky z Ukrajiny okouzlují Čechy svými specialitami

16. dubna 2022 22:43

Nenápadné bistro u zastávky Dvorce v pražském Podolí láká na tradiční ukrajinské pokrmy. Hned u okýnka hladové strávníky přivítá milý ukrajinský personál, který mluví lámanou češtinou. Do Česka přitom tyto čtyři Ukrajinky dorazily teprve před pár týdny. S úsměvem na rtech nabízí typické ukrajinské speciality, které samy ručně vyrábí. I za tak krátkou dobu provozu sbírají nadšené ohlasy ze strany českých strávníků.

Neočkovaným nenaléváme. Přesto jsme na mapě rebelů, stěžuje si hospodský

2. února 2022 05:28

Protiepidemická opatření nejsou po chuti celé řadě lidí. O krok dál šli někteří restauratéři, kteří otevřeně odmítají dodržovat vládní nařízení a do svých provozoven pouští lidi bez jakýchkoliv omezení, tedy i bez očkování. Dokonce existuje i interaktivní mapa s takovými restauracemi a dalšími zařízeními. Některé provozovny jsou na ní ale neprávem, a tudíž se brání.