CNN Prima News projekt

projekt

Výpis příspěvků ke štítku „projekt“

Začíná nová éra IT, je to sexy obor, říká spoluzakladatel ITnetwork, David Jančík

IT oblast — směr, jímž se ve své kariéře rozhodli ubrat už mnozí. Vyplatil se jim krok do neznáma a co odvážné nováčky v oboru čeká? O tom se v pořadu ITN ONAIR rozpovídal spoluzakladatel největší české IT akademie ITnetwork, David Jančík. Jak říká, pro odstartování úspěšné pracovní dráhy IT specialisty není třeba žádné zvláštní vybavení, je ovšem nutné znát alespoň základy práce na počítači či anglického jazyka. Rekvalifikační kurzy trvají od čtyř do šesti měsíců, kdo jimi projde, má velkou šanci na solidní uplatnění v oboru, který má podle Davida Jančíka mimořádně slibnou budoucnost.

Druhý život: Web CNN Prima NEWS nabídne jedinečný seriál o nelehkých osudech hokejistů

Česko na začátku května ovládne hokejové nadšení během mistrovství světa v Praze a Ostravě. Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS nabídne fanouškům nejen zpravodajský servis, ale i něco navíc. Ve spolupráci s Nadačním fondem Ivana Hlinky startuje v úterý 9. dubna unikátní osmidílný seriál Druhý život šampionů na webu CNNPrima.cz. Ten mapuje nelehké osudy bývalých hokejových hráčů, kterým skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT věnuje finanční dar ve výši 40 tisíc korun a každému z nich navíc také roční předplatné na videoplatformu prima+.

Jsem „cukrářský pošuk“, říká o sobě Vlad Ryasnyy. Nejlepší reklamou jsou ohlasy zákazníků

Během svého studia oboru gastronomie na hotelové škole v pražském Bráníku si prošel Vlad Ryasnyy spoustou soutěží a různými praxemi ve známých pražských podnicích. Díky umístění na předních místech se dostal do Juniorského národní týmu České republiky a prezentoval ČR na světových soutěžích v gastronomií. Zúčastnil se cukrářských kurzů po celé Evropě a získal zkušenosti. V současnosti působí jako lektor v cukrářské akademií HF Pastry Academy od Heleny Fleglové, kde předává své zkušenosti. Je zakladatelem značky Sugar Life, která se zaměřuje na výrobu sladkostí s dlouhou trvanlivostí a prémiovou kvalitou. Úspěšný e-shop chce přenést i do kamenné prodejny v Brně. A nejnovější úspěch? Společnost MAKRO ČR si cukráře, který vymyslel i recept na veganské makronky, vybralo do projektu NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Lepší město pro zvířata: Majitelé psů se musí vzdělávat

Iniciativa Lepší město pro zvířata přináší nový koncept pet-friendly obchodního domu. Vlajkovou lodí se stala OC Stromovka na pražské Letné, kde byl ve spolupráci s odborníky vytvořen speciální edukační systém pro majitele psů. V Praze má psa zhruba čtvrtina obyvatel, 45 % Pražanů se shoduje na potřebě větší informovanosti pejskařů. Uvedení vzdělávacího pet-friendly konceptu je dalším krokem edukativního projektu, jehož cílem je vytvoření prostředí přátelského pro lidi i jejich domácí mazlíčky.

Kvůli Hřibovi může Praha přijít o stamiliony, tvrdí Scheinherr. Vadí mu obrat v projektu

Náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) bez jakékoli diskuze vydal pokyn k ukončení projektu Nové Holešovice a Praze tak hrozí, že jí vznikne škoda v řádu stovek milionů korun. Na svém facebookovém profilu to napsal někdejší náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě). Hřiba kritizoval, že chce od projektu odstoupit jen kvůli novinovému článku o kauze Dozimetr. Vyjádření Zdeňka Hřiba redakce CNN Prima NEWS zjišťuje.

Ambasadorka Women in Tech, Linda Štucbartová: Prohra je součástí cesty k úspěchu

Ženy a technologie — spojení, které nejde dohromady? Jak velký omyl by podobná domněnka mohla znamenat, názorně ukazuje projekt Women in Tech. Ten v Česku už třetím rokem pořádají společnost Huawei a Výzkumný ústav pro inovace a podnikání Hospodářské komory ČR. Jeho náplní je pomáhat nadějným podnikatelkám a startupistkám s úspěšným nastartováním vlastního byznysu. Vybraným účastnicím přináší nejen potřebné informace, ale také zkušenosti a podporu expertů, kteří výrazně přispívají ke zdaru. „Ne vždy běžíte po hladké rovné cestě, někdy je to z bláta do příkopu. A leckdy pomáhá sdílení, že na to nejste sama,“ říká koordinátorka programu, Linda Štucbartová. Zkušená podnikatelka otevřeně přiznává, že inspiraci čerpá u jiných úspěšných žen a nejlépe v každodenním životě, ostatně jedním ze symbolů ženské síly je pro ni vlastní babička, spoluzakladatelka lékárny. Velmi citlivě vnímá rozdíly mezi ženami a muži, za zásadní ale považuje udržení rovnováhy mezi oběma pohlavími ve všech oblastech života.

Women in Tech není ženský kruh, tvořme s muži velké věci, vyzývá Gabriela Löbel

Být úspěšnou podnikatelkou je snem mnohých českých žen. Dosáhnout ho ovšem vůbec není snadné. Potřeba je nejen nápad, který zaujme, zásadní roli při startu byznysu hrají také podpora okolí, kontakty s jinými profesionály a pochopitelně dostatek financí. Jedinečnou pomoc na startu kariéry podnikatelkám nabízí projekt Women in Tech. Ten se letos koná už potřetí, první dva ročníky aktivně podpořily patnáct nadějí českého byznysu. „Nejedná se ale o žádný ženský kruh,“ říká manažerka Gabriela Löbel. „Chceme tvořit s muži a být jejich rovnocenní partneři.“

Soutěží, podnikají a pomáhají. Mistrovská káva od Vojtěcha a Matyáše Růžičkových voní Českem

Výběrová káva je jejich životem. Propadli světu jejích chutí a chtěli by ho zprostředkovat i zákazníkům. To je motto dvou bratří Vojtěcha a Matyáše Růžičkových. S kávou mají zkušenosti už přes 12 let a v roce 2017 společně s tátou Oldřichem založili firmu The Roses. V Brně provozují dvě kavárny a otevřeli dokonce kávové školicí centrum. Praží si vlastní kávu a jedním z jejich nejnovějších projektů je import zelené nepražené kávy ze zemí původu. Pravidelně se účastní dobročinných akcí a snaží se pomáhat lidem, kteří neměli tolik štěstí jako oni. Jejich nasazení a úspěchů si všimlo i MAKRO ČR, a proto jsou dalšími vyvolenými projektu NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Linda Štucbartová: Když chybí ženský úhel pohledu, ztrácí celá společnost

Ženy mají své místo ve společnosti nejen jako hospodyňky a mámy. Umí být platnou součástí týmu a dokážou přispět užitečnými nápady i nevšedními vizemi. Podporu na cestě k úspěchu jim už dlouhé roky poskytuje Linda Štucbartová, žena, jež v sobě snoubí celou řadu funkcí. Jednou z nich je ambasadorka projektu Women in Tech, který spolu s Výzkumným ústavem pro podnikání a inovace tvoří společnost Huawei. Sama tak dokazuje, že něžné pohlaví má rozhodně co nabídnout i světu byznysu a dokonce i v odvětví moderních technologií.

Pravé hrdiny v komiksu nenajdeme, říká školák z USA. V poctě k padlým vybral dva miliony

V pouhých deseti letech se Harrison Johnson ze Severní Karolíny v USA rozhodl, že svým vrstevníkům představí odkaz Pearl Harbor. Chlapce událost, která rozhodla o zapojení USA do 2. světové války, pohltila při školním projektu. Mladý nadšenec do historie následně přesvědčil své rodiče, aby ho odvezli k památníku na Havaji. A po návratu vznikl nápad na kampaň „Harrison's Heroes“. Chlapec si dal za cíl do 83. výročí od útoku na základnu, ke kterému došlo 7. prosince 1941, vybrat v přepočtu více než dva miliony korun na projekty spojené se zachováním odkazu Pearl Harbor. A jeho mise se naplňuje. Tématu se věnuje i web Wral News.