CNN Prima News projekt

projekt

Výpis příspěvků ke štítku „projekt“

Není Pragovka jako Pragovka. Slavná značka ukázala nový hypersport za 30 milionů

26. listopadu 2022 19:10

Slavnou značku Praga má většina lidí stále spojenu s legendárním náklaďákem V3S. Model Bohema je však česko-slovenským hypersportem. Pohánět jej bude přeplňovaný vidlicový šestiválec z Nissanu GT-R. Jde o vůbec první případ, kdy Japonci dali někomu oficiální povolení použít tuto pohonnou jednotku v jiném autě. Bohema by měla vzniknout v 89 exemplářích.

PŘEHLEDNĚ: Nadělte na Vánoce dvojí radost. Jak potěšit děti, seniory nebo zvířata v nouzi?

23. listopadu 2022 15:36

Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a lidé již přemýšlí, čím své nejbližší obdarovat. Na internetu i v obchodech mají možnost vybírat z tisíců dárků, ale co pořídit takový, který udělá radost hned dvakrát? V České republice fungují desítky charitativních projektů, které mají za cíl podpořit osamělé děti v dětských domovech, seniory, nemocné nebo zvířata v nouzi. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila seznam programů s dárky, který vykouzlí dvojí úsměv na rtech, a to nejen na Vánoce.

Novinka v litvínovském ORLEN Unipetrolu: Výrobní linka, která dala práci desítkám lidí

11. listopadu 2022 11:42

ORLEN Unipetrol opět potvrzuje svoji roli českého lídra v oblasti petrochemie. Začátkem října začala vyrábět produkt s názvem dicyklopentadien, který je velmi žádaný v nejrůznějších průmyslových oborech. Ať už v automobilové výrobě, ve stavebnictví nebo elektronice, ale také v lékařství a farmacii. Produkovat ho společnost plánuje až 26 tisíc tun ročně, čímž se ORLEN Unipetrol stane jedním ze čtyř nejvýznamnějších evropských výrobců. Investice do výstavby nové jednotky dosáhla 831 milionů Kč. Pro zajištění výroby bylo otevřeno dvacet nových pracovních míst.

Dárek, s nímž nešlápnete vedle. Nadělte pod stromeček Pomožky, výtěžek jde samoživitelům

8. listopadu 2022 18:47

Vánoční svátky se blíží a mnozí již začínají přemýšlet nad tím, co svým blízkým, přátelům či zaměstnancům pod stromeček nadělí. Řešením může být charitativní projekt Pomožky, za kterým stojí dárcovská on-line platforma Znesnáze21. Koupí limitované edice ponožek, které pomáhají, podpoříte samoživitele v nouzi. Výtěžek poputuje na nákup potravin a zaplacení účtů za energie. Šlápnete letos do dobra?

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

ORLEN Unipetrol: Spoluprací s vysokými školami k úspěchům i výchově profesionálů

5. listopadu 2022 05:03

Už několik dekád spolupracuje společnost ORLEN Unipetrol s vysokoškolskými fakultami. Jsou jí velkým pomocníkem v pokroku ve výrobě petrochemie a paliv. Jedním z posledních společných úspěchů je třeba technologie na výrobu dicyklopentadienu, kterou společnost vyvinula ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou. Dalším spolehlivým partnerem je také ČVUT v Praze a před necelým rokem se jím stala i Technická univerzita v Košicích.

Praha vyhlíží další metro. Vlaky by měly protínat centrum města v rámci linky S

1. listopadu 2022 06:16

Praha by se mohla v příštích dekádách dočkat zásadního dopravního projektu, který společně s hlavním městem připravuje Správa železnic. Kilometry nových železničních tunelů by měly vyústit ve vznik metra S, které propojí centrum Prahy s příměstskými oblastmi, jak tomu je v některých západních metropolích. Začít stavět by se mohlo v roce 2035.

Experti z Huawei již sedmým rokem školili české talenty

25. října 2022 13:34

Studenti technologických oborů českých vysokých škol se letos již posedmé mohli zúčastnit výběrového vzdělávacího programu Seeds for the Future. Globální iniciativa společnosti Huawei sdružuje špičky v sektoru ICT a pod jejich vedením již čtrnáct let nabízí talentovaným studentům jedinečnou příležitost rozšířit si vzdělání o nejnovější poznatky v oblastech inovací, jako umělá inteligence, 5G sítě, cloudové systémy a další chytré technologie. Více než dvě desítky studentů z VŠB v Ostravě a VŠTE v Českých Budějovicích v těchto dnech prezentují své závěrečné projekty a pak se přidají k více než stovce úspěšných absolventů, kteří prošli programem v minulých letech. Letošní absolventi mají také poprvé možnost zapojit se do mezinárodní soutěže Tech4Good, která se bude konat v lednu 2023.

Průmyslový palác v Praze byl původně postaven na pár měsíců, slouží už ale 130 let

23. října 2022 08:17

Sjezdový, Národopisný anebo Ústřední. I těmito názvy byl v průběhu své existence nazýván Průmyslový palác – dominanta pražského Výstaviště. Stavbu tenkrát financovaly významné šlechtické rody a podílelo se na ní 450 dělníků. Postavili ji za rekordních 10 měsíců. A i když se původně jednalo o budovu dočasnou, v Holešovicích se vyjímá už přes 130 let.