CNN Prima News projekt

projekt

Výpis příspěvků ke štítku „projekt“

Úspěch v IT branži? Sbírejte zkušenosti a hledejte díru na trhu, radí odborník

O tom, že začít kariéru v IT oblasti lze díky rekvalifikačním kurzům v každém věku, už jsme psali. Co je ale potřeba, aby člověk takzvaně prorazil a stal se skutečně žádaným IT specialistou? Podle Jindřicha Mácy ze společnosti ITNetwork je zásadní sbírat zkušenosti, hledat příležitosti a konkrétní disciplíny, kterým se věnuje jen málokdo, a přitom všem být stále otevřený novým příležitostem.

Domácí násilí se dědí: Třetina Čechů ho zažila v dětství i v dospělosti, nejen z pozice oběti

Může se násilí v rodině dědit? Na tuto otázku se snažili odpovědět experti ze společnosti SocioFactor, kteří pro Asociaci pracovníků intervenčních center ČR zpracovali na toto téma první výzkum v České republice. Výsledky pomyslného „kola násilí“ jsou alarmující. Téměř třetina Čechů, kteří se v životě setkali s domácím násilím, ho zažila v dětství i dospělosti. Prostřednictvím rozhovorů a dotazování téměř tisíce účastníků se odborníci snažili definovat a zmapovat faktory, které k přenosu násilí přispívají. Z předchozích průzkumů asociace vyplývá, že každá pátá až šestá rodina domácí násilí zažívá a v 80 procentech těchto rodin žijí děti.

Kulinářský zázrak na plovárně? Nejlepší bistro na světě, shodují se Šárka a Ondřej

Šárka Mieglová se s Ondřejem Brunclíkem poznala stylově u okénka s rychlým občerstvením na Vltavě. Byla z toho láska jako trám, ze které se narodily dvě děti. Dnes společně provozují bistro Panelka – legendární občerstvení u prvorepublikové plovárny nabízející mezinárodní kuchyni. „Nejlepší kiosek na světě“. Společnost MAKRO ČR je zařadila mezi vyvolené projektu NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY. A my vám je teď představíme.

Slepá ulička Applu za miliardy. Firma končí s vývojem vlastního elektrovozu, důvodů je více

Americká společnost Apple zastavila práci na svém elektrickém autě. Některé zaměstnance z projektu, který začal v roce 2014, přesunula do divize umělé inteligence (AI). Informaci v úterý zveřejnil Apple interně, napsala agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Technologická firma se k ukončení ambiciózního projektu odmítla vyjádřit.

Ministerstvo po zátahu v nemocnicích zmrazilo dotace. Rozkrade se třetina peněz, míní expert

Ministerstvo pro místní rozvoj zmrazilo dotace určené pro nemocnice. Je to suma ve výši téměř jedné miliardy korun. Resort tímto způsobem reaguje na pondělní zátah Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nemocnicích napříč republikou. Během akce týkající se manipulace s veřejnými zakázkami policisté zadrželi desítku lidí. Škody mají dosahovat do výše desítek milionů korun.

Stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic úředníci zamítli. V Trojské kotlině je nepřijatelná, míní

Úředníci odboru ochrany prostředí pražského magistrátu zamítli v řízení EIA posuzujícím vliv stavby na životní prostředí záměr výstavby lanovky z Podbaby přes Troju do Bohnic. Důvodem je její nepřijatelný vliv na krajinný ráz Trojské kotliny a ekologické funkce krajiny. Lanovka by způsobila nezanedbatelné a nevratné změny, vyplývá z dokumentu zveřejněného v systému EIA. Kladné stanovisko EIA je pro výstavbu nezbytné. Podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) je preferovanou variantou výstavba mostu a tramvajové tratě.

Vařte po světě a vraťte se, ať gastro jede! Divoká holka v šumavském bistru nabízí mušle i šneky

Divoká holka ze Šumavy, která milovala dobré jídlo a pití tak silně, až jí to dovedlo k vlastnímu podniku, kde si může plnit své sny. Tak o sobě mluví Jitka Sauvage, která provozuje rodinné bistro uprostřed šumavských lesů, u rybníka, s jedinečnou atmosférou a mega poctivou kuchyní. Představte si kemp ze sedmdesátých let s několika chatkami a prostorem na postavení stanu. A to vše zasazené do přírody u rybníka nedaleko hradu Kašperk. Čekáte v nabídce místního kiosku maximálně smažený sýr a klobásu. A v nabídce Divokýho Bistra najdete mezinárodní, asijskou a francouzskou kuchyni. I to je jeden z důvodů, proč se sympatická kuchařka stala jednou z vyvolených v projektu společnosti MAKRO ČR – NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Zkáza brněnského Prioru. Nahlédněte do chlouby brutalismu, kterou brzy čeká demolice

Za socialismu měly obchodní domy Prior vyvolávat dojem blahobytu, a to nejen moderním pojetím prostoru, ale také množstvím zboží. Jedním z největších, co do rozlohy prodejní plochy, se nacházel v tehdejším Československu v centru Brna. Jeho dny jsou ale sečteny a pozůstatek brutalistní architektury půjde za několik měsíců k zemi. Nabízíme vám jednu z posledních možností podívat se dovnitř.

Při jeho show létají vzduchem lahve i sklenice. Matěj Nováček je mistrem flair bartendingu

V 19 letech už nasbíral Matěj Nováček soutěžní ocenění po celé Evropě a patří mu i titul Barman roku 2022 v kategorii Junior Fair. Vystudoval střední Hotelovou školu ve Velkém Meziříčí. Už čtyři roky pracuje jako Flair Bartender. Při jeho barmanských show létají vzduchem lahve, sklenice i brčka. Lidé se baví a ještě si pochutnají na originálních drincích. Je součástí Stoli Flair Teamu a také vyvoleným projektu MAKRO ČR – NADĚJE ČESKÉ GASTRO SCÉNY.

Šnobr: Tendr na výstavbu jaderných bloků skončil fiaskem. Česko jde bez peněz vstříc riziku

Tendr století na výstavbu jaderných bloků už fakticky neprobíhá. Je totiž jasné, že ho ovládne francouzská společnost Électricité de France (EDF). Pro CNN Prima NEWS to řekl energetický expert a minoritní akcionář ČEZ Michal Šnobr. Podle něj se vláda Petra Fialy (ODS) zachovala amatérsky, protože dosud nemá zajištěné financování. Celý tendr je prý fiaskem, který Českou republiku uvrhne do závislosti na Francii.