CNN Prima News AS Řím

AS Řím

Výpis příspěvků ke štítku „AS Řím“

Odporné a skandální. Fanoušky Slavie v Římě podrobili šíleným kontrolám, Tvrdík podá protest

Podle italských médií zatkla římská policie před utkáním Evropské ligy mezi domácím AS a Slavií kvůli výtržnostem čtyři fanoušky pražského klubu. Podle mluvčího římské policie se tak stalo proto, že příznivci pražského klubu se snažili na ulici zapálit pyrotechniku. Při následovné potyčce bylo podle něj zraněno šest policistů. Fanoušci si naproti tomu stěžují, že je Italové šikanovali při vstupu a odchodu na stadion. „Odporné a skandální. Osahávání, ponižování, skrz tři kontroly,“ popsal situaci na místě Jakub Kvasnička ze CNN Prima NEWS.

Finálové drama v Evropské lize. Sevilla opět slaví, o jejím triumfu rozhodly až penalty

Fotbalisté Sevilly porazili ve finále Evropské ligy po penaltovém rozstřelu AS Řím a sedmým triumfem potvrdili pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže. Skóre otevřel ve 35. minutě útočník italského celku Paulo Dybala, v 55. minutě si ale dal vlastní gól Gianluca Mancini. Zápas v Budapešti další branku nenabídl ani v prodloužení a za stavu 1:1 rozhodly penalty. Vítěznou trefu v rozstřelu na 4:1 obstaral ve čtvrté sérii Gonzalo Montiel.

Mourinho si zahrál na Ježíška. Mladíčkovi dal za premiérové góly neobvyklý dárek

AS Řím se o víkendu nacházelo ve svízelné situaci. Fotbalisté koučovaní Josém Mourinhem ne a ne dát gól Janovu, který se nachází v sestupovém pásmu. Trn z paty vytáhl celému týmu teprve 18letý Felix Afena-Gyan. Teenager z Ghany dal premiérové dva góly v Serii A a „vlci“ z italské metropole vyhráli 2:0. Premiérové trefy většinou vycházejí draho samotného autora, ale tady si připlatil trenér Mourinho.

Trenérský král Mourinho. Po jediném zápase potvrdil pověst „rychlíka“, dobyl další ligu

Říká se mu „The Special One“, ale klidně by mohl dostat titul „nejrychlejší“. Hned po prvním ligovém zápase na lavičce AS Řím se José Mourinho stal trenérem, který v Serii A nejrychleji dosáhl na 50 vítězství. V součtu s předchozím italským angažmá v Interu Milán mu na to stačilo 77 utkání. Portugalský kouč stejný primát drží také v Premier League a La Lize.

Česká superstar Schick: Z Ďolíčku až na miliardovou posilu. Pak ho zachránilo Německo

Prozatímní hvězda probíhajícího Eura? Patrik Schick. Tři góly na mistrovství Evropy má v tuto chvíli jen Cristiano Ronaldo. Ale hlavně – nikdo jiný se netrefil tak parádně jako český útočník proti Skotsku. V duelu s Chorvatskem pak zase ukázal pevné nervy, když si vzal i s krvácejícím nosem po direktu loktem od Dejana Lovrena míč a proměnil penaltu. Připomeňme si, jaká byla dosavadní fotbalová cesta zářícího 25letého muže.

Nevím, jak na skluzy. Chci být správný Angličan, ale nejde mi to, smál se Pogba

Jak se říká, ve fotbale je možné všechno, ale díky vítězství 6:2 nad AS Řím v prvním zápase semifinále Evropské ligy je Manchester United ve finálovém souboji v Gdaňsku více než jednou nohou. Přitom to po prvním poločase vypadalo, že do domácí odvety si italský klub poveze nadějný výsledek. I kvůli penaltě, kterou zavinil záložník „Rudých ďáblů“ Paul Pogba.