Cesta se uvolnila. Německý Leverkusen prodal útočníka, přestup Schicka se blíží

Půjde Schick do Leverkusenu?

Cesta k novému angažmá v německé fotbalové Bundeslize se otevřela. Český reprezentant Patrik Schick by již brzy mohl oznámit přestup do klubu Bayer Leverkusen, který skončil pátý v posledním ročníku nejvyšší německé soutěže. Němci totiž ve středu prodali svého útočníka Kevina Vollanda do celku francouzské ligy AS Monaco.

Klub ze 160tisícového města ležícího 15 kilometrů severně od Kolína nad Rýnem inkasoval za Vollanda 15 milionů eur. Tedy více než polovinu toho, kolik požaduje italský tým AS Řím za Schicka. „Italové stále neustoupili ze svých požadavků a chtějí za Schicka 25 milionů eur plus čtyři jako bonus,“ popisuje finanční požadavky Italů reportér německého magazínu Kicker Stephan von Nocks, který Bayer dlouhodobě sleduje, a doplňuje: „Leverkusen je připravený takovou částku zaplatit. V nejbližších dnech by se měl navíc uskutečnit přesun Kaie Havertze do Chelsea Londýn, čímž by Bayer získal dalších 100 milionů eur. Vedení klubu Schicka chce a prý dnes nebo zítra by mohlo dojít k dalšímu posunu.“

Vše údajně vázne na italské straně, pracují tam týmy právníků a tvoří smlouvy v němčině, italštině, češtině a angličtině. AS Řím má od letošního léta nového amerického majitele, který nechce na Schickově odchodu až tolik tratit. Před dvěma roky ho AS vykoupil ze Sampdorie Janov za 42 milionů eur, v přepočtu 1,14 miliardy korun.

Schick se však nikdy v kádru AS zcela neprosadil, uplynulou sezonu strávil na hostování v jiném německému klubu RB Lipsko, které za něj zaplatilo 3,5 milionu eur. Trenér Lipska Julian Nagelsmann o českého útočníka s deseti vstřelenými brankami stál dál, ale po ekonomických problémech v době pandemie koronaviru vedení odmítlo uvolnit požadovanou částku. S tou naopak počítají v Leverkusenu –⁠ zvlášť, když za klubem stojí chemický koncern Bayer.

Schick se momentálně připravuje s českou reprezentací na páteční duel Ligy národů v Bratislavě proti Slovensku. Podle reportéra von Nockse se v Leverkusenu na Schickův příchod připravují, ale není možné ho dotáhnout bez zdravotní prohlídky. Ta by přicházela v úvahu zřejmě až po pondělním druhém utkání národního týmu v Lize národů proti Skotsku.

Bayer Leverkusen patří mezi tradiční cíle českých fotbalistů při přestupech do první Bundesligy. Dříve za něj nastupovalo pět Čechů – Pavel Hapal, Martin Frýdek, Jan Šimák, Michal Papadopulos a Michal Kadlec (v pořadí od nejstaršího angažmá k nejmladšímu). Pouze v Borussii Mönchengladbach se v nejvyšší německé soutěži „protočilo“ více Čechů.

Tagy: