Výpis příspěvků ke štítku „Aš“

Uprchlý vězeň se zdrogoval a úmyslně naboural do auta policie. Dostal trest za pokus o vraždu

16. listopadu 2022 12:22

Krajský soud v Plzni poslal na 17,5 roku do vězení se zvýšenou ostrahou 39letého uprchlého vězně Tibora Semana. Před dvěma lety na Chebsku pod vlivem drog po svém útěku v kradeném autě ve vysoké rychlosti úmyslně naboural policejní vůz. Za pokus o vraždu policistů mu hrozil výjimečný trest. Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu na odvolání, poškození nebyli dnešnímu jednání přítomni, sdělila mluvčí soudu Jana Rubášová. Soud mu dále uložil zákaz řízení motorových vozidel na pět let a musí zaplatit škodu na obou autech 52 tisíc korun.

Jiří po hrůzném pracovním úrazu přišel o ruce, nohu i sluch. Nyní mu svítá naděje

16. října 2022 08:25

Jeden den v práci změnil Jiřímu život. Když opravoval transformátor větrné elektrárny v Hranicích u Aše, těžce ho zranil elektrický výboj. V důsledků popálenin na 40 procentech těla a dalších zranění mu lékaři postupně amputovali nohu a obě ruce. Komplikaci představovaly i záněty organismu. Poslední ranou osudu bylo, že Jiří ztratil sluch. Svůj boj však nevzdává, stejně jako jeho rodina. Nevlastní dcera proto nyní prosí veřejnost o pomoc.

Stovky tun paliva vypouštějí nedaleko Česka velká letadla. Můžou za to závady

6. dubna 2022 11:05

Tři nezvyklé události během posledních tří týdnů se staly letadlům nad Německem nedaleko českých hranic. Poslední je z neděle 3. dubna, kdy Airbus A340-313, na jehož palubu se vejde až 300 lidí, musel 125 kilometrů od českého města Aš vypustit 75 tun paliva a vrátit se na frankfurtské letiště. Před ním si v této oblasti za necelý měsíc „ulevily“ další dva stroje celkem o dalších téměř 100 tun leteckého paliva. Podle německých úřadů to ale na obyvatele ani životní prostředí negativní dopad nemá.

Čtvrtá dávka poprvé realitou. Izrael začne další kolo očkování osob s horší imunitou

30. prosince 2021 20:39

Izrael ve čtvrtek schválil čtvrtou dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 pro osoby s oslabeným imunitním systémem. Oznámil to koordinátor boje s epidemií z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Izrael se tak stal první zemí na světě, která ve světle hrozby nakažlivější koronavirové varianty omikron dala zelenou už druhé posilovací dávce, informovala agentura AP.

Sekerou napadl pošťáka i jeho přítelkyni. Chtěl je okrást o zásilku a dvojici zabít

2. prosince 2020 11:02

Jednadvacetiletý Patrick Wächter si za loňský útok sekerou na poštovního doručovatele a jeho přítelkyni v Aši odpyká 24 let ve vězení. Výjimečný trest za dvojnásobný pokus o vraždu a podvod mu dnes potvrdil odvolací pražský vrchní soud, který zamítl mladíkovo odvolání. Wächter se k napadení přiznal. Tvrdil však, že dvojici chtěl pouze oloupit, nikoli zabít. Mladý doručovatel i jeho dívka útok přežili.