reklama
CNN Prima News Ašraf Ghaní

Ašraf Ghaní

Výpis příspěvků ke štítku „Ašraf Ghaní“

Nebojte se nás, předčítá vyděšený moderátor v afghánské TV. Na mušce ho mají ozbrojenci

31. srpna 2021 15:56

S nástupem Tálibánu k moci došlo v Afghánistánu k řadě změn. Bojovníci radikálního hnutí zavádějí přísná pravidla a při komunikaci s veřejností neváhají budit strach. Uvědomují si přitom, že klíčovou roli můžou sehrát média. Došlo tak na velmi bizarní, ale zároveň až hrůzný moment, kdy skupina ozbrojenců pronikla do televizního studia a donutila moderátora k přednesu jejich poselství.

První Češi se vrátili z Afghánistánu domů. Záchranná akce pokračuje, ujistil Kulhánek

15. srpna 2021 09:57

Na letišti v pražských Kbelích přistálo v pondělí ráno první české vojenské letadlo, které z Afghánistánu přivezlo 46 Čechů a jejich spolupracovníků s rodinami. K evakuaci diplomatů přistoupila Česká republika poté, co se v Afghánistánu rapidně zhoršila situace a islamistické hnutí Tálibán prakticky ovládlo celou zemi včetně Kábulu. Podle nedělního vyjádření ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) bude záchranná akce pokračovat.

Tálibán dobyl klíčové město Mazáre Šaríf, přibližuje se ke Kábulu. Vládní jednotky prchají

14. srpna 2021 19:15

Radikální islamistické hnutí Tálibán dobylo město Mazáre Šaríf na severu Afghánistánu, které dosud jako jedno z posledních tří velkých měst kontrolovala afghánská vláda. Vládní jednotky prchají směrem k uzbecké hranici, informovala agentura Reuters s odvoláním na vedení provincie Balch. Útok islamistů na provinční správní středisko začal v sobotu ráno.

Afghánistán postihly bleskové záplavy. Zemřely při nich desítky lidí

26. srpna 2020 12:59

Desítky lidských životů a bezmála stovku zraněných si vyžádaly bleskové záplavy na severovýchodě Afghánistánu. Tamní obyvatele v noci na středu překvapil prudký déšť, oznámily afghánské úřady. Mluvčí jedné za zasažených provincií Parván uvedla, že zemřelo nejméně 66 lidí. Upozornila, že konečná bilance může ještě vzrůst, jelikož stále pokračují záchranné práce. Agentura DPA s odvoláním na zdravotnické úřady informovala o nejméně 51 mrtvých.

reklama