reklama

Baník ho nechtěl, ve West Hamu ho přirovnávají k legendě. Anglie opěvuje Coufala

Jako z filmu. Příběh českého fotbalisty Vladimíra Coufala by mohl být námětem pro nejeden scénář. Bývalý obránce Slavie Praha si o víkendu odbyl premiéru v nejslavnější fotbalové soutěži světa. Start v anglické Premier League zvládl bravurně a užil si vítězství 3:0 na hřišti Leicesteru. Jeho výkon chválil kouč, fanoušci ho dokonce přirovnávali ke klubové legendě. Přitom v Česku ho v dorostu nechtěl Baník Ostrava, protože byl příliš malý.

reklama

V Anglii čekal českého beka hodně ostrý start. Poprvé se v dresu Kladivářů představil na hřišti Leicesteru, který do té doby nasázel soupeřům 12 gólů za pouhé tři zápasy. Proti soupeři z Londýna, tedy novému týmu Coufala, se však neprosadil ani jednou. „Coufal předvedl fantastickou práci. Byl lepší, než jsme očekávali. Měl s námi pouze dva tréninky. Neměl příliš času poznat spoluhráče a vstřebat naše pokyny, ale předvedl skvělý cit pro hru i velké zkušenosti,“ rozplýval se nad výkonem českého novice v týmu asistent trenéra Alan Irvine.

Před prázdnými tribunami stánku King Power Stadium předvedl Coufal svou tradiční hru. Byl velmi silný v osobních soubojích, piloval pravou lajnu a často podporoval útok. V jednom z klíčových momentů dokázal ve vápně zastavit největší hvězdu soupeře Jamie Vardyho, který předtím motal hlavy obraně West Hamu, ale český bek ho skluzem obral o míč. „Ten člověk má snad čtyři nohy a dvanáct plic,“ obdivoval ho jeden z fanoušků na sociálních sítích.

A přidali se další. „Počítám, že by mohl být jako Zabaleta. A k tomu je běhavější a s lepšími centry,“ zavzpomínal na legendu klubu jeden z nových obdivovatelů Coufalovy hry. „Několikrát nás zachránil a dokáže hrát jako křídlo i bek současně,“ liboval si na Twitteru další uživatel.

A jak hodnotil utkání samotný Coufal? „Chtěl bych poděkovat všem mým spoluhráčům za podporu, kterou mi dali před zápasem. Zvláště musím poděkovat Tomáši Součkovi za to, že se tady o mě stará,“ nezapomněl zmínit dalšího Čecha v týmu.

Pravý obránce má tak za sebou úžasný den na té nejlepší fotbalové scéně. Jenže vše mohlo být jinak. V dorostu se totiž kvůli výšce a výkonosti neprosadil v ostravském Baníku a uvažoval o konci kariéry. Díky své pracovitosti se přes amatérské soutěže dostal do Hlučína. „V Hlučíně už v souvislosti s ním poprvé padala přirovnání jako stroj nebo robocop. Protože vyrostl a nabral svalovou hmotu. Makal, stal se kapitánem dorostu a brzy už hrál za tamní chlapy druhou ligu,“ zavzpomínal redaktor deníku Sport Michal Kvasnica.

Poté jeho kariéra pokračovala směr Opava, Liberec, Slavia, reprezentace a teď ukázal, že se o něm bude jako „o stroji“ mluvit i ve slavné Premier League.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Ostravští experti našli protilátky u seniorů i dlouho po vakcinaci. Kraj bojuje s nedůvěrou

I velmi dlouho po očkování přetrvávají u seniorů protilátky proti covidu. A ti, kteří ho prodělali, mají imunitu proti nemoci ještě silnější. Potvrdila to studie Zdravotního ústavu v Ostravě. Ta konkrétně zjistila, že silné protilátky mají senioři i po osmi měsících od očkování. Mnozí se ale stále očkovat zdráhají, a to zejména v Moravskoslezském kraji.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

reklama

Domácí zpravodajství

Unikátní hrdina tří odbojů. Bojoval s císařem i nacisty, komunisti ho popravili

Lepšího hrdinu pro oslavy 28. října si snad ani nelze představit. „Příběh Petra Křivky je fascinující. Na konci první světové války bojoval za samostatné Československo. Posléze šel proti nacistům a ve Velké Británii dokonce patřil k vojenskému oddílu ochranky exilového prezidenta Edvarda Beneše,“ vypráví pro CNN Prima NEWS badatel a spisovatel Luděk Navara. Třetí odboj proti komunismu se ovšem Křivkovi stal osudný, v roce 1951 ho totalitní režim Klementa Gottwalda nechal popravit.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama