CNN Prima News Bank of America

Bank of America

Výpis příspěvků ke štítku „Bank of America“

Na vrcholu inflace ještě nejsme. Ekonom radí, jak v kritickém období nepřijít o peníze

Inflace je výhodná pro dlužníky, a to včetně těch, kteří mají hypotéky. Nejdramatičtější dopady na své peněženky ale Češi pocítí až od druhé poloviny letošního roku 2022. V Novém dni na CNN Prima NEWS před tím varoval ekonom Lukáš Kovanda. Například pokles cen nemovitostí podle něj přijde jen v případě další ekonomické krize. Kovanda také radí, jak v době inflace nepřijít o peníze.

Největší esportová akvizice. Saúdská Arábie kupuje turnajové firmy ESL Gaming a FACEIT

Esportovým světem se prohnala nečekaná zpráva. Dvojice klíčových firem na poli profesionálního hraní, ESL Gaming a FACEIT, kývla na rekordní akvizici a spojí se do jedné skupiny. Transakci v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (v přepočtu 33 miliard korun) má na svědomí saúdskoarabská společnost Savvy Gaming Group (SSG), která spadá pod tamější státní investiční fond.

Když stát vede populista: Mexiko za svou politiku v době pandemie tvrdě zaplatí

Ještě před několika týdny objížděl mexický prezident Andrés Obrador jednotlivé regiony země a se svými příznivci se objímal a líbal. Výtky o tom, že se chová nezodpovědně a nejde lidem příkladem, odbýval tvrzením, že se chová podle doporučení lékařů. Vláda sice již na začátku tohoto měsíce začala zavádět řadu preventivních opatření proti pandemii koronaviru, podle kritiků ale pozdě a v nedostatečné míře. Obrador navíc jako jeden z mála světových lídrů odmítl jakýmkoliv způsobem podpořit podnikatele, a ještě je obvinil z neplacení daní. Peníze chce namísto toho rozdávat pouze chudým. Situaci nepomáhá ani fakt, že mexický zdravotní systém se nachází v rozkladu.