CNN Prima News bankomat

bankomat

Výpis příspěvků ke štítku „bankomat“

Amsterdam je bezhotovostním rájem, chlubí se místní. Kartou se dají zaplatit i prostitutky

Stačí platební karta nebo mobilní telefon, peněženku netřeba. S takovou filozofií žijí obyvatelé Amsterdamu, kterým bezkontaktní placení přirostlo k srdci. Výjimkou podle nich přestala být i známá Čtvrť červených luceren. „Některé slečny už taky berou platby kartou. Dříve s nimi bankovní společnosti nechtěly příliš spolupracovat, ale doba se mění. Hotovost jsem neměl v kapsách už několik let,“ přiznal se reportérovi CNN Prima NEWS grafik Luuks Bakker, který žije v nizozemském hlavním městě už více než deset let.

Velký výpadek služeb ČSOB. Postihl bankomaty, terminály i okamžité platby

ČSOB, jedna z největších tuzemských bank, měla v úterý odpoledne výpadek internetového bankovnictví, bankomatů, terminálů a platebních bran. Po 16:00 byly již všechny služby funkční. Řekl to mluvčí banky Patrik Madle. „Omlouváme se za krátkodobý výpadek. Klientům, kteří po dobu výpadku vybírali peníze z bankomatu jiné banky, vrátíme naúčtovaný poplatek,“ dodal.

KOMENTÁŘ: Z pošt se staly bankomaty a předražené trafiky. Rušení je v zájmu všech

Většina z nás má doma na památku schovaný nějaký ten vánoční pohled, který mu připomíná dobu, kdy ještě Česká pošta plnila svou primární funkci. Jenže za poslední roky se z jejích poboček staly spíš předražené trafiky a bankomaty. Instituce nefunguje a je v zájmu nás všech, aby stát nedotoval tisíce úřadoven jen proto, že si na ně lidé chodí pro důchody, pokuty nebo dopisy z finančáku. Přes řadu oprávněných výhrad je dobře, že politická reprezentace k radikálnímu kroku konečně našla odvahu.

Bizarní okradení seniora v Brně. Žena s vycpaným břichem hledala cestu do porodnice

O 45 tisíc korun přišel v Brně čtyřiasedmdesátiletý muž, kterého na ulici okradla dvojice podvodníků. Použila při tom nezvyklou metodu. Žena s vycpaným břichem předstírala těhotenství a spolu s mužem tvrdili, že potřebují poradit s cestou do porodnice. Senior se s nimi dal do řeči a při tom přišel o platební kartu. Na policejním webu o tom ve středu informoval mluvčí Petr Vala. Policie zveřejnila video s podezřelými, pátrá po nich.

Je libo onigiri nebo vyžehlenou košili? Konbini jako nečekaný gastrohrdina olympiády

Zatímco svět bedlivě sleduje výkony svých sportovců, novináři v Tokiu objevili nečekaného hrdinu olympijských her – japonské nonstop obchody se smíšeným zbožím zvané „konbini“. Ty se ale vymykají všemu, na co jsou lidé zvyklí v Evropě nebo USA. Konbini totiž nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití: teplé pokrmy, základní oblečení, toalety zdarma, internet, horkou vodu na nudle, bankomaty i poštovní služby. Navíc se nachází na každém rohu.