Bára Jánová alias mrcha Sylva ze Slunečné okusila novou roli. O co přesně šlo?

Herečka Bára Jánová, která ztvárňuje ve Slunečné Sylvu Popelkovou, se na čas stala návrhářkou. Společně se značkou Dhaara navrhla limitovanou kolekci mikin a triček. Výtěžek z prodeje půjde na vysázení hrušní za pomoci nadace Veronika.

V létě si dala Bára Jánová výzvu, že za celý svůj život vysadí 100 tisíc stromů, a na základě toho ji oslovila kamarádka, zda by nechtěla navrhnout kolekci limitovaného oblečení. A tak Bára navrhla ležérní dámské mikiny a pánská trička z organických materiálů s tematickou grafikou.

„Desing mikin jsem navrhovala sama. Zabralo mi to asi půl dne a máme omezený počet kusů – 200. Na mikinách jsou dva stromy propojené kořeny. Ani nevím, jak jsem k tomu došla, ale moc se mi to líbilo. Do toho mají lidské tváře,“ popisuje svoji designérskou prvotinu. „Kreslím ráda, ale nejsem žádný vrcholový malíř. Líbí se mi ale propojovat kresby lidí s přírodou. Musím říct, že se jim můj návrh líbil, a nakonec jsme řešili jen drobné detaily.“

Bára věří, že se její edice bude líbit a bude po ní poptávka. Ale „dotisk“ se prý určitě nechystá. „Je to limitovaná edice. Nechtěli jsme to přehánět, ale udělat z toho spíš exkluzivní záležitost. Lepší vyprodat, než aby to zbylo,“ usmívá se Bára a předem děkuje za zájem.

Oblečení bude možné zakoupit na e-shopu Dhaary nebo 2market.cz.

Tagy: