CNN Prima News stromy

stromy

Výpis příspěvků ke štítku „stromy“

Rusové se s houfnicemi schovávali mezi stromy. Raketometům HIMARS neunikli, ukazuje video

1. listopadu 2022 09:58

Ukrajinská armáda se pochlubila dalším úspěšným dělostřeleckým úderem. Tentokrát se jí pomocí obávaných amerických raketometů HIMARS povedlo zničit dvě ruské samohybné houfnice v Luhanské oblasti. Posádkám obrněnců nepomohlo ani to, že se schovaly do husté sítě stromů. Záběry z útoku, které nelze v průběhu války nezávisle ověřit, se objevily na sociálních sítích.

Bez dobrovolných hasičů bychom požár nezvládali, zasahuje jich víc než profíků, říká Vlček

27. července 2022 17:06

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček si ve vysílání CNN Prima NEWS pochvaloval činnost dobrovolných hasičů, kterých v současnosti na místě zasahuje více než polovina z celkového počtu. „Bez dobrovolných hasičů bychom se absolutně neobešli,“ zmínil Vlček.

Postihy za založení požáru v lese jsou směšné, říkají experti. Žádají exemplární tresty

27. července 2022 13:42

Česká republika by měla zapracovat na legislativě ohledně postihů za rozdělávání ohňů v lesích či neúmyslné založení požárů. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli soudní znalec Radek Kislinger a ředitel Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda. Právě ve zmíněném parku hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa již čtvrtý den.

Požár u Hřenska? Potrvá roky, než se lesy vzpamatují. Nekula představil novou zbraň

27. července 2022 09:20

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku, který již zasáhl území o rozloze asi tisíc hektarů. Experti v této souvislosti mluví o požáru století. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) bude obnova vyhořelého lesa trvat několik let, možná i celou dekádu. Dalšímu šíření požáru se nyní snaží zabránit speciální stroje. Jak fungují, Nekula popsal v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Svědek z hořící Mezné: Z nebe pršely jiskry, shořel dům vedle mého penzionu

26. července 2022 18:42

Roman Pluháček vlastní v obci Mezná v srdci Českého Švýcarska tři penziony. „Oheň zničil rekreační chalupu stojící jen deset metrů od jednoho z nich – Na Vyhlídce,“ líčí dramatický požár v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Naše objekty zatím stojí,“ informuje v úterý po poledni. „Plameny do vesnice nepřicházely jako souvislý požár. Z nebe doslova pršely jiskry, které přinášel vítr, a ty zapalovaly jen určité objekty,“ popisuje největší letošní požár v Česku.

Co způsobilo požár u Hřenska? Policie vyšetřuje obecné ohrožení. Podezření je víc

26. července 2022 12:51

V Národním parku České Švýcarsko v současné době hoří plocha o zhruba 30 hektarech. Silný pach kouře je cítit i v Praze. Čeští experti už nyní mluví o požáru století. Co jej ale způsobilo? Pravděpodobně šlo o lidské zavinění. Katastrofu však umocnily vysoké teploty, sucho i přítomnost poražených stromů napadených kůrovcem. Policisté požár vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Vánoční cesta: Pardubicemi se line vůně vánočního cukroví i tradičního perníku

16. prosince 2021 07:14

Obyvatelé Pardubic se stejně jako lidé z ostatních českých měst musí letos obejít bez tradičních vánočních trhů, které vláda Andreje Babiše (ANO) zrušila v důsledku nepříznivé epidemické situace. Přesto chce východočeské město místním umožnit co možná nejpříjemnější předvánoční chvíle. Mezi největší lákadla patří veřejné kluziště, pardubický perník či promítání studentských přání na místní univerzitě.

Migranti kácí stromy a vadí lidem. Je to Lukašenkova pomsta EU, říká běloruský expert

11. listopadu 2021 15:12

Na polsko-běloruské hranici vzplála migrační krize. Zhruba čtyři tisíce uprchlíků převážně z Iráckého Kurdistánu, které Alexandr Lukašenko přivezl do země, chtějí do Evropské unie. Situace je napjatá. U ostnatého drátu dělícího obě země vzniklo stanové městečko. Uprchlíci se pokoušejí překonat oplocení. Polská policie a armáda se brání slzným plynem. Evropa obviňuje Minsk, že využívá migranty jako hybridní zbraň. Redakce CNN Prima NEWS o Lukašenkově migrační krizi hovořila s nezávislým běloruským analytikem Valerijem Karbalevičem.