CNN Prima News stromy

stromy

Výpis příspěvků ke štítku „stromy“

Záběry brutální přestřelky u Bachmutu. Ukrajinský „Rambo“ se zranil po dopadu ruské bomby

Ukrajinská 3. útočná brigáda dosáhla dalších úspěchů u doněckého Bachmutu. Díky překvapivému a drtivému úderu se jí podařilo obsadit pás zalesněného prostoru, v němž se utábořili okupanti. Během přestřelky se činil voják s kulometem, který si vše natáčel na kameru GoPro. Ukrajinci zřejmě nepočítali s ruskou odezvou v podobě dělostřeleckého protiúderu. Jedna z bomb dopadla jen pár metrů od ukrajinského „Ramba“, což mu způsobilo poranění. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je složité nezávisle ověřit.

Sadaře likviduje levný dovoz. Aby se uživili, kácejí další ovocné stromy a nahrazují je řepkou

Ovocnáři museli podle svých slov kvůli špatnému odbytu svého ovoce na domácím trhu a vysokým nákladům redukovat své sady, převážně jabloňové. Celková plocha jabloní se tak v zimě a na jaře v Česku zmenšila o osm procent. Někteří ale sady zredukovali i o dvacet a více procent – a půjdou ještě dál. Místo ovocných stromů osejí nebo již oseli plochy například obilím a řepkou.

Konec dohadů, tornádo u Letovic potvrdili i meteorologové. Video ukazuje sílu živlu

Že nejsou po tornádu u Letovic žádné škody, označili lovci bouřek za dezinformaci. Členy skupiny Czech Thunderstorm Research Association pobouřil na sociálních sítích výrok meteorologa z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Jako důkaz, že se Jihomoravským krajem v pátek k večeru prohnal nebezpečný jev, zveřejnili video, které má dotek tornáda se zemským povrchem dokazovat. Dodali, že tornádo v Česku nebývá na konci března běžné. ČHMÚ ho nakonec v sobotu potvrdil.

Rusové se s houfnicemi schovávali mezi stromy. Raketometům HIMARS neunikli, ukazuje video

Ukrajinská armáda se pochlubila dalším úspěšným dělostřeleckým úderem. Tentokrát se jí pomocí obávaných amerických raketometů HIMARS povedlo zničit dvě ruské samohybné houfnice v Luhanské oblasti. Posádkám obrněnců nepomohlo ani to, že se schovaly do husté sítě stromů. Záběry z útoku, které nelze v průběhu války nezávisle ověřit, se objevily na sociálních sítích.

Bez dobrovolných hasičů bychom požár nezvládali, zasahuje jich víc než profíků, říká Vlček

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček si ve vysílání CNN Prima NEWS pochvaloval činnost dobrovolných hasičů, kterých v současnosti na místě zasahuje více než polovina z celkového počtu. „Bez dobrovolných hasičů bychom se absolutně neobešli,“ zmínil Vlček.

Požár u Hřenska? Potrvá roky, než se lesy vzpamatují. Nekula představil novou zbraň

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku, který již zasáhl území o rozloze asi tisíc hektarů. Experti v této souvislosti mluví o požáru století. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) bude obnova vyhořelého lesa trvat několik let, možná i celou dekádu. Dalšímu šíření požáru se nyní snaží zabránit speciální stroje. Jak fungují, Nekula popsal v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Svědek z hořící Mezné: Z nebe pršely jiskry, shořel dům vedle mého penzionu

Roman Pluháček vlastní v obci Mezná v srdci Českého Švýcarska tři penziony. „Oheň zničil rekreační chalupu stojící jen deset metrů od jednoho z nich – Na Vyhlídce,“ líčí dramatický požár v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Naše objekty zatím stojí,“ informuje v úterý po poledni. „Plameny do vesnice nepřicházely jako souvislý požár. Z nebe doslova pršely jiskry, které přinášel vítr, a ty zapalovaly jen určité objekty,“ popisuje největší letošní požár v Česku.

Co způsobilo požár u Hřenska? Policie vyšetřuje obecné ohrožení. Podezření je víc

V Národním parku České Švýcarsko v současné době hoří plocha o zhruba 30 hektarech. Silný pach kouře je cítit i v Praze. Čeští experti už nyní mluví o požáru století. Co jej ale způsobilo? Pravděpodobně šlo o lidské zavinění. Katastrofu však umocnily vysoké teploty, sucho i přítomnost poražených stromů napadených kůrovcem. Policisté požár vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.