reklama
CNN Prima News stromy

stromy

Výpis příspěvků ke štítku „stromy“

Zemědělce trápí přemnožená zvěř. Normované stavy jsou příliš nízké, varují myslivci

Zemědělcům i lesníkům přibyla pořádná starost. Trápí je nájezdy přemnožené zvěře. Zatímco na polích už na divočáky nezabírá ani takzvaná pichlavá pšenice, v lesích srnky okusují mladé stromky. Lesníci se je snaží chránit nátěrem, kterému říkají repelent. Srnky přesto okusují mladé přírůstky a z celého stromku pak vzniká jakási bonsaj.

Poslední uprchlí zubři se vrátili k ohradě sami. Táborská zoo ale řeší další problém

O víkendu se do ohrady v táborské zoo vrátili poslední dva uprchlí zubři. Ošetřovatelům se je podařilo nalákat na jejich oblíbenou potravu. Problém ale je, že stejná situace by se mohla snadno opakovat. V těsné blízkosti ohrady jsou totiž další suché stromy, které by se mohly za větru znovu zřítit na ohradu, v horším případě pak i zranit některé ze zvířat.

Myslel jsem na naši kulturu, jsem vlastenec, vzpomíná na svůj čin český terorista

V červnu a červenci roku 2017 způsobil na Mladoboleslavsku Jaromír Balda dvě vlakové nehody. Tehdy téměř 70letý penzista byl následně jako první Čech obviněn z teroristického útoku. Ve vězení strávil dva roky a osm měsíců, v prosinci minulého roku byl podmínečně propuštěn. Svého činu však nelituje. „Necítím se jako terorista, jsem vlastenec,“ uvedl v prvním rozhovoru po svém propuštění.

Tisíce lidí bez elektřiny a zatopené sklepy. Česko zasáhly silné bouřky

Bouřky a silný déšť během noci způsobily komplikace na mnoha místech Česka. Největší počet výjezdů hasiči hlásí v Jihomoravském či Olomouckém kraji a taky na Vysočině. Ve většině případů pomáhali s čerpáním vody ze zaplavených sklepů a odstraňováním popadaných stromů. Na Hodonínsku spadly větve na elektrické vedení a zhruba pět a půl tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Dvě nejteplejší místa na Zemi? V těchto oblastech byste 80 °C rozhodně nečekali

Rekord v nejvyšší teplotě vzduchu na planetě od 10. července 1913 drží Údolí smrti. Toho dne teplota v oblasti Furnace Creek v kalifornské poušti dosáhla neuvěřitelných 56,7 °C. Průměrné letní teploty přitom často stoupají nad 45 °C. Pokud jde o povrchovou teplotu, Údolí smrti poráží dvě místa. Nová analýza satelitních dat s vysokým rozlišením zjistila, že poušť Lút v Íránu a Sonorská poušť podél mexicko-amerických hranic dosáhly v nedávné době spalujících 80,8 °C.

reklama