Barošův návrat do Vigantic. Dva góly a vítězství, jako když Bayern poráží Barcelonu

Baroš nastoupil za Vigantice

Nedávno ukončil svou aktivní kariéru. Teď znovu oblékl dres klubu, kde svou cestu za fotbalovou slávou začínal. Milan Baroš nastoupil za Modrou Hvězdu Vigantice a dvěma zásahy jí pomohl k výhře nad TJ Juřinka. „Bavilo mě to, jsem spokojenej,“ řekl majitel trofeje za vítězství v Lize mistrů a král střelců mistrovství Evropy z roku 2004.

Cesta ze škvárového hřiště ve Viganticích na trávník FC Liverpool a zase zpátky. Tak by se dala ve zkratce charakterizovat fotbalová pouť Milana Baroše. A jeho návrat do dresu Modré Hvězdy byl událostí nejen pro jeho spoluhráče. Premiéru české fotbalové legendy uvítala v novém dresu rekordní návštěva.

„My jsme to čekali, že přijde tolik lidí. Tisíc nebylo, protože jsou ta opatření. Já jsem za to rád, že lidi přišli. Nevím, jestli kluci před tolika lidmi někdy hráli. Takže to mohl být zážitek,“ řekl televizi CNN Prima NEWS Milan Baroš. V úvodním zápase I.A třídy ukázal, že ze svého fotbalového umění nic neztratil, a že se fotbalem stále baví. V šesté nejvyšší soutěži se blýskl dvěma góly a třemi asistencemi.

Osm gólů, jako Bayern

„Bavilo mě to, bavilo. Jsem rád, že si můžu zahrát. Přišlo docela dost lidí tady na ty naše poměry. Takže já jsem spokojenej. Zařveme si v kabině, dáme si pivo…,“ dodal Baroš. Jediným smolným okamžikem tak pro Vigantice bylo zranění dalšího bývalého reprezentanta v klubových barvách Reného Bolfa. Ten musel hřiště opustit už po necelých deseti minutách hry. „Jsem rád, že jsem si s ním mohl aspoň chvilku zahrát. Samozřejmě mě mrzí, že se zranil,“ zalitoval osmatřicetiletý útočník.

Modrá Hvězda Vigantice se nakonec mohla radovat z vítězství nad TJ Juřinka 8:1, tedy výsledkem, který nápadně připomíná debakl španělského velkoklubu FC Barcelona, který utrpěla v pátečním čtvrtfinále Ligy mistrů. V něm totiž také od Bayernu Mnichov obdržela osm gólů, sama skórovala dvakrát.

Tagy: