reklama
CNN Prima News Bezpečnostní rada státu

Bezpečnostní rada státu

Výpis příspěvků ke štítku „Bezpečnostní rada státu“

Havlíček s Dukovany obchází vládu, ministerstva i zpravodajce, tvrdí lidovec Bartošek

29. března 2021 10:13

Napětí kolem dostavby jaderné elektrárny Dukovany se nadále stupňuje. Jan Bartošek, poslanec KDU-ČSL, člen sněmovních výborů pro obranu a bezpečnost, obvinil ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka z obcházení doporučení bezpečnostních služeb, ministerstev vnitra a zahraničí, Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, i vlády. A to pokud do tendru na dostavbu Dukovan přizve ruský podnik Rosatom.

O Dukovanech se bude jednat v pondělí. Podle opozice Havlíček obešel bezpečnostní složky

26. března 2021 12:06

Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Ve Sněmovně to v pátek přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ovšem ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce by měl být požádán také ruský Rosatom.

Kvůli koronaviru jsou zavřena divadla a kina, ruší se plesy i koncerty

10. března 2020 13:20

Bezpečnostní rada státu zakázala pořádat všechny akce s účastí vyšší než 100 lidí. Opatření v boji proti koronaviru se tak dotknou například kulturních, církevních a dalších hromadných akcí. Ministr kultury Lubomír Zaorálek z ČSSD pak rozhodl o zavření všech příspěvkových organizací Ministerstva kultury, tedy některých divadel, galerií anebo muzeí. A zákaz se dotkl i filmových festivalů.

Vláda kvůli koronaviru až do odvolání uzavírá všechny školy

10. března 2020 10:04

Zavření všech základních, středních i vysokých škol vyvolalo dnes mnoho emocí. Ředitelé se obávají co bude s nadcházejícími přijímacími zkouškami na střední školy. Rodiče které jsme oslovili, jsou naopak rádi, že vláda jedná. A to i přes to, že jim zavření škol mnohdy zkomplikuje život. Budou muset zajistit hlídání svých dětí.

reklama