CNN Prima News Bezpečnostní rada státu

Bezpečnostní rada státu

Výpis příspěvků ke štítku „Bezpečnostní rada státu“

Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení. Řízení skončilo ve standardní lhůtě

12. března 2023 10:12

Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné. Řízení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) skončilo ve standardní lhůtě a konalo se podle zákona, sdělila v neděli ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová. Michlův předchůdce Jiří Rusnok v minulosti uvedl, že by chybějící nejvyšší stupeň prověrky mohl současnému guvernérovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci.

Vláda zřídí funkci poradce pro národní bezpečnost. Fiala by do ní chtěl experta Pojara

7. prosince 2022 22:29

Vláda zřídí funkci národního bezpečnostního poradce. V pořadu Co na to premiér to na CNN Prima NEWS uvedl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Podle něj musí funkci formálně schválit kabinet. Jako vhodného kandidáta by pak Fiala viděl svého bezpečnostního poradce Tomáše Pojara. Ten býval velvyslancem v Izraeli a od roku 2014 je prorektorem vysoké školy CEVRO Institut.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o uprchlické krizi. Požádá o prodloužení nouzového stavu?

17. května 2022 18:03

Vláda na svém úterním mimořádném zasedání nejspíš požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Jediným bodem programu je postup při řešení uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině. Vláda by mohla schválit i novelu zákona, který kvůli příchodu prvních uprchlíků prosadila v březnu. Po jednání vlády bude zasedat i Bezpečnostní rada státu. Tiskovou konferenci sledujte na CNN Prima NEWS nebo on-line na webu cnn.iprima.cz.

Vláda jednala o pomoci Ukrajině i o uprchlících. Kolik lidí můžeme přijmout?

25. února 2022 12:38

Vláda Petra Fialy (ODS) od 10 hodin mimořádně jedná kvůli situaci na Ukrajině po ruské vojenské invazi. Kabinet by se měl zabývat například posunem do druhé úrovně čtyřstupňového systému ministerstva vnitra podle intenzity pomoci možným uprchlíkům z Ukrajiny. Schválit by měl i uvolnění více než 300 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině. Tiskovou konferenci po jednání vlády sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začít měla ve 13 hodin.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o rozvolňování i proplácení testů. Kdy sundáme respirátory?

23. února 2022 13:54

Snížení platby za státní pojištěnce do systému veřejného zdravotního pojištění nebo plán na omezení proplácení preventivních PCR testů na covid na středečním zasedání měla projednat vláda Petra Fialy (ODS). Ministři se měli zabývat i situací na Ukrajině, kvůli které zasedala i Bezpečnostní rada státu (BRS). Tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít ve 14:30, sledujte na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Fiala svolal mimořádné jednání Bezpečnostní rady státu. Bude řešit situaci na Ukrajině

14. února 2022 15:08

Premiér Petr Fiala (ODS) svolal na pondělní odpoledne mimořádné jednání Bezpečnostní rady státu. Od 16 hodin bude probírat bezpečnostní situaci na Ukrajině, řekl CNN Prima NEWS mluvčí vlády Václav Smolka. O napjatém stavu na hranicích mezi Ukrajinou a Ruskem jednal dopoledne krizový štáb ministerstva zahraničí. Probíral další možnosti materiální či humanitární pomoci Ukrajině a situaci českých diplomatů.

Další pomoc Ukrajině. V Česku se budou moci léčit zranění vojáci, dohodlo ministerstvo

1. února 2022 19:08

Zástupci České republiky a Ukrajiny v úterý podepsali smlouvu o daru dělostřelecké munice, který minulý týden schválila vláda. Uzavřeli i delší dobu chystané ujednání, které umožní v Česku léčit raněné ukrajinské vojáky. Využit k tomu bude program, v němž se v minulosti Česko postaralo o několik raněných Kurdů. Dohody podepsal náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec a vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.