CNN Prima News Bezpečnostní rada státu

Bezpečnostní rada státu

Výpis příspěvků ke štítku „Bezpečnostní rada státu“

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o uprchlické krizi. Požádá o prodloužení nouzového stavu?

17. května 2022 18:03

Vláda na svém úterním mimořádném zasedání nejspíš požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Jediným bodem programu je postup při řešení uprchlické krize způsobené válkou na Ukrajině. Vláda by mohla schválit i novelu zákona, který kvůli příchodu prvních uprchlíků prosadila v březnu. Po jednání vlády bude zasedat i Bezpečnostní rada státu. Tiskovou konferenci sledujte na CNN Prima NEWS nebo on-line na webu cnn.iprima.cz.

Vláda jednala o pomoci Ukrajině i o uprchlících. Kolik lidí můžeme přijmout?

25. února 2022 12:38

Vláda Petra Fialy (ODS) od 10 hodin mimořádně jedná kvůli situaci na Ukrajině po ruské vojenské invazi. Kabinet by se měl zabývat například posunem do druhé úrovně čtyřstupňového systému ministerstva vnitra podle intenzity pomoci možným uprchlíkům z Ukrajiny. Schválit by měl i uvolnění více než 300 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině. Tiskovou konferenci po jednání vlády sledujte v televizi CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku. Začít měla ve 13 hodin.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o rozvolňování i proplácení testů. Kdy sundáme respirátory?

23. února 2022 13:54

Snížení platby za státní pojištěnce do systému veřejného zdravotního pojištění nebo plán na omezení proplácení preventivních PCR testů na covid na středečním zasedání měla projednat vláda Petra Fialy (ODS). Ministři se měli zabývat i situací na Ukrajině, kvůli které zasedala i Bezpečnostní rada státu (BRS). Tiskovou konferenci po jednání vlády, která by měla začít ve 14:30, sledujte na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Fiala svolal mimořádné jednání Bezpečnostní rady státu. Bude řešit situaci na Ukrajině

14. února 2022 15:08

Premiér Petr Fiala (ODS) svolal na pondělní odpoledne mimořádné jednání Bezpečnostní rady státu. Od 16 hodin bude probírat bezpečnostní situaci na Ukrajině, řekl CNN Prima NEWS mluvčí vlády Václav Smolka. O napjatém stavu na hranicích mezi Ukrajinou a Ruskem jednal dopoledne krizový štáb ministerstva zahraničí. Probíral další možnosti materiální či humanitární pomoci Ukrajině a situaci českých diplomatů.

Další pomoc Ukrajině. V Česku se budou moci léčit zranění vojáci, dohodlo ministerstvo

1. února 2022 19:08

Zástupci České republiky a Ukrajiny v úterý podepsali smlouvu o daru dělostřelecké munice, který minulý týden schválila vláda. Uzavřeli i delší dobu chystané ujednání, které umožní v Česku léčit raněné ukrajinské vojáky. Využit k tomu bude program, v němž se v minulosti Česko postaralo o několik raněných Kurdů. Dohody podepsal náměstek ministryně obrany Daniel Blažkovec a vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj.

Třetí dávkou to nekončí. Válek připustil, že se někteří budou muset přeočkovat počtvrté

21. listopadu 2021 09:41

Je možné, že při očkování proti covidu bude pro některé potřeba i čtvrtá dávka vakcíny. V rozhovoru deníku Blesk to připustil kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Zároveň uvedl, že třetí dávkou se postupně budou muset naočkovat zřejmě všichni. Povinné plošné očkování stále odmítá. Podle něj je však možné nařídit vakcinaci některým profesním organizacím nebo komorám, pokud o to budou samy stát.