CNN Prima News Big Brother

Big Brother

Výpis příspěvků ke štítku „Big Brother“

Děti v Řecku dostaly od vlády roušky do škol. Zakrývají jim ale celý obličej

16. září 2020 06:41

Řecké úřady čelí posměchu a kritice kvůli statisícům roušek, které na začátku školního roku v rámci boje proti epidemii koronaviru rozdaly studentům. Ochranné pomůcky jsou totiž příliš velké a dětem mnohdy zakrývají celý obličej. Sociální sítě tak začaly plnit vtipy a fotky školáků s rouškami nejen přes nos a ústa, ale i přes oči.

Zelená, nebo červená? Koronavirová aplikace jako vstupenka na řadu míst v Číně

15. května 2020 07:28

Aby lidé mohli v některých čínských městech vstoupit do kanceláří, restaurací, parků nebo nákupních středisek, musejí doložit svůj zdravotní stav mobilní aplikací. V ní se zobrazí, zda jsou, nebo nejsou koronavirou hrozbou, popsala francouzská agentura AFP. Zelený status pustí člověka do většiny veřejných míst, žlutá barva ho může poslat do domácího vězení a obávané červené světlo člověka uvrhne do dvoutýdenní karantény v určené ubytovně.

Nevědomí při službě vlasti: Posádky vojenských ponorek stále nic netuší o pandemii COVID-19

8. dubna 2020 18:07

I v době, kdy COVID-19 denně plní titulní stránky médií a je náplní většiny tiskových konferencí, existují tací, kteří o rozsahu krize prakticky nemají ponětí. Jsou jimi třeba posádky vojenských ponorek, které z přístavů vypluly před, nebo na začátku epidemie. Se zpožděním se v polovině března o reálné karanténě dozvěděli i účastníci známé reality show Big Brother, kteří v rámci soutěže podstoupili karanténu dobrovolnou.