CNN Prima News Birmingham

Birmingham

Výpis příspěvků ke štítku „Birmingham“

Jedna ku milionu. Žena se vzácnou dělohou porodila ve dvou dnech dvě miminka

Dva porody během dvou dní v tomto týdnu úspěšně absolvovala žena z amerického státu Alabama, která má dvě oddělené dělohy. Tento vzácný zdravotní stav se letos v jejím případě změnil v něco prakticky nevídaného, když se ukázalo, že je těhotná v obou dutinách. Narození jejích dětí, které od sebe dělilo deset hodin, oznámilo ve čtvrtek nemocniční zařízení ve městě Birmingham.

Záběry zachytily drsný útok psa na dítě. Veřejnost volá po zákazu agresivního plemena

Na britských sociálních sítích se šíří hororové video z Birminghamu. Je na něm vidět, jak pes plemene American Bully XL těžce pokousal jedenáctiletou dívku a další dva muže, kteří se ji pokoušeli zachránit. Záběry šokovaly britskou veřejnost i politiky a znovu rozproudily debatu o zákazu podobných plemen. Navzdory častému přesvědčení stojí za podobnými incidenty podle odborníka na chov psů zpravidla samotná povaha zvířete, nikoliv špatná výchova.

K*ndo, vezmu tě k soudu. Členy ústeckého otrokářského gangu musela krotit justiční stráž

Ústecký krajský soud se zabýval otřesným případem údajného novodobého otrokářství. Gang podle obžaloby odvážel bezdomovce z Ústeckého kraje do Velké Británie, kde je měl vykořisťovat a nutit k prostituci. Celkem si pachatelé měli přijít až na dva miliony korun. Kvůli agresivitě obžalovaných musela v úterý u soudu zakročit i justiční stráž.

Porod v oblacích. Letadlo muselo nouzově přistát v Praze, matka i dítě jsou v pořádku

Na pražském Letišti Václava Havla v noci na pátek nouzově přistálo letadlo pravidelné linky z Birminghamu do Bukurešti. Na palubě totiž žena během letu porodila chlapečka. Maminku i dítě po přistání převzali zdravotníci a převezli do nemocnice v Motole, oba jsou v pořádku. Informovali o tom za Letiště Praha Michal Procházka a Petra Homolová ze Záchranné služby Asociace samaritánů ČR, která na ruzyňském letišti vykonává stálou lékařskou službu.

Tragédie na zamrzlém jezeře. 10letý hrdina skočil pro tonoucí děti, v ledové vodě zahynul

Zachoval se jako hrdina, uvedla rodina chlapce, který zemřel poté, co se propadl do ledové vody na zamrzlém jezeře nedaleko britského Birminghamu. Desetiletý Jack Johnson se neohroženě vrhl za třemi kamarády, pod nimiž se propadl led a zoufale bojovali o život. Sám přitom v mrazivých vodách utonul. Podle výpovědí sousedů mezi prvními utíkal dětem na pomoc i chlapcův dědeček. V nemocnici nakonec zemřely tři ze čtyř dětí, které skončily ve vodě, jedno z nich stále v kritickém stavu zápasí o život.

Hrůza na zamrzlém jezeře: Pod skupinou dětí prasknul led, tři zemřely na srdeční zástavu

Zemřely tři ze čtyř dětí, které byly v neděli v kritickém stavu převezeny do nemocnice poté, co spadly do ledové vody. K tragédii došlo nedaleko britského města Birmingham. Informovala o tom zpravodajská agentura AP. Jeden šestiletý chlapec zůstává v kritickém stavu v nemocnici. Na místě ale stále probíhají pátrací akce, dětí mělo být u vody údajně celkem šest.