Rozplakala se a zlomila v pase. Britka vyhrála desítky milionů, okamžiky štěstí natočila kamera


Sedmačtyřicetiletá Naomi Newton-Sherlocková se v pátek stala první výherkyní v britské loterii Omaze Monthly Millionaire. Odnesla si milion liber, tedy asi 28 milionů korun. Okamžik, kdy se o výhře dozvěděla, natáčel štáb loterie. Matka dvou malých dětí se rozplakala a zlomila v pase, píší zahraniční média.

Newton-Sherlocková zrovna doma cvičila, když se dozvěděla život měnící zprávu, a to že se stala vůbec první výherkyní slosování loterie Omaze Monthly Millionaire. Loterie s kamerami dorazila k jejímu domu poblíž Birminghamu, kde Naomi na velkém plátně sledovala postupně zvyšující se částku. Když dosáhla milionu liber, zlomila se v pase a rozplakala se, ukazují záběry loterie. 


ČTĚTE TAKÉ:
Šťastlivec ve Francii vyhrál obrovskou sumu v loterii. Nyní je bohatší než populární zpěvačka

„Konečně můžeme dokončit koberce,“ byla její euforická slova. Když prvotní šok opadl, řekla: „Byl to normální večer. Přemýšlela jsem, jak pojedu vyzvednout dceru a co si dáme k večeři. To poslední, co bych čekala, je, že vyhraju milion liber,“ cituje Newton-Sherlockovou Daily Mail.  

Spolu s manželem Mattem mají 11letou dceru a 9letého syna. Právě k nim směřovaly její první myšlenky, za co výhru utratit. „Můžeme splatit hypotéku, užít si rodinnou dovolenou – manžel si vždy přál jet do Japonska. Dcera chce koně, teď už mi asi oficiálně došly výmluvy,“ popsala čerstvá milionářka.  

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost. Účast na hazardních hrách je zákonem zakázána osobám mladším 18 let.

Loterie Omaze pomáhá prostřednictvím slosování získávat peníze na dobré účely po celé Velké Británii. Od svého založení ve Spojených státech v roce 2012 už putovalo přes 4 miliardy korun na různé charitativní organizace či projekty – například na podporu pacientů s rakovinou nebo Alzheimerem. 

„Všichni jsme nadšení, že můžeme oslavit našeho vůbec prvního milionáře. Obrovská gratulace Naomi, všichni to jí a její rodině moc přejeme,“ cituje Daily Mail prezidenta společnosti Jamese Oakese.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zemřela vévodkyně z Kentu. Katharine dojala Čechy slavným gestem na Wimbledonu