Bizarní rekordy: Rozbíjení předmětů hlavou, živý včelí úl i skok z vesmíru

Na celém světě bylo pokořeno už mnoho rekordů a ve velké míře šlo až o bizarní záležitosti. Ve snaze být v něčem nejlepší na světě na sebe lidé sypou třeba tisíce včel, rozbíjí hlavou různé předměty nebo dokonce skáčou z vesmíru pouze s padákem.

Pákistánec Rashid Naseem rád rozráží věci svou hlavou. V minulosti se mu už povedlo rozbít v jedné minutě třeba 64 plechovek nebo 243 vlašských ořechů. Všechny tyto pro někoho nepochopitelné kousky prý dělá proto, aby na něj jeho země mohla být pyšná.

Juan Carlos Noguez Ortiz zase vydržel hodinu s hlavou pokrytou včelami. Jeho konkurentem je ale Číňan Ruan Liangming, který si nechal pokrýt tělo téměř 64 kily bzučícího hmyzu – tedy 637 tisíci včel.

Rekordy z úplně jiného soudku láme parta chlapíků milujících basketbal. Ti své umění povýšili daleko nad chápání běžného člověka. Jejich nejlepším kouskem je trefa míčem do koše ze 162 metrů vysokého mrakodrapu.

Dalším rekordmanem je muž, který má, až možná přespříliš, rád oheň a tak se nechává zapalovat. V minulosti se doslova obalený v ohni nechal vláčet asi půl kilometru za koněm v rychlosti 35 km v hodině.

Hodně nebezpečný kousek předvedl i Australan, který dokázal rozříznout pět jablek ve svých ústech pomocí motorové pily, a to úplně naslepo.

Felix Baumgartner je ale úplně z jiného soudku a předčí všechny naše rekordmany. Dokázal totiž skočit z vesmíru a přežít to. Rakouský parašutista skočil z výšky devětatřiceti kilometrů a nad zemí dosáhl rychlosti přes 1357 kilometrů v hodině.

I v Česku ale máme světové rekordmany. Jedním z nich je například kouzelník Zdeněk Bradáč, který trhl hned několik světových rekordů. Vybral si ale bezpečnější disciplínu, než jeho zahraniční kolegové. Žongloval pod vodou.

Tagy:
vesmír rekord rekordy včela bizár světové rekordy Felix Baumgartner Zdeněk Bradáč Ruan Liangming Carlos Noguez Ortiz Rashid Naseem parašutista Česko Juan Carlos I. Showtime včelí úl