CNN Prima News včela

včela

Výpis příspěvků ke štítku „včela“

Hmyz v žaludku a 20 tisíc žihadel. Muž vydráždil včely zabijáky a skončil v kómatu

2. září 2022 12:07

Hrozivý zážitek se šťastným koncem si prožil 20letý Austin Bellamy z amerického Ohia. Muž pracoval na zahradě svého kamaráda a ořezával na žebříku větve citrónovníku. Jenže při tom omylem poničil včelí úl, ve kterém sídlily agresivní afrikanizovaná včely (též známé jako včely zabijáci). Hejno hmyzu se na nešťastníka okamžitě vrhlo, Bellamy jen se štěstím přežil.

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

27. srpna 2022 16:01

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.

V létě hrozí častější bodnutí hmyzem, horší alergie mají starší lidé. Jak se připravit?

8. srpna 2021 14:54

Letní radovánky jsou mnohdy plné nástrah, se kterými je třeba počítat. Patří mezi ně i nepříjemné hmyzí bodnutí, které může u některých lidí vyvolat i velmi vážné alergické reakce. Jak se zachovat v případě, že se alergie na hmyzí bodnutí objeví a kdy je potřeba vyhledat pomoc lékaře? CNN Prima NEWS se ptala alergoložky a imunoložky Martiny Vachové.

Postavte na zahradě podle našeho návodu hotel pro užitečný hmyz

26. července 2021 12:00

Hmyzí hotel je uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu, kterou stavíme na našich zahradách, případně na balkonech nebo terasách. Jedná se zpravidla o budku nebo dřevěný rám různé velikosti, jenž se skládá z několika přihrádek. Do těchto přihrádek jsou umístěny přírodní materiály, které hmyz nejčastěji a nejraději obývá a kde může nejen přebývat, ale také přezimovat a klást vajíčka.

Když miska s vodou zachraňuje životy

8. května 2021 09:10

Brzy by měly teploty vzduchu stoupat a počasí by mělo začít připomínat léto. Proto bychom měli myslet na pítka a misky s vodou pro zvířata. Nejvíce ohrožená jsou volně žijící zvířata a to i ta divoká. Velkým problémem je, že zrovna v tomto období většina z nich pečuje o mláďata. Ochránci přírody tak rozjeli akci „Miska vody“.