reklama
CNN Prima News Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Bohuslav Svoboda“

Dejte praktikům 5000 korun za každého, koho přesvědčí k očkování, navrhuje Válek

15. července 2021 18:21

Jedno z hlavních témat posledních dnů je motivace pro ty, kteří se ještě stále očkování obávají. Odborníci se shodují, že velkým problémem jsou dosud neočkovaní senioři nad 60 let. Poslanec TOP 09 Vlastimil Válek odhaduje jejich počet až na 600 tisíc. Řešením by podle něj bylo, kdyby ve velkém očkovali praktici, kteří své pacienty znají. Za každého, koho k očkování přemluví, by mohli dostat odměnu. Třeba až 5 000 korun.

Jsme připraveni na epidemii? ptal se před rokem Svoboda. Roušky budou, věřil Vojtěch

2. února 2021 08:11

Minulý týden to byl přesně rok, co v Poslanecké sněmovně poprvé zaznělo slovo koronavirus. Poslanec ODS Bohuslav Svoboda se 28. ledna 2020 ptal tehdejšího ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), zda je Česká republika připravena na nový typ koronaviru. Otázky směřovaly jak na kapacity nemocnic, tak na dostatek ochranných pomůcek. Ministr tehdy tvrdil, že je pro Česko mnohem větší hrozbou přicházející chřipková epidemie.

Rozvolňování? Nedovedeme si ho teď představit, krotí Havlíčkův optimismus Špičák a Svoboda

13. listopadu 2020 22:03

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představil protiepidemický systém, zkráceně PES, podle kterého by se měla v budoucnu měnit opatření proti koronaviru. Jak jej hodnotí politici? A kdy by se mohlo začít s rozvolňováním? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byli poslanci Julius Špičák (ANO) a Bohuslav Svoboda (ODS).

Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí

22. října 2020 16:16

Lékaři, kteří zastávají nějakou politickou funkci, by měli vypomoci ve zdravotnických zařízeních. Píše to předseda KSČM Vojtěch Filip ve vzkazu premiéru Andreji Babišovi (ANO). Ministerský předseda by podle šéfa komunistů měl tyto lékaře k pomoci vyzvat, aby tak předvedli svůj postoj směrem k pandemii koronaviru. Filip ve vzkazu z řad lékařů-politiků zmiňuje senátora Marka Hilšera (za STAN), poslance Bohuslava Svobodu (ODS) a pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Posledně jmenovaný již na sociálních sítích oznámil, že vypomůže v jedné z pražských nemocnic coby dobrovolník.

Svoboda: Může nás čekat obrovský zdravotnický problém. Premiér selhal

7. října 2020 06:35

I když je z opoziční ODS, nebojuje proti vládním opatřením. Podle něj jsou potřeba. Poslanec a lékař Bohuslav Svoboda v rozhovoru CNN Prima NEWS řekl, že Česku hrozí kvůli koronaviru obrovský problém. Odpovědnost za to podle něj nese vláda –⁠ a především premiér Andrej Babiš (ANO), který na konci léta zrušil opatření, která přichystal tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Odměna lékaře 250 korun za COVID režim? Vojtěch: Nebyl v první linii

28. června 2020 15:47

Ztížené podmínky a práce v riziku – to jsou podle zdravotních odborů důvody, proč by měli odměny dostat i ti zdravotníci, kteří nepečovali o pacienty s nemocí COVID-19. Peníze na ně podle ministra zdravotnictví půjdou z kompenzační vyhlášky, podle kritiků to ale nestačí. V dnešní Partii se ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) neshodl s předsedkyní zdravotních a sociálních odborů Dagmar Žitníkovou na tom, kdo si vlastně odměny zaslouží.

reklama