CNN Prima News Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Bohuslav Svoboda“

Svobodova aféra s černým kašlem? Arogance moci a bezohlednost, rozčiluje se Farhan

Asi nejznámějším pacientem s černým kašlem v Česku je aktuálně pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na jeho hlavu se snesla vlna kritiky ze všech stran za to, že se i přes svou diagnózu zúčastnil jednání zdravotního výboru. Na páteční zahájení velikonočních trhů už poté raději nepřišel. Stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO) označil Svobodovo chování pro CNN Prima NEWS za „aroganci moci“. Primátor na dotazy redakce nereagoval.

Petice: Kde byl Kant, když padly Západní Úvaly? Pojmenujte rohanské ulice podle Tolkiena

Nové ulice a parky na Rohanském ostrově v Praze by neměly být pojmenovány po filosofech, kteří nikdy nic neudělali pro dobro Rohanského království. Myslí si to signatáři satirické petice, kteří požadují pojmenování míst podle Rohanu, tedy království z fiktivního světa J. R. R. Tolkiena. Čtenáři a filmoví diváci jej znají především z trilogie Pán prstenů.

Pražský magistrát definitivně potopil noční zákaz vjezdu do centra. Není to zdůvodněno, tvrdí

Pražský magistrát v přezkumném řízení zrušil noční zákaz vjezdu do části Starého Města. Rozhodnutí odboru pozemních komunikací a drah má ČTK k dispozici. Opatření nebylo náležitě odůvodněno a dopravní značení vůbec nevstoupilo v platnost, píše se v dokumentu. Značky do ulic instalovala na pokyn Prahy 1 v minulém týdnu Technická správa komunikací (TSK). Město je následně nechalo zneplatnit až do rozhodnutí v přezkumném řízení.

Bitva o vjezd do centra Prahy se přiostřuje. Na primátora Svobodu míří trestní oznámení

Snaha primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) zrušit značky zakazující vjezd do části Starého Města naštvala některé zastupitele Prahy 1. Bývalý starosta prvního městského obvodu Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) dokonce podává na Svobodu trestní oznámení. Podle něj je totiž zneplatnění značek nezákonné a silniční správní úřad by měl znovu vjezd do některých částí historického centra zakázat.

Svoboda zneplatní zákazy vjezdu na Praze 1. Škrtneme je, slíbil a zkritizoval zastupitele

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) nechá zneplatnit značky zakazující vjezd do části Starého Města. Zákaz chce nechat prozkoumat magistrátním odborem dopravy. „Značky budou zneplatněny přeškrtnutím,“ uvedl primátor po zasedání sněmu starostů městských částí. Magistrát si nechal poslat z Prahy 1 spis týkající se opatření. Podle radního pro dopravu Vojtěcha Ryvoly (ANO) stála za plánem uzavřít část města snaha udržet v oblasti klid a změnit všeobecný názor, že „tam se žít nedá“. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) v pátek odpoledne uvedla, že její radnice město informovala a doufá, že přezkum opatření dlouho nezdrží.

Kriminalita i počet lidí na ulicích v Praze rostou. No go zóny tu nemáme, hájí se Udženija

V Česku meziročně vzrostla kriminalita. Podle statistik Policie ČR až o devět procent. Někteří obyvatelé dokonce upozorňují na takzvané no go zóny, tedy místa, kam se bojí chodit. Náměstkyně pražského primátora Alexandra Udženija (ODS) ale v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedla, že tak daleko v metropoli ještě nejsme. „Myslím, že v Praze žádná no go zóna vyloženě není,“ zmínila.

Turistika v Praze o level výš: Pražský hrad má poprvé informační centrum

Víte, jaká je nejnavštěvovanější památka v Praze? Malá nápověda: Od 9. století byl sídlem českých knížat a během své existence byl hned dvakrát hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské. Kdo tipoval Pražský hrad, má pravdu. Do jednoho z největších hradních systémů na světě ročně zavítá téměř jeden a půl milionu turistů. Láká návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí a nově má vůbec poprvé ve své historii turistické informační centrum, které spravuje společnost mající s turismem v hlavním městě bohaté zkušenosti – Prague City Tourism.