CNN Prima News Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda

Výpis příspěvků ke štítku „Bohuslav Svoboda“

Svoboda připustil spolupráci s ANO. Pirátům dal deadline, do kdy chce být primátorem Prahy

25. listopadu 2022 05:38

Jednání o vedení Prahy chceme uzavřít do 15. prosince, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS kandidát na primátora hlavního města, zastupitel a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS). To je podle něj i deadline pro Piráty, se kterými chtějí zástupci Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) sestavit pražskou koalici na vládním půdorysu. Spojení se současnou aliancí Pirátů a Prahy sobě odmítají. Pokud z ní Piráti neustoupí, připustil Svoboda i spolupráci s hnutím ANO.

Už nemáte důvěru a ignorujete vůli voličů, vzkázal Svoboda Hřibovi. Ten se oháněl zákonem

12. října 2022 19:40

Končící rada hlavního města by neměla na svých zasedáních přijímat žádná zásadní rozhodnutí. Uvedl to lídr pražské koalice Spolu a její nominant na primátora Bohuslav Svoboda (ODS) v otevřeném dopisu úřadujícímu primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti). Rada podle Svobody po volbách přijala usnesení, která mohla počkat na nové vedení. Hřib však reagoval tím, že ze zákona jasně vyplývá, že do zvolení nové rady řídí město ta stávající. Spory dvojice politiků vedla ještě před volbami.

Pospíšil: Složitá jednání v Praze? Piráti nám diktují svá pravidla, vydírat se nenecháme

4. října 2022 08:33

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a pražští Piráti pokračují ve vyjednávání o koalici v hlavním městě. Obě uskupení zatím poukazují na to, že je prý velmi složité se s potenciálním partnerem domluvit. Piráti nechtějí sedět v radě s trestně stíhanými osobami. Spolu si však do svých kandidátů nechce nechat mluvit. Pražský zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že se trojkoalice od Pirátů nenechá vydírat. Spolu pokračuje ve vyjednávání rovněž s hnutím ANO.

Ne všude lze sestavit pětikoalici. Svoboda by byl dobrý primátor, věří Fiala

27. září 2022 08:52

Politiky na komunální úrovni nyní čekají složitá vyjednávání o tom, jakým způsobem v regionech složit koalice. V případě uskupení Spolu by premiér Petr Fiala (ODS) upřednostňoval vznik komunálních vedení na půdorysu vládní pětikoalice. Připustil však, že ne všude to bude možné. Předseda vlády také v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil své přesvědčení, že lídr Spolu v hlavním městě a poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) by byl dobrým pražským primátorem.

Hřib přirovnáním Svobody k prasečí chřipce překročil mez. Může ho to stát místo, říká expert

25. září 2022 23:57

Mezi představiteli koalice Spolu, která vyhrála volby v Praze, panuje většinová shoda na tom, že by chtěli koalici v hlavním městě složit na základě vzoru vládní pětikoalice. V médiích se však diskutuje, zda takové spolupráci nebudou škodit spory mezi lídrem Spolu Bohuslavem Svobodou (ODS) a dosavadním pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), kteří si šli během kampaně tvrdě po krku. Profesionální vyjednavač Radim Pařík v pořadu 360° mimo jiné radil, co by oba politici měli udělat, aby mohla koalice bez problému vzniknout.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Bude v Praze vládnout ODS s ANO? Odpoví Bohuslav Svoboda

25. září 2022 18:42

Pražským magistrátem před volbami otřásala korupční kauza Dozimetr. Vítěz voleb koalice Spolu by ráda spolupracovala na podobném půdorysu jako ve Sněmovně. Jenže jednání pravděpodobně nebude tak snadné. Rýsuje se už nějaká dohoda? A s kým? Na to v živém vysílání odpoví lídr pražské kandidátky Spolu Bohuslav Svoboda (ODS). Hlavní zprávy začínají na Primě a CNN Prima NEWS v 18:55.