CNN Prima News bombový útok

bombový útok

Výpis příspěvků ke štítku „bombový útok“

Nezletilý chystal bombové útoky na velvyslanectví v Praze. Soud mu uložil podmíněný trest

Sedmnáctiletý mladík podle rozsudku Krajského soudu v Brně připravoval bombové útoky u tří velvyslanectví v Praze. Soud mu za přípravu teroristického útoku uložil podmíněný trest, vystavil mu dohled probačního úředníka a uložil ústavní léčbu. Na plánu spolupracoval s jiným mladíkem, s nímž není řízení ještě ukončeno. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání. Nyní už osmnáctiletého mladíka soud usnesením také pravomocně propustil z vazby, z vazební věznice tedy může odejít už v pátek.

Tragická bilance: Ve Francii od útoku na Charlie Hebdo zabili teroristé víc než 270 lidí

Teroristické útoky nejsou ve Francii věcí posledních let, ale vybírají si čím dál více obětí. V drtivé většině případů je mají na svědomí radikální islamisté, kteří se hlásí buď Islámskému státu (ISIS) či k Al-kájdě. Poslední útok v Nice ve čtvrtek nepřežili tři lidé. Francie ale v posledních letech pamatuje i mnohem tragičtější momenty.

Člen ochranky v Manchesteru nezasáhl proti teroristovi, bál se nařčení z rasismu

Kyle Lawler, kterému v době bombového útoku bylo18 let, měl v Manchester Areně 22. května 2017 službu jako ochranka. Při vyšetřování tragické události uvedl, že proti 22letému atentátníkovi Salmanu Abedimu nezakročil i přes hlášení, které dostal od návštěvníků a svého kolegy Mohammeda Agha. Údajně měl z Abediho špatný pocit, ale nechtěl, aby to vypadalo, že je rasista, píše web Daily Mail.

Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab

Vyšetřování útoku v Manchester Areně, při němž zemřelo 23 lidí včetně atentátníka, stále probíhá. Nyní vyšlo najevo, že před halou v době před atentátem nehlídkovali žádní policisté. Když se 22letý Salman Abedi vydal z nádraží Victoria Station do Manchester Areny, kde se konal koncert zpěvačky Ariany Grande, měla dvojice policistů přestávku a odjela si pro kebab. Pauza se protáhla na dvě hodiny. Informoval o tom zpravodajský portál BBC.

Bombový útok na Filipínách: Na místě je nejméně patnáct mrtvých a mnoho zraněných

Aktualizováno

Nejméně 15 lidí, vojáků i civilistů, zemřelo při bombovém útoku na jihofilipínském ostrově Jolo, 75 dalších lidí utrpělo zranění. S odvoláním na filipínskou armádu o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. Z činu jsou podezřelí radikální islamisté, kteří jsou v oblasti aktivní, k zodpovědnosti za něj se však dosud nikdo nepřihlásil.