reklama
CNN Prima News Boris Johnson

Boris Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Johnson“

Vtrhli do barů a slavili celou noc. Britové si užívali první den bez opatření

Den svobody, jak se v Británii označuje pondělní zrušení takřka všech opatření proti šíření koronaviru, si tamní obyvatelé užili naplno. Hned po půlnoci vtrhli do barů a slavili až do brzkých ranních hodin. Debatu rozproudila i situace kolem premiéra Borise Johnsona, který nastoupil do karantény, jíž se původně snažil vyhnout. V neděli pak apeloval na veřejnost, aby rozvolnění brala zodpovědně.

Hostomský: Když v Česku proděláte covid, stejně jste jako nebezpečí pro společnost

Lidé, kteří prodělali nemoc COVID-19, jsou v Česku i nadále de facto považováni za nebezpečí pro společnost. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl biochemik Zdeněk Hostomský. Podle něj totiž u nás platí, že imunita získaná po prodělání nemoci se v podstatě téměř nebere v úvahu. Hostomský mluvil také o zrušení povinných opatření ve Velké Británii. Tento přístup považuje za velmi dobrý.

Britský premiér Johnson míří do karantény. Potkal se s nakaženým ministrem

Aktualizováno

Britský premiér Boris Johnson a ministr financí Rishi Sunak se nakonec uchýlí do karantény poté, co byli v kontaktu s ministrem zdravotnictví Sajidem Javidem pozitivně testovaným na COVID-19, napsala agentura Reuters. Premiérova kancelář v něděli nejprve sdělila, že Johnson a Sunak nebudou muset v rámci pilotního programu podstoupit samoizolaci a místo toho budou denně testováni. Zpráva však vyvolala kritiku a Johnsonův úřad brzy oznámil, že ani jeden z politiků se pilotního programu nezúčastní.

Neměli jste nikoho barevného. Euro je vítězstvím pravice, vyčítají Britové Italům

Nedělní večer, kdy se v Londýně odehrálo finále fotbalového Eura, nebyl příznivý pro multikulturní svět, šokoval britský list The Economist. Autoři článku spojují vítězství Itálie nad domácí Anglií s politikou a poukazují na to, že v týmu vítěze nebyl ani jeden hráč, kterého by šlo „označit za barevného“. Kontroverzní komentář okamžitě zavalila kritika na sociálních sítích. Kolik bílých je v Burkině Faso? ptá se jeden z fotbalových fanoušků.

Čech žijící v Británii: Opatření tu známe měsíce dopředu a vláda je umí vysvětlit

Už v pondělí odloží Britové roušky, budou se moci shromažďovat bez omezení a třeba i vyrazit za zábavou do klubů. Podle Čecha žijícího v Británii a politologa Matěje Trávníčka tamní lidé milují svobodu, takže se na rozvolnění už těší. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že na rozdíl od Česchů Britové opatření během pandemie chápali, protože jim je vláda uměla vysvětlit.

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

Wimbledon: Plíšková smetla Golubicovou a je v semifinále. Tažení Muchové skončilo

Aktualizováno

Tenistka Karolína Plíšková smetla ve čtvrtfinále Wimbledonu Švýcarku Viktoriji Golubicovou dvakrát 6:2 a poprvé v kariéře okusí semifinále slavného grandslamového turnaje. Postoupit premiérově mezi čtyři nejlepší na travnatém majoru chtěla také jiná Karolína – Muchová. Ta na rozdíl od své jmenovkyně nejde dál. Na centrálním dvorci podlehla Angelique Kerberové 2:6 a 3:6 a německá tenistka tak může v Londýně navázat na zisk trofeje z roku 2018.

reklama