CNN Prima News Boris Johnson

Boris Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Johnson“

Němci preferovali rozpad Ukrajiny, Paříž invazi nevěřila. Johnson popsal postoje v úvodu války

23. listopadu 2022 18:54

Britský expremiér Boris Johnson v rozhovoru pro CNN Portugal významně poodhalil průběh zahraniční spolupráce evropských států na začátku ruské invaze na Ukrajinu. Bývalý šéf Downing Street prohlásil, že Němci spíše než dlouhý konflikt chtěli, aby Kyjev rychle prohrál. Francie zase vůbec nevěřila, že Moskva invazi skutečně spustí.

Ukrajina na vedlejší koleji? Válka půjde pro Brity stranou, Sunak chce řešit ekonomiku

3. listopadu 2022 10:53

Britský ministerský předseda Rishi Sunak má za sebou první týden na nejvyšším volitelném politickém postu Spojeného království. Na domácím poli má nejvíce práce s řešením hospodářské krize, svět pak zajímá, zda se pod jeho vedením nějak zásadně změní postoj Velké Británie vůči Rusku a Ukrajině. Může dojít k obratu?

Kdo je nový britský premiér? Bohatý hinduista se slabostí pro Star Wars i Pobřežní hlídku

26. října 2022 06:58

Velká Británie má (opět) nového ministerského předsedu. Po krátké anabázi Liz Trussové, které zlomily vaz nepovedené plány na řešení ekonomických problémů země, se do Downing Street 10 stěhuje Rishi Sunak. Spojené království tak bude mít poprvé v historii premiéra, který má kořeny v Indii, někdejší britské kolonii. To je však jen jedna z mnoha zajímavostí Sunakova života.

Boris Johnson zpět ve hře. Získal podporu stovky poslanců na křeslo šéfa konzervativců

22. října 2022 10:09
Aktualizováno

Bývalý britský premiér Boris Johnson se vrátil z dovolené zpátky do Británie, aby se podle všeho pokusil získat podporu pro svou opětovnou kandidaturu do čela Konzervativní strany. Johnson přitom z funkce šéfa partaje a premiéra odstoupil teprve před několika týdny a mnozí jeho kolegové varují, že jeho návrat by mohl vyvolat ještě větší politický chaos. Uvedla to agentura Reuters. Podle informací BBC se mu podařilo získat podporu 100 konzervativních poslanců.

Nejlepší brigáda v historii? Trussová vládla 44 dní, do konce života bude dostávat miliony

21. října 2022 16:59

Britská premiérka vydržela ve funkci 44 dní, než oznámila ve čtvrtek svou rezignaci, kterou vyvolala vládní krize ohledně ekonomických reforem. I tak se na ni ale vztahuje britský program Příspěvek na náklady na veřejnou službu, díky kterému bude politička až do konce života pobírat roční rentu 115 tisíc liber (3,2 milionu korun).

Vrátí se po Trussové „pitbull“ Johnson? Přepsal by historii, je to velký hráč, říká expert

20. října 2022 23:36

Liz Trussová není vůdce, kterého nyní Velká Británie potřebuje, myslí si historik Martin Kovář. Konzervativci podle něj vládnou dlouho a strana se ocitá v problémech. Dodal, že bývalý předseda vlády Boris Johnson má teoretickou šanci stát se znovu premiérem. Obdobná situace se ale nikdy nestala, řekl v pořadu 360° ve vysílání CNN Prima NEWS.

Boris Johnson popsal poslední setkání s královnou Alžbětou. Její smrt ho šokovala

13. září 2022 17:48

Královna byla pouhé dva dny před svou smrtí velmi bystrá a soustředěná, ale očividně jí nebylo dobře, prozradil Boris Johnson pro internetovou verzi deníku Te Sun. Bývalý premiér dodal, že její odchod ho šokoval vzhledem k tomu, v jaké kondici se nacházela v průběhu jejich setkání, tedy pouhé dva dny před královninou smrtí.

Karel III. se bude chovat neformálně. Nastanou změny v královské rodině, myslí si experti

12. září 2022 15:19

Karel III. se bude snažit spojovat britskou veřejnost a nebude komentovat politické dění, míní bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář. Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se zase domnívá, že nový britský panovník může opustit Buckinghamský palác a že se bude chovat více neformálně než jeho matka Alžběta II. Pokud by král skutečně využíval palác jen ceremoniálně, šlo by o velkou revoluci. Zaznělo to ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.