CNN Prima News Boris Johnson

Boris Johnson

Výpis příspěvků ke štítku „Boris Johnson“

Izrael podpořily v ulicích Londýna davy lidí. Policie zadržela dva krajně pravicové extremisty

Desetitisíce lidí se v neděli sešly v Londýně na pochodu proti antisemitismu v souvislosti s válkou Izraele proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Informovaly o tom světové agentury a stanice BBC News. Policie zadržela dva lidi. O den dříve britskou metropolí prošel rozsáhlý propalestinský pochod, jehož účastníci žádali trvalé příměří v Pásmu Gazy.

Večírky během covidu se mu staly osudnými. Expremiér Boris Johnson končí v britském parlamentu

Britský expremiér Boris Johnson v pátek oznámil, že se s okamžitou platností vzdává poslaneckého mandátu. Reagoval tak na obdržení zprávy parlamentního výboru, který zkoumal jeho kroky během pandemie covidu, zejména aféru spojenou s konáním večírků v době nejpřísnějších uzávěr. Při vyšetřování šlo mimo jiné i o to, zda Johnson úmyslně lhal poslancům, před nimiž porušení vládních protipandemických pravidel popřel.

Policisté se nestačili divit. Opilý řidič se prokázal doklady s fotkou Borise Johnsona

Nizozemská policie při vyšetřování dopravní nehody ve městě Groningen narazila na kuriózní řidičský průkaz. V autě, ze kterého řidič utekl, našli falešný ukrajinský doklad s fotografií a jménem bývalého britského premiéra Borise Johnsona. Viníka nehody ale policisté přesto dopadli jen o kousek dál a ukázalo se, že je to Nizozemec z nedaleké obce Zuidhorn, uvedla agentura AFP.

Italská premiérka Meloniová je v Kyjevě. Putinův projev označila za propagandu

Premiérka Itálie Giorgia Meloniová dorazila do Kyjeva, kde se setkala s prezidentem Volodymyrem Zelenským. V pondělí byl v hlavním městě Ukrajiny neohlášeně na jednání s tamní hlavou státu také americký prezident Joe Biden. Jednali mimo jiné o dodávkách zbraní dlouhého doletu. Večer se pak Biden přesunul do Polska. Piloti ukrajinské armády v aktuálních bojích cílí zejména na ruské raketomety.

ČTYŘI DNY DO INVAZE: Rusko zaútočí na Kyjev, věštil Johnson. Na poplach bilo i Česko

Redakce CNN Prima NEWS přináší před výročím začátku války článkový speciál Pár dní do invaze, který připomíná události, jež předcházely ruskému vpádu na Ukrajinu. Přesně před rokem – 20. února 2022 – někdejší premiér Velké Británie Boris Johnson přesně předpověděl, jak děsivá válka v Evropě bude. I v Česku už tušili, co se chystá. Praha posílala Kyjevu munici i zdravotnické vybavení.

Orkové řádili jak utržení ze řetězu. Ukrajinský starosta popsal útok Rusů na školu

Ruské síly v neděli ostřelovaly obec Olešky poblíž Chersonu a zasáhly budovu školy. Na území centrálního Donbasu nadále zuří brutální boje mezi ukrajinskou a ruskou armádou. Pokračují krvavé lázně u Bachmutu, ze Soledaru už se ukrajinští vojáci stáhli. Britský expremiér Boris Johnson znovu přicestoval na Ukrajinu a setkal se s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Pravý přítel je cennější než prapor tanků, vyzdvihl Kyjev Johnsona. Šlo o rýpnutí do Němců?

Aktualizováno

Britský expremiér Boris Johnson znovu přicestoval na Ukrajinu. V Kyjevě se setkal s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ukrajinský resort obrany označil Johnsona za pravého přítele, který má větší cenu než desítky darovaných tanků. Mohlo jít o skrytou kritiku Německa, které blokovalo dodávky moderních tanků Leopard 2 od západních zemí na Ukrajinu.

Němci preferovali rozpad Ukrajiny, Paříž invazi nevěřila. Johnson popsal postoje v úvodu války

Britský expremiér Boris Johnson v rozhovoru pro CNN Portugal významně poodhalil průběh zahraniční spolupráce evropských států na začátku ruské invaze na Ukrajinu. Bývalý šéf Downing Street prohlásil, že Němci spíše než dlouhý konflikt chtěli, aby Kyjev rychle prohrál. Francie zase vůbec nevěřila, že Moskva invazi skutečně spustí.