CNN Prima News Boston

Boston

Výpis příspěvků ke štítku „Boston“

Chlapec promlouval ke svému nádoru: Jdi pryč. Do školy se vrátil jako hrdina v hasičském voze

Autobusem, v autě rodičů, na kole či pěšky. Způsobů, jak se dopravit do školy, je spousta, osmiletý Colby z Hampdenu v USA využil zcela mimořádný. Do budovy, před níž stály desítky dětí s transparenty, ho v pondělí dovezli hasiči. Poprvé po dvou měsících, kdy podstupoval náročnou léčbu nádoru na mozku, se mohl podívat zpět za svými spolužáky. Nic jiného si ani nepřál. Jak přiblížila jeho babička, každý den nádoru s jistotou opakoval, že to on velí, nikoliv nemoc.

Záblesk naděje milionům pacientů. Lékaři transplantovali člověku ledvinu z prasete

Týmu lékařů z nemocnice v americkém Bostonu se jako prvním na světě podařila úspěšná transplantace ledviny z geneticky modifikovaného prasete živému člověku. Nemocnice Massachusetts General Hospital (MGH) to ve čtvrtek oznámila s tím, že 62letému pacientovi se po operaci daří dobře a brzy by mohl být propuštěn. Podle deníku The New York Times (NYT) dává průlom naději statisícům Američanů s nemocnými ledvinami.

Čeští vědci vyvíjí revoluční metodu pro léčbu arytmie. Za půl roku bude hotová, tvrdí doktor

Skoro každý druhý Čech –⁠⁠⁠⁠⁠ přesněji 40 procent –⁠⁠⁠⁠⁠ zemře na srdeční onemocnění, většinu trápí vysoký tlak, problémem je pak arytmie. Tým českých expertů v čele s technickým ředitelem BTL Medical Technologies Tomášem Drbalem představil na lékařské konferenci v Americe výsledky revoluční metody, jak jí předcházet a léčit. Do půl roku bude zachraňovat životy, popsal primář kardiologického oddělení nemocnice Na Homolce Petr Neužil pro CNN Prima NEWS.

Zemřel světoznámý dirigent Mácal. Šéfoval České filharmonii a orchestrům v Londýně či Vídni

Ve věku 87 let zemřel ve středu světově proslulý dirigent Zdeněk Mácal. Za svou pětapadesátiletou kariéru dirigoval více než 170 významných orchestrů, řídil Berlínské filharmoniky, Královskou filharmonii v Londýně, Vídeňské symfoniky či symfonické orchestry v Chicagu a Bostonu. V letech 2003 až 2007 vedl jako šéfdirigent Českou filharmonii. O úmrtí Mácala z pověření rodiny informoval Filip Wágner

Zmizela ponorka mířící k vraku Titaniku. Na palubě má být i známý podnikatel

Aktualizováno

Pobřežní hlídka z amerického města Boston spolu s kanadskými kolegy pátrá po pohřešované turistické ponorce, která plula k vraku parníku Titanic. Podmořský prostředek vlastní firma OceanGate Expeditions, která potvrdila, že na její palubě jsou lidé, neuvedla ale jejich počet. Podle listu The Guardian jich je pět. Stanice BBC uvedla, že mezi pohřešovanými je i britský miliardář a cestovatel Hamish Harding. Ten v příspěvku o plavbě jako spolucestujícího zmiňuje francouzského pilota ponorek Paula-Henriho Nargeoleta.

Posun v případu uniklých zpráv Pentagonu: Mladíka obvinili. U soudu skoro nepromluvil

Zadržený Jack Teixeira podezřelý ze zveřejnění utajovaných amerických dokumentů byl v pátek obviněn z neoprávněného držení a předávání informací o národní obraně, uvedla americká stanice CNN. Jednadvacetiletý člen letecké složky národní gardy státu Massachusetts, kterého ve čtvrtek v souvislosti s případem zatkl Federální úřad pro vyšetřování (FBI), v pátek stanul před soudem v Bostonu. Federální soudce rozhodl, že Teixeira zůstane i nadále ve vězení. Další slyšení se má konat příští středu, uvedla agentura AP.

Čechy začínáme v hokeji brát jako rivaly. Nechali jsme si ale lepšího Jalonena, směje se Fin

Češi a Finové mají v hokeji jedno společné – kouče Jalonena na střídačce. Zatímco seveřany k mnoha úspěchům dovedl Jukka Jalonen, bronzovou medaili s Čechy získal jeho jmenovec Kari. O to více se začali běžní Finové o český hokej zajímat. Že se česká hra začíná podobat té ze země tisíců jezer, a tudíž vzniká nová rivalita na mezinárodní scéně, potvrdil v rozhovoru „obyčejný“ 28letý Fin Eemeli Liukko z Helsinek, který je zřejmě jako každý jeho krajan fanatickým hokejovým fanouškem. Národní sport taktéž v mládežnických kategoriích aktivně hrával.