CNN Prima News Boston

Boston

Výpis příspěvků ke štítku „Boston“

Mrazivá svědectví o útočníkovi z Pardubic: Plánoval ve škole další „bostonský masakr“?

8. listopadu 2022 19:40

Podoba výbušného zařízení sestrojeného maturantem chemické školy v Pardubicích měla inspiraci v bombových útocích v Bostonu v roce 2013. Mechanismus byl téměř identický – tlakový hrnec s hřebíky pro větší devastující účinek. I přesto, že následně spáchal sebevraždu otrávením, musí policie prověřit jeho zájem o teroristické útoky. Jed, po jehož požití zemřel, měl být podle zjištění reportérů CNN Prima NEWS na bázi rtuti.

Šance jedna ku 70 milionům. Žena nemohla dlouho otěhotnět, pak překvapila i lékaře

2. července 2022 14:11

Pětatřicetiletou Američanku potěšilo hned čtyřnásobné překvapení. Lékaři potvrdili, že je těhotná. To ale nebylo vše. „Čekáte jednovaječná dvojčata, a to hned dvakrát,“ vyslechla si. Šance na něco takového je přitom jedna ku 70 milionům. O raritním příběhu informují zahraniční weby. Žena přitom dříve nemohla otěhotnět, přestože má z prvního vztahu dceru. Celkem žije s partnerem a čtyřmi dětmi. Teď čekají další čtyři.

OBRAZEM: Východní pobřeží USA postihla silná sněhová bouře. Ze stromů padali leguáni

30. ledna 2022 16:57

Východní pobřeží USA o víkendu zasáhla silná bouře s hustým sněžením a silným větrem, známá jako nor'easter. Zrušeny byly tisíce letů a desetitisíce lidí jsou bez elektrického proudu. V regionu s téměř 70 miliony obyvatel byl kvůli nepříznivému počasí vyhlášen poplach. Guvernéři vyhlašují nouzový stav a žádají obyvatele, aby nevycházeli, pokud nemusejí.

Bez vakcíny žádné srdce. Nemocnice odepřela transplantaci těžce nemocnému otci dvou dětí

26. ledna 2022 20:50

Raději smrt, než očkování. Slova mnoha odmítačů vakcíny se mohou naplnit v případě jednatřicetiletého DJ Fergusona. Je na vrcholu transplantačního seznamu, jeho zdravotní stav je kritický. Nové srdce ale nedostane. Odmítá se totiž naočkovat proti covidu, což je podmínkou pro transplantaci platící pro nemocnice nejen v americkém v Bostonu.

Ve výprodeji koupil kresbu za pár stovek. Šlo o mistrovské dílo za miliardu

26. listopadu 2021 08:57

Velmi šťastnou ruku měl před pěti lety Američan, který při prodeji pozůstalosti koupil za 30 dolarů (700 Kč) kresbu, která měla být moderní kopií díla renesančního umělce Albrechta Dürera. Kunsthistorici ale nakonec prokázali, že se jedná o originál, jehož cena by se v aukci mohla vyšplhat až na 50 milionů dolarů (více než miliardu korun). Napsal o tom list The Times.

USA zasáhl bombový cyklon. Přes půl milionu lidí je kvůli silným bouřím bez proudu

28. října 2021 09:44

Severovýchod USA se potýká se silnými bouřemi, kvůli nimž přišlo o dodávky proudu přes 600 tisíc domů, a to zejména ve státě Massachusetts. Podle meteorologů jde o takzvaný bombový cyklon, který vznikne ve chvíli, kdy prudce poklesne tlak v rozmezí 24 hodin. Bouře na některých místech provázel vítr o síle hurikánu a přívalové deště. Úřady vydaly varování před povodněmi, jež se týkalo dohromady asi 31 milionů lidí. Extrémní počasí trápí i jih země a Kalifornii.

Pětiletý Sebastian bojuje o život. Místo léčby má další komplikace, rodina je v dluzích

27. října 2021 16:51

Každý další nádech si musí pětiletý Sebastian doslova vybojovat. Chlapec trpí od narození závažným onemocněním, kvůli kterému může kdykoliv přestat dýchat. Naději pro něj představovala operace v americkém Bostonu. Chlapce však dostihly závažné komplikace, kvůli kterým k zákroku zatím nedošlo. Léčba v zámoří rodiče stála všechny naspořené peníze a navíc se ještě pořádně zadlužili. Tamní nemocnici dluží více než 520 tisíc dolarů, v přepočtu 11,5 milionu korun.

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

20. října 2021 11:06

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Krejčí prodal své bostonské sídlo. Hokejista částkou 90 milionů překonal rekord čtvrti

1. října 2021 07:36

Úvod hokejové extraligy jasně ukázal, že do soutěže přišla posila, která tu dlouho nebyla. Útočník David Krejčí v dresu Olomouce baví a minimálně do konce této sezony bavit bude. Naplno ukazuje, že i v zámořské NHL coby hráč Bostonu Bruins dlouhé roky platil za nadstandardního hráče. A mnoho let bydlel v honosném domě v bostonské čtvrti Charlestown, který má nyní nového majitele. Ten musel zaplatit v přepočtu 90 milionů korun.