reklama

Bouře Isaias v USA: 2,2 milionu domácností bez elektřiny, nejméně sedm mrtvých

Přes dva miliony domácností a podniků v USA postihly kvůli silné bouři Isaias výpadky elektřiny. Bouře Isaias způsobující i záplavové deště poté, co v pondělí dorazila na pevninu k východnímu pobřeží, dosahovala síly hurikánu kategorie 1 a vyžádala si dle dostupných informací zatím nejméně sedm obětí. Informoval web CNN.

reklama

Podle záznamů společnosti PowerOutage byly výpadky energie soustředěny do oblasti tří států. Ve středu večer bylo postiženo přes 687 tisíc zákazníků v New Jersey, asi 634 tisíc zákazníků v New Yorku a přes 678 tisíc v Connecticutu. Výpadky zaznamenali od Severní Karolíny na východu USA až po stát Maine na severovýchodě.

Podle neoficiálních zpráv Národní meteorologické služby USA měla bouře při svém pohybu na Long Islandu u New Yorku sílu hurikánu. Nejvyšší nárazy větru dosahovaly v Greenwichi v Connecticutu 108 kilometrů za hodinu, na letišti Newark v New Jersey 109 kilometrů za hodinu a v několika místech oblasti Suffolk v New Yorku přes 120 kilometrů v hodině.

Bouře se následně už jako posttropický cyklón přesunula severně na severovýchod Kanady, kam nad provincii Québec přinesla silné deště a nárazy větru. Tam bylo hlášeno přes 25 tisíc výpadků elektřiny.

Poté, co se Isaias přesunul nad pevninu a pustošil některé oblasti, zahynulo sedm osob. Silný vítr shazoval střechy či dráty elektrického vedení, lámal stromy, v městské části Eastwick ve Philadelphii museli být někteří rezidenti evakuováni, když se ulice před jejich domy proměnily v řeku.

Tagy: hurikán oběti záplavy USA Isaias výpadek elektřiny

Další hlavní zprávy

360°

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Vyzula: Blatný skočil do vlaku, který jede šílenou rychlostí. Situace je katastrofická
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
reklama
reklama
Kdo je nový ministr Jan Blatný? Odborník a primář, který zakazoval návštěvy dětí

Vláda

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama