CNN Prima News Island

Island

Výpis příspěvků ke štítku „Island“

Moderátor Petr Vágner šokoval přítelkyni. Ke společným narozeninám jí daroval extrémní výzvu

24. srpna 2022 13:07

Běhání nesnášel, poslední roky si ale život bez něj neumí představit. Prima moderátor Petr Vágner uběhl už tisíce kilometrů. Během covidové pandemie běhal dokonce i na chatě, kde na ploše 17 metrů čtverečních zdolal 43 km s rouškou na obličeji. Sen si letos splnil při závodě Ironman v Alžíru, který byl asi tím nejnáročnějším, který kdy absolvoval. A na start se opět chystá už tento víkend. A ani tentokrát se nebude šetřit.

Po útoku žraloka zachránil kamarádovi život. Dva kilometry ho nesl přes skály na zádech

18. srpna 2022 23:19

Lov s harpunou se pro 17letého Luka Pascoeho změnil v boj o život. Když v pondělí v americkém Albany zastřelil rybu, netušil, že k sobě přiláká žraloka. Zvíře jej napadlo, zpět na pevninu mu pomohl jeho nejlepší přítel Conner Shirley. Dva kilometry ho následně nesl na zádech přes skály až k autu, odkud ho odvezl do nemocnice. Ze zařízení, kde se z útoku zotavuje, vzpomínal na záchranu svého života.

Šokovaní lidé na pláži sledovali zápas muže se žralokem. Dramatický boj zachytilo video

16. srpna 2022 11:35

Šokující pohled se naskytl lidem na pláži Fire Island u Long Islandu v New Yorku. Muž za ocas vytahoval z vody žraloka, kterého nedopatřením ulovil. Zvíře se však vzpouzelo a hrozilo, že zachránce zraní. Přesto se ho pokoušel osvobodit. Někteří lidé se ale domnívají, zřejmě i kvůli nedávným útokům mořských predátorů, že chtěl rybář zvířeti ublížit.

Také na Islandu lidé podléhají dezinformacím Kremlu, říká exstarosta Reykjavíku

7. července 2022 09:09

Exstarosta islandské metropole Jón Gnarr je autorem globálně úspěšného bestselleru Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku a chtěl změnit svět. Volby vyhrál v roce 2010 s recesistickým seskupením Nejlepší strana (Besti Flokkurinn), dnes je spisovatelem na volné noze a udivuje ho, jak velká část islandské společnosti naslouchá Kremlu. „Bohužel, tito moji spoluobčané považují veřejnoprávní média na Islandu za pouhou západní propagandu,“ říká pro CNN Prima NEWS.

Prymula: Vlna covidu může přijít už v srpnu, nová vakcína ale chybí. Vrátí se i restrikce

22. června 2022 08:29

V posledních dnech vidíme plíživý nárůst pozitivních záchytů covidu, uvedl v Novém dni na CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Byť jsou čísla stále velmi nízká, i on varuje, že na podzim se dočkáme další vlny. Proto by doporučil naočkovat se všem, kteří nemají ještě tři dávky. Pro koho je vhodná i dávka čtvrtá?

Počet nových případů covidu v ČR v sobotu klesl. Ve světě přibylo za 6 dní 10 milionů nakažených

27. března 2022 09:53

V sobotu testy odhalily v Česku 3 518 nových případů koronaviru, to je zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Ubylo i podezření na opakovanou nákazu, za uplynulý den jich bylo 647, což je oproti minulé sobotě pokles o víc než sto případů. Znovu se ale méně testovalo. Vyplývá to z údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), které poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob, a z informací na webu ministerstva.