reklama
CNN Prima News Island

Island

Výpis příspěvků ke štítku „Island“

Komplikace pro neočkované. Návrat z Dánska, Islandu a Norska se od pondělí ztíží

29. října 2021 13:52

Neočkovaní Češi budou mít od pondělí složitější návrat z Dánska, Islandu, Norska a Lichtenštejnska. Všechny čtyři země se na covidovém semaforu přesunou z oranžové kategorie do červené, která značí vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak z Kypru bude návrat jednodušší. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Na Islandu spustili největší odsávačku CO2 ze vzduchu. Má pomoci klimatu

20. září 2021 15:03

Na Islandu nedávno spustili největší „odsávačku“ oxidu uhličitého. Ta přímo ze vzduchu nasává tento skleníkový plyn a hluboko pod zemským povrchem jej přeměňuje na kámen. Čistička byla pojmenována Orca, což odkazuje na islandské slovo „orka“ znamenající energii. Za rok je schopna vymýtit množství CO2 odpovídající emisím vyšších stovek aut.

Cestování zpřísní: Do Německa jen s testem či očkováním. Francie a Dánsko budou červené

30. července 2021 15:39

Cestováni od pondělí zpřísní. Neočkovaní budou muset po návratu z Francie a Dánska na PCR test i do izolace, země se přesouvají do červené kategorie. Oranžová se rozšiřuje o Itálii, Švýcarsko a Island, uvádí ministerstvo zahraničí. Německo bude od neděle vyžadovat, aby měli lidé při vstupu do země buď negativní test na COVID-19, potvrzení o uzdravení nebo doklad o očkování.

Méně odpracovaných hodin za stejné peníze. Islandu se osvědčil čtyřdenní pracovní týden

7. července 2021 10:24

Islandu se osvědčil experiment, v jehož rámci byl několika tisícovkám zaměstnanců snížen počet pracovních hodin, ale mzda jim zůstala stejná. Výsledky dvou studií totiž ukázaly, že to nevedlo ke snížení produktivity či úrovně služeb. Zaměstnanci si pochvalovali menší stresovou zátěž a lepší rovnováhu mezi prací a osobním životem. Informovaly o tom britská výzkumná společnost Autonomy a islandské sdružení pro udržitelnou demokracii (ALDA).

reklama