CNN Prima News elektřina

elektřina

Výpis příspěvků ke štítku „elektřina“

Stanjura v Partii: Buď to nezná, nebo lže. Arogance vám nechybí, opáčila Schillerová

22. května 2022 13:10

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nechal přezkoumat rozhodnutí své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO) o prominutí daně z přidané hodnoty na energie, které bylo zavedeno na konci loňského roku. „Vydali jste nehorázné vyjádření,“ řekla Schillerová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. „Přišel podnět na porušení daňového řádu,“ vysvětloval Stanjura.

Kvůli silným bouřkám jsou bez elektřiny stále tři tisíce odběratelů

21. května 2022 09:53
Aktualizováno

V důsledku silných nočních bouřek jsou v Česku bez elektřiny stále zhruba tři tisíce odběrných míst. Ráno jich bylo až 14 tisíc. Nejvíce poruch energetici evidují ve středních Čechách a Plzeňském kraji, informovala mluvčí společnosti ČEZ Soňa Holingerová. Distribuční firma EG.D uvedla, že na svém distribučním území eviduje desítky míst bez proudu.

Stanjura nařídil přezkoumat prominutí DPH u plynu a elektřiny. Nařízení mohlo být nezákonné

19. května 2022 10:15
Aktualizováno

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nařídil na základě vnějšího podnětu přezkoumat rozhodnutí své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), které se týkalo prominutí DPH u plynu a elektřiny za listopad a prosinec. Cílem přezkumu je zejména ověření zákonnosti toho, zda lze skokový nárůst cen energií v posledním čtvrtletí loňského roku objektivně vykládat jako mimořádnou událost, která je ze zákona nezbytná k vydání generálního pardonu ministra financí. Schillerová zvýšení cen energií za mimořádnou událost považuje a na půdě Evropské unie jí prý sděleno, že pro opatření existuje pochopení.

Blokace Černého moře? Vystavujete svět riziku hladomoru, vzkázal Zelenskyj Rusům

14. května 2022 07:59

Prezident Finska hovořil s Vladimirem Putinem. Když oznámil, že země hodlá vstoupit do NATO, šéf Kremlu ho varoval. Šéf ukrajinské rozvědky tvrdí, že je Putin těžce nemocný a odhadl konec války. Západ proti Rusku rozpoutal totální hybridní válku, prohlásil Lavrov. Zelenskyj podepsal zákon o zákazu proruských stran. Podle ukrajinského prezidenta také blokace přístupu k Černému moři může vést k hladomoru. V Azovstalu je v otřesných podmínkách 600 raněných, hlásí odtamtud policista.

Sledujte exkluzivní 360° s miliardářem Tykačem: Jak by měl stát vyřešit energetickou krizi?

10. května 2022 20:01

Majitel energetické skupiny Sev.en Pavel Tykač už nabídl vládě, že jí prodá levnější proud ze svých uhelných elektráren. Proč by této nabídky měla využít a jak se do budoucnosti zbavit jakékoli závislosti? I na to odpoví v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kontroverzní podnikatel, kterého Forbes zařadil loni v žebříčku nejbohatších Čechů na 9. místo.

Víme, jak snížit ceny energií, zní z Hospodářské komory. Vládě navrhuje řešení

21. dubna 2022 01:11

Jako neudržitelnou hodnotí situaci na trhu s rychle rostoucími cenami elektřiny a plynu Hospodářská komora České republiky. Na základě průzkumu uvádí, že kvůli drahým energiím letos osm z deseti firem zvýší prodejní ceny svých produktů a služeb pro zákazníky. Vládě proto komora navrhla kroky, jak domácnostem, podnikům a obcím cenu energií snížit.

Stavební materiály rapidně zdražují. Kvůli válce chybí i řemeslníci, upozorňuje Horská

20. dubna 2022 20:02

Pokud chcete začít stavět a máte kde koupit materiál, není nač čekat. Shodli se na tom v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Helena Horská a Ředitel společnosti Wienerberger ČR Kamil Jeřábek. Horská zdůraznila, že kvůli válce na Ukrajině navíc chybí řemeslníci a kromě stavebního materiálu zdražuje také práce.

Evropský trh s elektřinou je zvrácený. Vláda by měla regulovat ceny, říká Zlámalová

18. dubna 2022 10:53

Vláda připravuje detailní strategii, jak zajistit dodávky energie pro příští topnou sezonu. Česko se musí připravit na přerušení dodávek plynu z Ruska. Uvedla to ekonomka a poradkyně premiéra Helena Horská v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Podle analytičky Lenky Zlámalové se ale nemusíme obávat plynu na příděl a kabinet by se měl zaměřit hlavně na regulaci cen elektřiny.

Zemřel člověk, na kterého byly psané energie. Jak se v takovém případě dostat z režimu DPI?

16. dubna 2022 21:57

Chci se dostat z režimu dodavatele poslední instance, ale nemůžu. S takovým příběhem se na CNN Prima NEWS obrátil jeden z diváků. Dům, ve kterém elektřinu odebíral od zkrachovalé Bohemia Energy, je totiž psaný na jeho otce, který zemřel. Lidí s podobnými problémy mohou být stovky. Podle dodavatelů je přitom řešení jednodušší, než by se mohlo zdát.