CNN Prima News elektřina

elektřina

Výpis příspěvků ke štítku „elektřina“

Padly rekordní pokuty za zneužívání energetické krize. Které firmy chtěly podloudně vydělat?

Problémy s vyřizováním reklamací, vyúčtováním nebo nedodržováním fixních cen. To jsou prohřešky, za které Energetický regulační úřad vyměřil za první půlrok rekordně vysoké pokuty. Historicky nejvyšší sankci dostala společnost Armex Energy, která měla agresivně přesvědčovat zákazníky k nevýhodným tarifům. Celkem úřad rozdal pokuty za 12 milionů korun.

Bouře Beryl si vyžádala ve Spojených státech osm životů. Výpadky proudu mohou trvat dny

Na osm mrtvých stoupla v noci na úterý bilance bouře Beryl ve Spojených státech, která v pondělí udeřila na pobřeží Texasu a způsobila záplavy a rozsáhlé výpadky proudu v Houstonu. Obnovování dodávek elektřiny v několikamilionové metropolitní oblasti zřejmě potrvá několik dní. Do oblasti zasažené prudkým větrem a přívaly deště se přitom vracejí nebezpečně vysoké teploty.

Máte zlomené srdce? Pomoci by mohla stimulace slabým proudem, překvapili vědci

Rozchod může být náročný a emocionální bolest, která z něj plyne, může být tak silná, že má svůj vlastní klinický název – syndrom milostného traumatu, v angličtině známý pod zkratkou LTS. Ale těm, kteří se snaží vyléčit zlomené srdce, by mohla být k dispozici nová pomůcka. Výzkum ukázal, že nošení speciální soupravy na hlavu za 400 liber (v přepočtu přes 11 tisíc korun), která poskytuje transkraniální stimulaci slabým proudem po dobu několika minut denně, může zmírnit utrpení, negativitu a deprese, které mohou doprovázet nevydařený vztah.

Drama v mexickém resortu: Manželský pár dostal ve vířivce elektrický šok. Muž nepřežil

Třiačtyřicetiletý Texasan zemřel v úterý poté, co jej zasáhl elektrický proud ve vířivce v rekreačním areálu na severozápadě Mexika, informuje ABC News. Jeho žena utrpěla vážná zranění. Rodina zesnulého podala na letovisko žalobu kvůli neúmyslnému usmrcení a nedbalosti, uvedli v sobotu její právníci. Tragickým případem se zabývají rovněž úřady.

Energošmejdi už loví oběti i v restauracích. Deset rad, jak se bránit a podvodníkům nenaletět

Řada domácností se letos setkala s nabídkami energošmejdů. Energetický regulační úřad eviduje více než čtyři stovky takových případů. Dodavatelé elektřiny a plynu snižují své nabídky, a toho právě energošmejdi využívají. Obce se často neumějí před podomním prodejem účinně bránit, ostražité proto musejí být samotné domácnosti. Před čím si dát pozor a jak energošmejda poznat?

Minoritní akcionář: Zestátnění ČEZ závisí na stavbě jaderných bloků. Vyplatí se investovat?

Zestátnění ČEZ souvisí s tím, jak se vláda postaví k výstavbě jaderných bloků, pronesl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS minoritní akcionář energetické společnosti Petr Horáček. Podle ekonoma Lukáše Kovandy nechce kabinet Petra Fialy (ODS) „píchat do tohoto vosího hnízda“. Vyplatí se stále podle expertů investovat do akcií energetického giganta?

Energetika v Česku dostane tučnou injekci: Z EU poputuje 75 miliard na výrobu elektřiny

Aktualizováno

Evropská komise (EK) Česku schválila program státní podpory za 3,2 miliardy eur (75 miliard korun) na podporu výroby elektřiny z nových a zmodernizovaných elektráren, které umožňují kombinovanou výrobu elektřiny a tepla (KVET). Komise to v pondělí oznámila v tiskovém sdělení. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) uvedlo, že peníze půjdou hlavně na modernizaci tuzemských tepláren. Opatření má přispět k realizaci českého Národního energeticko-klimatického plánu, Zelené dohody pro Evropu (Green Deal) a ke splnění unijního cíle v oblasti energetické účinnosti.