reklama
CNN Prima News elektřina

elektřina

Výpis příspěvků ke štítku „elektřina“

Problém nejsou jen peníze. Lidé vlastně neví, jak dodavatele energií řešit, varuje expert

26. října 2021 05:56

Lidi se dostali do situace, v níž neví, jak mají řešit problémy s dodávkami energií. Měli by co nejrychleji najít na kratší dobu nového dodavatele, dokud se ceny elektřiny a plynu za pár let nezklidní. V pořadu 360° to řekl expert na energetiku a menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr. Společně se šéfem právního oddělení organizace dTest Petrem Šmelhausem varoval před ukvapeným podepisováním kontraktů. Situace na trhu totiž nyní využívají podvodníci.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Téma: Rádce
22. října 2021 10:14

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

ČEZ vyhlásil kalamitní stav. Bez elektřiny zůstaly po vichřici desítky tisíc domovů

21. října 2021 20:33

Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila kalamitní stav v celém Středočeském kraji a v okresech Děčín, Česká Lípa, Chrudim, Pardubice, Trutnov, Náchod a Havlíčkův Brod. K 19:00 firma evidovala ještě 85 tisíc odběrných míst bez elektřiny a pracovala na opravě 189 poruch na vedení vysokého napětí. Oznámila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Z pěti grilovaných kuřat jsou po inflaci dvě. Nastupuje vláda sebevrahů, varuje ekonom

21. října 2021 11:05

Za 10 eur jste v roce 1967 koupili v Rakousku pět grilovaných kuřat, dneska necelá dvě, upozornil na rostoucí inflaci názorně ekonom Jiří Schwarz v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS. Podle něj může být nastupující vláda Petra Fialy vládou sebevrahů, protože bude tlačena ke snížení výdajů, k rozpočtové odpovědnosti a bude mít malý manévrovací prostor k tomu, aby v jejím funkčním období bobtnaly výdaje. Bude zkrátka nepopulární.

Gavor: Na trhu s energiemi panuje chaos. Aktualitu nabídek by si měli lidé ověřovat

20. října 2021 22:55

Situace na trhu s energiemi je chaotická, proto je nutné aktuální nabídky dodavatelů ověřovat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS na to upozornil ředitel Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček doplnil, že lidé musejí také zvážit, zda si vybírají důvěrného dodavatele.

Sledujte ZÁZNAM Co na to vaše peněženka s Havlíčkem: Co vše bude ještě zdražovat?

20. října 2021 17:53

Další prodejci energií ukončují svou činnost. Dalo se energetickému armadegonu předejít? Je rušení DPH u energií udržitelné řešení? A na jaké zdražení se mají lidé dále připravit? V pořadu CNN Prima NEWS Co na to vaše peněženka bude od 18:00 odpovídat ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) a poslanec Petr Hladík (KDU-ČSL) i šéf Asociace nezávislých prodejců energií Jiří Gavor. Pořad můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Téma: Rádce
20. října 2021 05:56

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

ČEZ udává laťku, mohou zdražit i další dodavatelé energií, říká analytik Gavor

19. října 2021 15:59

Největší dodavatel elektřiny v České republice, skupina ČEZ, zvýší od ledna ceny elektřiny až o třetinu, plynu pak o polovinu a možná i o víc. Podle ředitele Asociace nezávislých dodavatelů energie (ANDE) Jiřího Gavora mohou v návaznosti na tento krok zdražit i další dodavatelé. „ČEZ na českém trhu obvykle udává laťku, je tedy pochopitelné, že to budou brát jako vodítko pro své cenové úpravy,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Řešení růstu cen energií? Vláda zruší DPH a domácnostem dá 1500 korun, oznámil Babiš

18. října 2021 13:52
Aktualizováno

Vláda v pondělí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zmocní ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO), aby mohla rozhodnout o odpuštění daně z přidané hodnoty (DPH) energií na listopad a prosinec. Státní rozpočet to podle Schillerové bude stát jednu miliardu korun měsíčně. Pro energie nyní platí sazba DPH 21 procent. Vláda tímto krokem reaguje na rostoucí ceny elektřiny a plynu. Od státu navíc dostane 5,3 milionu domácností příspěvek 1 500 korun na energie.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference Babiše: Jak bude vláda řešit rostoucí ceny energií?

18. října 2021 13:15

Energetická společnost ČEZ zdraží od ledna elektřinu i plyn. Generální ředitel Daniel Beneš odhaduje nárůst cen u elektřiny asi o třetinu a u plynu o polovinu až dvě třetiny. Jak to bude řešit vláda? Sledujte tiskovou konferenci, které se zúčastní předseda vlády Andrej Babiš, vicepremiér Karel Havlíček a místopředsedkyně vlády Alena Schillerová. Přímý přenos můžete sledovat ve 13:30 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

reklama