CNN Prima News Brisbane

Brisbane

Výpis příspěvků ke štítku „Brisbane“

Horor v dovolenkovém ráji. Miminko po infekci bojuje o život, letěla pro něj dětská JIP

15. února 2023 08:22

Přestěhovali se do ráje na Bali, ale prožívají nejhorší chvilky svého života. Novorozená dcerka Honey Ahimsové a jejího snoubence Pana smrtelně onemocněla. Ostrovní nemocnice Siloam ve městě Denpasar ale nebyla vybavena na to, aby miminko dokázala vyléčit. Rodiče si vyslechli děsivou prognózu. Šance na přežití jejich sedmitýdenní dcerky jménem Lucky je padesátiprocentní, informaci přinesl web Daily Mail.

Covid ji málem zabil. Šestiletá dívka nemohla po nákaze ani mluvit, selhávaly jí orgány

28. srpna 2022 23:59

Covid si za poslední více než dva roky vybralo stovky tisíc lidských životů. Mnohým lidem nákaza přivodila rozsáhlé zdravotní problémy. Mezi ty patří i teprve 6letá Mikayla Sullivanová z australského Brisbane. Po nakažení se jí totiž projevila mimořádně vzácná reakce na koronavirus, kvůli které se nemůže pohybovat či mluvit. Hlavně jí ovšem hrozila smrt, protože jí selhávaly některé orgány.

Austrálie se topí. Kvůli záplavám v zemi zavírají školy, evakuovali 18 tisíc lidí

22. března 2021 20:48

Přes 18 tisíc lidí bylo evakuováno v australském státě Nový Jižní Wales, který postihly ničivé záplavy. Kolem města Sydney se po několikadenních lijácích vylily z břehů některé řeky i vodní nádrže. Žádné oběti na životech zatím nejsou hlášeny. Deště se ale v oblasti čekají i v dalších dnech a počet evakuovaných může podle záchranných služeb dosáhnout až číslovky 54 tisíc.