CNN Prima News britská vláda

britská vláda

Výpis příspěvků ke štítku „britská vláda“

Tenisté chystají zúčtování s Wimbledonem, nelíbí se jim vyloučení Rusů. Hrozí bojkot?

11. května 2022 12:38

Britská vláda vytrvale tlačila na pořadatele největšího tenisového turnaje Wimbledonu a uspěla. Na travnatém grandslamu se nemohou kvůli válce na Ukrajině představit ruští a běloruští hráči. Když v dubnu padlo rozhodnutí, asociace ATP i WTA okamžitě vyjádřily jasný nesouhlas. Zvláště v první jmenované se nyní kují pikle, jak Wimbledonu rázný krok oplatit.

Hodně otázek, málo odpovědí, říká Čech o Chelsea. Tuchel je ochotný sednout za volant

14. března 2022 15:31

V neděli dosáhla Chelsea už na svoji pátou výhru v řadě v Premier League. Za normálních okolností by to znamenalo „slunečno a pohoda“. Jenže londýnský gigant neví, zda vůbec zvládne přežít zbytek sezony. Po uvalených sankcích na dosavadního majitele Romana Abramoviče byli Blues zatlačeni do kouta, kde se to jen hemží nejistotou. A nepředvídatelnou budoucnost musí řešit i brankářská legenda mančaftu ze Stamford Bridge, nyní technický ředitel, Petr Čech.

Temné dny Chelsea: Zákaz prodeje suvenýrů i prodlužování smluv. Co nový majitel?

10. března 2022 22:07

Vstup Romana Abramoviče do londýnské Chelsea v roce 2003 proměnil anglickou fotbalovou mapu a vlastně i tu evropskou. Klub rázem vyhrával tituly v Premier League, dobyl Ligu mistrů a byl obávaným gigantem. Tento status je nyní v ohrožení. Ruský oligarcha se vzhledem k dění na Ukrajině snažil klub prodat, ale nestihl to. Britská vláda na něj ve čtvrtek uvalila sankce a Blues se rázem ocitli ve velmi svízelné situaci.

Britská vláda uvalila sankce na ruského oligarchu Abramoviče. Nemůže tak prodat Chelsea

10. března 2022 10:57

Vláda Velké Británie uvalila sankce na současného majitele Chelsea Romana Abramoviče. To znamená, že v tuto chvíli nebude možné londýnský klub prodat, což měl od minulého týdne v plánu a už se rýsovali zájemci. Londýnský klub aspoň získal speciální licenci, aby dál mohl pokračovat ve fotbalových aktivitách. Nicméně nad budoucností visí otazník.

Na Vánoce se může sejít celá rodina. Brit našel způsob, jak obejít vládní nařízení

3. listopadu 2020 07:16

Velkou kreativitu prokázal 27letý Brit Fenn Settle, který našel skulinu v zákazu shromažďování více než šesti lidí. Velká Británie stejně jako České republika zavedla přísná opatření proti šíření koronaviru, a Britové tak mají strach, zda se budou na Vánoce moci sejít i početné rodiny. Settle ale na zákaz vyzrál a jeho rodina se tak bude moct bez obav sejít a společně vánoční svátky oslavit, informoval web Daily Mail.